Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szeret engem az a férfi, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeret engem az a férfi, aki gyereket minden további nélkül szeretne tőlem, de esküvőt nem igazán?

Figyelt kérdés

Én úgy képzeltem, hogy előbb esküvőt szeretnék, aztán gyereket. Ő meg úgy van vele, hogy ugyanolyan jól megvagyunk papír nélkül is, viszont ha jön a gyerek, akkor szeretne feleségül venni, hogy meg legyen a hagyományos család felállás. Én meg nem vagyok hajlandó hozzámenni terhesen. Valahogy elvette a kedvemet az egész esküvőtől. Meg is mondtam neki, hogy én nem házasodok pocakkal. Mire ő azt mondta, hogy 3 hét alatt össze lehet dobni egy esküvőt.

Ezzel végleg elvette a kedvemet az egésztől. Ha így áll hozzá, ha hozzámegyek is, tutira magamra húzok egy zsákot, vagy farmerben állok az oltár elé, ha neki ennyit jelent az, hogy engem feleségül vehet...

Amúgy szeretjük egymást, és mindenben számíthatok rá, de ilyen dolgaiból mégis úgy érzem, ő nem igazán szeret.

Gyereket viszont akar tőlem. Mikor említettem neki, hogy így 30-on túl ideje belevágni, mert már 3 éve együtt vagyunk, nem teketóriázott sokat, rögtön beleegyezett. Igazából ő akar gyereket, nem is én.


Férfiak véleményére nagyon kíváncsi lennék. Nem túl romantikus alkat a párom, de miért nem akar megünnepelni engem? Mégse igazán szeret?


2011. jan. 1. 14:18
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
42%

Valaki írta, hogy nem az esküvő méretéből kell következtetni arra, hogy mennyire szeret a párod. Ez teljesen igaz.

Amikor mi megismerkedtünk a párommal én akkor voltam 20, Ő 21. 2 év múlva eljegyzés, és terveztük az esküvőt. De csak terv maradt. Vagy nem volt pénzünk, vagy időnk, aztán építkeztünk, majd jött a kisfiunk, aki tervezett baba volt. Szülés után mondtam neki, hogy most már igazán itt az ideje, hogy feleségül vegyen, még ha csak szűk keretek között is. Azt mondta oké, szervezzem meg, Ő ott lesz és elvesz. Na itt ért véget az esküvői terv, mert akkor kijelentetem, hogy köszi, de inkább nem.

Ennek 14 éve, most várjuk a 2. gyermekünket, és papír nélkül is tudom, hogy engem szeret. Már nem érdekel az esküvő, ezer fontosabb dolgunk van.

2011. jan. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
46%
szerintem nem gáz babásan az esküvő, de eleve így tervezni? nekünk nászéjszakán jött össze a baba, a fiam 2 éves múlt és még mindig az terjeng a családban, hogy azért vett el gyorsan és egyáltalán mert terhes lettem!
2011. jan. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
62%

Lehet csak nem tűnik úgy,de szerinted az esküvő a te megünneplésed?:O

Mert állatira nem, az kettőtökről szól!!!!



Amúgy papír nélkül is lehet szeretni az tény. Nem ezzel fogja bizonyítani,hogy szeret eddíg is kellett volna tettekkel bizonyítania,hogy szeret és kellene is,de egy kérdés,ha ő nem akarja és te akarod nem lehetne neki engedni vagy tényleg ennyire fontos az esküvő??


Szerintem beszéljétek át az egészet hiszen ez a ti életetek!! Döntsetek közösen és gondoljátok át, sok sikert és jó babavállalást,ha megoldódott a dolog, elvégre nyugodt légkörben kéne fogadni az új családtagot ;)

2011. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
59%

A férjed sokkal racionálisabb gondolkodású, mint te. Neked fontos a felhajtás, a hagyománytisztelet, és az, hogy te is elmondhasd magadról: "igazi" esküvőd volt. A férjednek nincsenek ilyen vágyai, és mivel gyakorlati haszna sincs a dolognak, gondolom inkább valami hasznosabba szeretné befektetni azt a pénzt.. Még az is lehet, hogyha azt mondanád, kis esküvőt akarsz, és aztán egy hosszabb/költségesebb nászutat, abban benne lenne. Hiszen az szól igazából rólatok.. Az esküvő inkább csak a rokonok kedvében járásról szól, megszervezése pedig nem mentes az idegeskedéstől, vitáktól.

Szerintem tedd össze a kezed, hogy olyan párod van, aki családcentrikus, akiben megbízhatsz, számíthatsz rá. Jobb lenne egy olyan pasi, aki kérdés nélkül elvesz, aztán elhagy?

Személy szerint én sem szeretnék esküvőt, mert értelmetlennek tartom. Inkább utazgatnék abból a pénzből, ha már mindenképpen el kellene költeni:) Attól, hogy van véleménye, és ez olykor különbözik a tiédtől, az nem jelenti azt, hogy nem szeret. Ráadásul igazából a papír ellen sincs kifogása, csak a nagy ceremónia az, amit elutasít..

Kompromisszumra kell jutnotok, talán a kedvedért belemegy a dologba, de örülni neki nem fog. Talán állj te is egy kicsit nyitottabban a kérdéshez, és kérdezd meg, mi az, ami zavarná az esküvőben, hiszen ha végül megvalósul, ott nem csak a menyasszonynak kellene jól éreznie magát, hanem szerintem a vőlegénynek is..

2011. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
11%
Még annyit hozzátennék, hogy nem értem, mi a probléma azon, hogy majd ha jön a baba, elvesz. Én nőként pontosan ugyanígy gondolom..:) Nem igazán akarok esküvőt, nekem nincs szükségem bizonyítványra arról, hogy szeretjük egymást, és ha végül mégis összeházasodnánk, annak csak a baba lenne az oka. Gondolom sokkal könnyebb az ügyintézés a hivatalos szerveknél, ha hagyományos családi kapcsolatban élünk.
2011. jan. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:

Á, én se szeretnék nagy esküvőt, dehogy...Nem tudok táncolni, falábam van, és fizikai fájdalmat jelentene kidobni annyi pénzt menyasszonyi ruhára, amiből 1 évig fűthetném a lakást. Az utóbbi 5 évben nagyon sokat nélkülöztem, ismerem a pénz értékét. Most lefoglalózták egy örökölt ingatlanomat, a foglalóból csodálatos esküvő lehetett volna, de nekem sokkal fontosabb volt, hogy a párommal közösen vegyünk egy olyan kocsit végre, amiben van légzsák, és leginkább azért, hogy Őt biztonságban tudjam, mert Ő használja mindennap. Szóval nem elsődleges nekem az esküvő, de ettől függetlenül olyan érzésem van, hogy nem akarja lekötni magát mellém, csak ha már gyerek is van, mert akkor már úgyis mindegy. Amúgy neki lenne sokkal több előnye a házasságból, mert az én házamban lakunk és ha velem valami történik, a rokonaim tutira kiraknák őt innen, de ha elvett volna, legalább emiatt nem kéne izgulnom. De még jó régen, amikor ezt szóba hoztam, azt mondta, nem vesz el a ház miatt. Mondjuk ennek örülök.

Arról már rég letettem, hogy térdenállva kérjék meg a kezemet meg ilyesmi, de számomra megalázó, hogy semmiféle lánykérés nem volt, pedig már mindenki kérdezgeti, engem is, őt is...

Figyelembe veszem a kívánságait, már szedem a terhes vitamint, bár még nem próbálkoztunk és még nem vagyok terhes, félek hogy kicsúszok az időből.

Lesz gyerek remélem, de esküvő nem lesz. Volt olyan férfi, aki szívesen elvett volna, bár közöltem vele, hogy sose akarok gyereket, így is kellettem volna neki, szerelmes dalokat énekelt nekem zongora mellett (nagyon szép hangja volt), csak annyi probléma volt az egésszel, hogy nem tudtam szerelmes lenni belé, aztán az újabb aprócska probléma, hogy olykor megütött. Nagyon szeretett, csak rossz volt az idegrendszere. Mai napig sincs senkije, mai napig koslat utánam. Tőle minden romantikát megkaptam, amire vágytam.

Most van egy fahangú, cseppet sem romantikus társam, akit szeretek, és aki mellett még soha egy másodpercig sem kellett attól félnem, hogy a konyhakés a hátamban landol, ha rátapintok egy gyenge pontjára.

Akkor már inkább legyen ez:)

2011. jan. 1. 14:54
 17/49 anonim ***** válasza:
25%

14:48 - egy hónapja volt az esküvőm és pont így terveztem, ahogy leírtad. Szülőkkel kellett vívni kicsit, hogy miért nem nagy hacacáré, adnak pénzt, stb. Végül abban maradtunk, hogy kis esküvő (végigasszisztáltam egy barátnőm szervezését pár hónappal korábban, hát én agyvérzést kaptam volna annyi idegeskedéstől) és inkább két hétre elutazunk melegebb éghajlatra.

Kb két napnyi szervezés volt, mindenki kisimult és jókedvű volt, még a nászéjszakára is bőven maradt erőnk :)

Utólag is örülök, hogy így döntöttünk, férjem is vigyorog az összes képen, ami készült.

Egyetlen idegeskednivaló annyi volt, hogy reggel lesz.rta a nem túl olcsó szőnyegemet a kutyánk... Gondolom ezt szánta nászajándékba :)

2011. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
63%
Te kapaszkodsz, mert felsz, mulik az ido, aztan lottek. Igaz, inkabb ez, mint egy kes a hatadba, de megis veded itt azt a vadallatot. Nem ertelek, gyereket te legszivesebben nem szulnel, de nem baj, ha inkubatornak kell beallnod, a parodert megteszed. Igen am, de egy anya ne egy ferfinek szuljon gyereket. Mindig, orokke anya fogsz lenni.
2011. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
51%

örülj, hogy olyan párod van aki megbecsül, erre már lehet építeni. Az esküvőellenes hozzáállás sokkal kisebb baj, mintha megcsalna, átverne, alkoholista lenne... Mi nők hajlamosak vagyunk erre, hogy kis bajból is nagyot csinálunk. Én is tuti ugyan így kétségbe lennék esve a helyedben, hogy jajj mi van ha nem szeret.

Valaki mondta, hogy a gyerek nagyobb kötelezettség, mint az esküvő. Ezzel maximálisan egyet tudok érteni. Elválni bármikor lehet, vagyis lassú és meg szar procedúra, de egy gyerek az nem olyan, amitől csak úgy "meg lehet szabadulni".

Ha nem akarsz babával a hasadban esküdni, akkor ne esküdj úgy. Esetleg elgondolkozhatnál azon a bejegyzett élettársi viszonyon. Nem tudom, hogy milyen jogok járnak vele, de mégis egy olyan szerződés, ami ad valami keretet ennek az egésznek. (értem én, hogy ez a "legromantikagyilkosabb" dolog a földön, amit kitaláltak és ha jól vettem le te sem a papír miatt akarod az esküvőt, csak eszembe jutott)

2011. jan. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
83%

"ha jön a gyerek, akkor szeretne feleségül venni"


Itt ez a fő baj. Nem esküvőellenes, esküszik ő, de csak ha már tuti, hogy össze vagytok kötve. Amíg nem muszáj, addig inkább nem köti le magát.


Bocsánat, de milyen hozzáállás ez???

2011. jan. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!