Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szeret engem az a férfi, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeret engem az a férfi, aki gyereket minden további nélkül szeretne tőlem, de esküvőt nem igazán?

Figyelt kérdés

Én úgy képzeltem, hogy előbb esküvőt szeretnék, aztán gyereket. Ő meg úgy van vele, hogy ugyanolyan jól megvagyunk papír nélkül is, viszont ha jön a gyerek, akkor szeretne feleségül venni, hogy meg legyen a hagyományos család felállás. Én meg nem vagyok hajlandó hozzámenni terhesen. Valahogy elvette a kedvemet az egész esküvőtől. Meg is mondtam neki, hogy én nem házasodok pocakkal. Mire ő azt mondta, hogy 3 hét alatt össze lehet dobni egy esküvőt.

Ezzel végleg elvette a kedvemet az egésztől. Ha így áll hozzá, ha hozzámegyek is, tutira magamra húzok egy zsákot, vagy farmerben állok az oltár elé, ha neki ennyit jelent az, hogy engem feleségül vehet...

Amúgy szeretjük egymást, és mindenben számíthatok rá, de ilyen dolgaiból mégis úgy érzem, ő nem igazán szeret.

Gyereket viszont akar tőlem. Mikor említettem neki, hogy így 30-on túl ideje belevágni, mert már 3 éve együtt vagyunk, nem teketóriázott sokat, rögtön beleegyezett. Igazából ő akar gyereket, nem is én.


Férfiak véleményére nagyon kíváncsi lennék. Nem túl romantikus alkat a párom, de miért nem akar megünnepelni engem? Mégse igazán szeret?


2011. jan. 1. 14:18
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem szeret igazán engem.
2011. jan. 2. 15:20
 42/49 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg, de ha X éve veled van, és veled akar családot alapítani, akkor nem értem, miért gondolod nem szeret. Azért, mert a természete nem olyan, mint elvárnád? Persze te ismered jobban, de én hiába vagyok nő, magamra ismertem a párod viselkedésében. Sokan úgy gondolják, nincsenek érzéseim, mert nem látszanak rajtam. A valóságban viszont sokkal érzékenyebb vagyok másoknál, és ha nem kompenzálnám ezt az agyammal, racionalitással, akkor kb hetente a padlóra kerülnék. Én sem lennék öngyilkos senkiért. Viszont vannak, akik helyett meghalnék. Szerintem sokféleképpen lehet szeretni.. Nem értem, miért kell ennyit őrlődni egy esküvő miatt. Ha ő nem vágyik rá, nem fog önként elvenni.. természetesen rá tudod venni, hiszen egy nő ismeri a "praktikákat", de az érzéseit nem tudod annyira manipulálni, hogy még örüljön is neki:)

Egyszer el akar venni, tehát nem zárkózik el a dolog elől. Ő egyszerűen nem híve a házasságnak.. a gyerek miatt is csak azért házasodna, mert úgy szokás.

Az biztos, hogy én is ellenkeznék az esküvő ellen, mert egyszerűen nem érdekel.. persze ha a páromnak ez lenne minden vágya, beadnám a derekam, de nem mondhatnám, hogy szívvel-lélekkel. Egyszerű áldozatnak tekinteném, amit meghozok érte.

Ha nem szeret téged, az nem ebben fog megnyilvánulni szerintem. De ha tényleg ennyire különböző a felfogásotok, biztos, hogy vele szeretnél élni?

2011. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok hozzátenni, hogy én akárhányszor úgy éreztem, hogy egy pasi nem szeret igazán, arról ki is derült, hogy tényleg így van.


Persze van olyan, hogy nem szívesen mutatja valaki mások felé, hogy szeret valakit, de az is más kérdés, hogy mások még csak ne is tudjanak róla. Nekem is nagyon hiányoznának a kedves gesztusok. Enélkül nem sok értelme van együtt lenni.


És ahogy látom, ő az a pasi, ha azt mondanád, hogy legyen vége, egy pillanatig se tiltakozna. Hm.


Ettől még nyugodtan belevághatsz a gyerekvállalásba, hiszen nem biztos hogy találsz időben megfelelő másik hapsit. akkor meg már inkább tőle legyen gyereked, mert apának biztos megbízható.


32/N

2011. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 A kérdező kommentje:

Nagyon sokszor mondtam neki, hogy legyen vége. De ő nem akarja. Azt mondja szeret, és el tudja velem képzelni az egész életét és hogy nem kell neki senki más.

De engem mégis bánt, hogy el tudja képzelni nélkülem is, mással is. Mintha mindegy volna neki.

Az a fel nem vállalás dolog tett tönkre mindent és az abból fakadó gondolataim. Pedig mint utólag megtudtam, más lánnyal is viselkedett már így társaságban, pedig arról a lányról tudom hogy szerette. De nem vagyok benne biztos, hogy szeret ezek miatt a dolgai miatt.

2011. jan. 2. 20:38
 45/49 anonim ***** válasza:

Egyik, amit javaslom, vegyél figyelembe: férfiak=más agyi folyamatok, ezért az eszerinti kommunikáció vezet eredményre. Amit mond, az eszerint értendő, mert a férfiaggyal rendelkezők így fejezik ki magukat. Másik: Hogy mit gondol, az szerintem inkább a viselkedéséből szűrhető le, csak kevésbé a mondandójából, (ez csak másodlagos a viselkedése után), és a viselkedéséből, un. nonverbális jelekből keletkeznek bennünk a "megérzéseink". Nekem elsők a megérzéseim, ez felülír bármit, amit más mond, de ehhez nagyon kell tudni elkülöníteni a belső folyamatainkat. (=Biztosan tudni, hogy nem félelemből valamitől, önbizalomhiány...stb, vagy más miatt keletkezett ez az érzés, hanem tisztán a másikról alkotott benyomás.)


Ha szerinted is szeret, és nagyon vágysz az esküvőre, akkor szerintem érd el, hogy elvegyen, fogadd el, hogy a kedvedért megteszi, és kész, de ahogy írták: azt nem tudod manipulálni, hogy még örüljön is a házasság gondolatának. Neked örül, szeret és veled akar élni, ezt fogadd el, de azt is fogadd el, hogy az esküvői ceremóniát nem szereti.

Ha Neked fontos, akkor igenis hangsúlyozd ki az esküvőt! És mindent, ami Neked fontos! A hosszú kommented első 3 sorból az derül ki, titokban azt várod, hogy a gondolatodban olvasson - dehát férfiagy, nem képes!! "Esküvőre már nem számítok, de..." - ebből a beszélgetésetekből férfiaggyal szerintem nem vehető ki, hogy Te élsz-halsz az esküvőért, ellenkezőleg! Írtam, hogy a férfiak utalgatásokból nem értenek, érted már? Bővebben: A férfi-női agyak felépítésének különbségéről szóló irodalomban.

Amúgy is, szerintem a tiszta, egyenes beszéd előbbre viszi a kapcsolatokat, hatásosabb.

Nem lenne öngyilkos érted? Fura megfogalmazás, de ez csak azt jelenti, amit takar, férfiaggyal (szerintem, női agyamból nézve). Kérdés, lenne-e, akiért öngyilkos lenne? Amíg nem tudod, szerintem nem kell ezt továbbgondolni, felfújni, hogy akkor biztos nem "halálosan szeret", mert szerintem férfi aggyal (=kb. leszűkítve) ez csak annyit jelent, amit szó szerint jelent.

"Azt mondja szeret, és el tudja velem képzelni az egész életét és hogy nem kell neki senki más. De engem mégis bánt, hogy el tudja képzelni nélkülem is, mással is." - miből gondolod, hogy mással is? Ha csak ebből a mondatából, akkor fordítom: ebből nem derül ki. Viszont ha a viselkedéséből érzed, akkor lehet alapja!


"Ha rajta múlik, kijárjuk úgy a főiskolát, hogy soha egyetlen osztálytárs se tudja meg, hogy van köztünk valami. Nagyon bántott ez engem és hiába változtatott, igazán sose fogom túltenni magam rajta." Ez már nagyobb baj szerintem. Te képes lennél nem felvállalni valakit, akit szeretsz? A maga választottjára szerintem mindenki büszke, pont azért, mert maga (a szíve) választotta. Ha komolyan gondolja a kapcsolatot. (Nekem is volt olyan partnerem, akit nem vállaltam fel, így tudom, miről beszélek!) Ő büszke rád, a szíve választott téged, hogy érzed? Vagy valami más oka lehet, amiért nem vállalt fel - súlyos önbizalomhiány (előtte mást se vállalt fel...stb), ennek is lehetnek okai. Ha úgy érzed, csak kényszerből van Veled, mert nincs jobb, akkor a helyedben szakítanék vele, vagy szüneteltetni a kapcsolatot, és megvárnám, majd ezidő alatt hogyan reagál. Ahogy érzed, kérhetsz magadnak is időt, hogy tisztába tedd magadban a dolgokat, vagy?

Szerintem egy gyerek szülessen boldog kapcsolatba, ő főleg, de mindenki megérdemli a boldog életet: Te , barátod, leendő gyermeke(i)d is.

"mondtam neki, hogy legyen vége. De ő nem akarja. Azt mondja szeret" - Ez meggyőz Téged? Viselkedjen úgy, hogy érezd. A Te döntésed is elég ahhoz, ha szüneteltetni akarod vagy befejezni a kapcsolatot...

(mindez csak szerintem)


3, 4 old. 15.38

2011. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:

Kár, hogy nem tudok Neked privit írni, kedves utolsó, mert nagyon hasznos dolgokat írtál a számomra.

Van 2 kérdésem, amikben elég részletesen kiderül a fő probléma: fel nem vállalás. Nagyon érdekelne a véleményed. Ha az nem lett volna, sose jutunk válságba, de amiatt én olyan szinten összetörtem, hogy észre se vettem, hogy a bizalmatlanságom éket vert közénk és jó 1 évre totál eltávolított minket egymástól.

Hogy még együtt vagyunk, annak az oka, hogy millió nonverbális jel utal arra, hogy nagyon szeret és igen, próbálom amit tanácsolsz: megfejteni az agyát, mert arra már rájöttem, hogy ő ezt nem fogja megtenni helyettem. Hiába kérdeztem már tőle kismilliószor, miért nem vállalt fel, az a válasza hogy nem tudja, innen kezdve meg vagyok lőve. Mert az is lehet, hogy szégyellt, de nem biztos.

Az új kocsinkat egyből megmutogatta a munkatársainak, engem 3/4 éven át titkolt az osztályban...

Most így hogy szakítsak vele???? Nem látok a fejébe, de próbálok pedig:(


Ha nem tartalak fel nagyon, elolvasnád ezeket is? Főleg az elsőt. Amúgy pedig mondta, hogy el tudja képzelni az életét mással, mert megkérdeztem tőle, mivel arra a kérdésre úgyis igen a válasza, hogy szeret-e. De az is lehet, hogy emberként szeret és nem nőként.


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..



http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. jan. 3. 13:06
 47/49 anonim ***** válasza:
Mikor egy ferfi azt mondja, hogy "nem tudom", akkor az azt jelenti, hogy nem akar a kerdesre valaszolni. Pontosan tudja, hogy meg vagy love, mert mit lehet erre mondani. Kocsit mutogatni, nagyon gyerekes, kocsibol nem el meg senki.
2011. jan. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

"Kár, hogy nem tudok Neked privit írni, kedves utolsó"

Összeszedem a gondolataimat a linkek alapján, és írok privit.

2011. jan. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim válasza:
Szerintem szeret sok férfi csak akkor szeretne házasodni hogyha jön a baba szerintem ez nekik is egy bizonyosság hogy biztos a kapcsolat és egy gyerek már örökkre összeköt ugymond titeket.De ha te szeretnéd a kedvedért bele egyezhetne előtte is.
2011. jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!