Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szeret engem az a férfi, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeret engem az a férfi, aki gyereket minden további nélkül szeretne tőlem, de esküvőt nem igazán?

Figyelt kérdés

Én úgy képzeltem, hogy előbb esküvőt szeretnék, aztán gyereket. Ő meg úgy van vele, hogy ugyanolyan jól megvagyunk papír nélkül is, viszont ha jön a gyerek, akkor szeretne feleségül venni, hogy meg legyen a hagyományos család felállás. Én meg nem vagyok hajlandó hozzámenni terhesen. Valahogy elvette a kedvemet az egész esküvőtől. Meg is mondtam neki, hogy én nem házasodok pocakkal. Mire ő azt mondta, hogy 3 hét alatt össze lehet dobni egy esküvőt.

Ezzel végleg elvette a kedvemet az egésztől. Ha így áll hozzá, ha hozzámegyek is, tutira magamra húzok egy zsákot, vagy farmerben állok az oltár elé, ha neki ennyit jelent az, hogy engem feleségül vehet...

Amúgy szeretjük egymást, és mindenben számíthatok rá, de ilyen dolgaiból mégis úgy érzem, ő nem igazán szeret.

Gyereket viszont akar tőlem. Mikor említettem neki, hogy így 30-on túl ideje belevágni, mert már 3 éve együtt vagyunk, nem teketóriázott sokat, rögtön beleegyezett. Igazából ő akar gyereket, nem is én.


Férfiak véleményére nagyon kíváncsi lennék. Nem túl romantikus alkat a párom, de miért nem akar megünnepelni engem? Mégse igazán szeret?


2011. jan. 1. 14:18
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
Holnapra bejelentkeztem fogorvoshoz, hogy rendberakassam a fogaim a terhesség előtt, de nem fogok elmenni. Én így nem tudok gyereket szülni. Képtelenség...
2011. jan. 1. 20:41
 32/49 anonim ***** válasza:
Persze, hogy szeret téged. A férfiak nem annyira vannak oda az esküvőért mint a nők. Az én férjem is így szerette volna családot, gyereket, de esküvőt nem. Én mondtam neki, hogy nem szülök esküvő nélkül. (Ebben a tekintetben nagyon konzervatív vagyok) Megértette, hogy nekem ez fontos, így megvolt az esküvő, bár ő nem tartotta fontosnak. Egy percig nem kétkedem abban, hogy szeret.
2011. jan. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:

S mivel indokolja, hogy csak akkor vesz el ha jön a gyerek?


Le kéne ülni megbeszélni...nem tudom megtörtént-e...hogy neked igenis fontos és miért! fontos hogy házasok legyetek a baba előtt.


Ha ezt képtelen megérteni, vagy félremagyaráz-félrehümmög, akkor én nem vállalnék gyereket a helyedben. Olyan ember aki fél a "kötöttségtől" fél a felelősségtől, akkor mit fog tenni, ha ott lesz a baba, aki eszméletlen nagy nehézség főleg az első évben? Meggondolja magát? Otthagy mert úgy érzi nem "érett" rá?


Ezeket én mind letisztáznám mielőbb.


Nem mellesleg nálunk a férjem volt megőrülve a házasságért és mivel nem akartam pocakosan házasodni a kislányunk 15 hónapos korában "adtam be a derekam" :)

2011. jan. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
Mi a kulonbseg pocakosan hazasodni, vagy mikor mar ott ugral a gyerek a templomban vagy a polgarin?
2011. jan. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:

Azzal is érvelhetsz, hogy Te úgy tervezed az életedet, hogy majd a gyerekek után velük szeretnél foglalkozni, nem papírok után szaladgálni és elég stresszes az esküvő szervezése. Már írtam: mindenképpen javasolnám megbeszélni, ez mindkettőtöknek az érdeke, hogy mind a kettötöknek elfogadható megoldás szülessen.

Nem nagyon értem a társadat, mert nekem se volt fontos pl. az esküvő, de pont azért, mert akinek nem fontos, az miért van ellene? Akkor hadd legyen meg a másik öröme, ha nekem "mindegy". Emiatt szerintem a barátod érvelése mögött van valami, amit Te nem tudsz. Ki kell deríteni, ennyire ismerni kell egymást a házassághoz!?


Nem lehet, hogy még nem tart itt a kapcsolatotok, és emiatt nem mersz erről beszélni vele? Vagy benne érzel valami ellenállást a közös jövő irányába, és inkább maradjon így, de nem akarod elveszíteni? Remélem, óvatos vagyok, csak nagyon halkan jegyezném meg, hogy szerintem Ti nem biztos, hogy hosszú távon együtt maradtok (?)...

Egy tisztázó beszélgetés akkor is csak hasznos lehet a kérdésben írt témáról.

"Használati utasítás": :))

A férfiak szeretik rövidre fogni, konkrét, racionális kérdéseket, az utalgatásokból nem értenek.

előző nap 15.38

2011. jan. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:24


Hidd el, nagyon nagy a különbség...nagy hassal főleg, ha veszélyeztetett is vagy igencsak nehéz egy esküvőt végigcsinálni.


Ki tudja a ruhát foglalod mire oda kerülsz jó lesz-e még. A sok stressz, hogy minden megvan-e, minden rendben van-e.

Ezt jobb vagy előtte, vagy utána intézni, de nem pocakosan.


S mint írtam, nálunk apuka volt megőrülve a házasságért :)S én elég nehezen mentem volna esküvőre várandósan lévén veszélyeztetett voltam és többet voltam kórházban, mint otthon :P szóval további kérdés?

2011. jan. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is hasonló(kísértetiesen) a helyzet.Annyi a különbség,hogy a Párom a volt barátnőjét el akarta venni(ismerem őt rég óta,ezért ezt is tudom)

Engem meg nem akar elvenni.Neki nem fontos a papír,sőt már gyereket se akar annyira,mint mielőtt nem voltunk együtt.

Én se akartam gyereket,se házasságot,de ez megváltozott mióta őt ismerem.Még mielőtt "összejöttünk" megvolt a házam,autóm,mindenem ezt ezt mondhatom.

A Párom nem akar haszonlesőnek tűnni.

Én kiállok a véleményem mellett,házasság nélkül nincs gyerek nálam.Párom azóta belement és a sors fura fintora miatt nem lettünk babásak még.De többször mondta,hogy ő elvett volna,csak nem akarta elsietni.Magától állítólag 4-5 év után kérte volna meg a kezem.

Szóval szerintem hajrá!

2011. jan. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
Azért, mert ma divat papír nélkül csak úgy összebútorozva élni és gyereket szülni a semmibe, nem értem miért kéne ezzel beérni, holott a normális csak az, ha szeretjük egymást, családot szeretnék, hivatalossá tesszük a kapcsolatunkat, és a gyerek már egy olyan környezetbe szülessen. Egy esküvőre meg nem kell milliókat elkölteni, lehet szép, kellemes, ízléses esküvőt tartani anélkül is, még lagzi sem kell, utána el lehet menni egy étterembe, vagy otthon nagyobb vacsorát tartani, ki mit akar. De akkor is ez egy szép nap, ami kettőtökről szólna, megünnepelnétek az összetartozást. Gyerekkel terhesen elég illúzióromboló házasodni, én a helyedben megmondanám neki, ha ígyis-úgyis el akar venni, akkor neki mit számít az, hogy épp úton a baba vagy még nincs, ez egy elég hülye indok.
2011. jan. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:

Neki nem fontos az esküvő, azt mondja, attól semmi nem változna köztünk.

Igazából lehet, hogy nem is sejti, nekem mennyire fontos. Tulajdonképp soha nem hangsúlyoztam ezt, pont azért, hogy ne kényszerből vegyen el.

3 éve vagyunk együtt, most vettünk közös kocsit, és a gyerekkérdést már akkor tisztáztuk, amikor még az első randin a kezemet se fogta meg. Ő azt mondta, ahhoz hogy el tudja velem képzelni az életét, kell az, hogy idővel akarjak gyereket. Visszagondolva elég fura, hogy első randi után éjszaka ilyenekről társalogtunk, de így volt.

Ha jól emlékszem, az összeköltözés után kb.4 hónappal vetettem fel először az esküvő gondolatát. Ekkor voltunk együtt kb. 2 éve. Csak megkérdeztem tőle egy éjszaka, hogy édesem, te nem akarsz megnősülni? Mire azt mondta, de igen, majd ha terhes leszek. Mondtam neki, hogy az úgy nekem nem jó. Akkor mikor vegyen el? Előbb. Erre azt felelte, hogy jó, akkor elvesz előbb. De aztán mélyen hallgatott erről a témáról, főleg hogy nagyon megsínylettük az összeköltözés utáni időszakot, igazából nem csodálom, hogy többé nem került szóba a házasság, mert 1 év után olyan szintre süllyedt a kapcsolatunk, hogy eléálltam, és megmondtam neki, hogy képtelen vagyok neki gyereket szülni, mivel úgy érzem nem szeret. Évekkel korábban megbeszéltük, ha vége a fősulinak, jön a gyerek, mert már 32 leszek. Államvizsga előtt eléálltam és megmondtam neki, hogy nem tudok neki szülni. Ezután átrágtuk magunkat az 1 évig szőnyeg alá söpört problémákon és ezerrel kezdett el küzdeni értem, de beletelt vagy 3 hónapba mire nálam megtört a jég. És lassan 3/4 év után azt mondhatom, olyan a kapcsolatunk, mintha most költöztünk volna össze. Megértettem azokat a dolgokat, amik engem bántottak, hogy valószínű nem arról van szó, hogy nem szeret, hanem ő ilyen. Csak egy példa:

amikor elmondtam neki, miért érzem azt, hogy ő nem szeret, azt mondta, lehet hogy csúnyán hangzik, de nem lenne öngyilkos miattam. Ennek persze örülök, de ezekkel a mondataival már nem egyszer megsebezte a kapcsolatunkat. Ugyanakkor rájöttem, hogy ő nem az a fajta idegroncs önértékelési zavarokkal küzdő ember, akit padlóra tudna tenni bármilyen nő. Dobta őt már nálam sokkal jobb nő is, azt mondta, akkor nagyon sajnálta, de igazából azt vettem észre rajta, hogy túlzottan soha egyetlen nőt se szeretett. Olyannyira legalábbis nem, hogy attól értéktelennek lássa a saját életét. Alapból sincsenek szélsőséges érzelmei. Pont az, amit annyira szeretek benne, hogy sose esik pánikba, olyan az én zűrzavaros érzelmi világomnak, mint egy nyugodt sziget, pont ez a tulajdonsága az, ami miatt állandóan azt érzem, nem igazán szeret. Egyszerűen képtelen a nagy érzésekre. Ha tudnám, hogy mást tudna úgy szeretni, hogy azonnal feleségül venné, elengedném, de csak mostanában jöttem rá, hogy valószínű ő nem tud. Sajnos nincs viszonyítási alapom, mert nem volt komoly barátnője rajtam kívül.


Igazából letettem az esküvő témáról, mert neki úgy tűnik, nem fontos. Ezért is hoztam szóba most a gyerekkérdést, hogy vágjunk bele, mert nem szeretnék kifutni az időből. Ő tök jól elvan, észre se veszi hogy hamarosan 33 leszek, szerinte nyugodtan szülhet egy nő akár 37 évesen is, ezért nem jött eddig szóba. Elmagyaráztam neki, hogy azért első terhességnél nem egészen úgy van. Attól féltem, ha nem szólok neki, hogy itt az ideje, mire ráeszmél hogy tényleg itt az ideje, már késő, és ne ezért veszítsük el egymást. Én elég kislányosan nézek ki, valószínű ezért se fogja fel, hogy nagyon benne vagyok már a korban. Mikor elmagyaráztam neki, néhány nap után azt mondta, akkor vágjunk bele, csak arra kért, ne azért vállaljunk gyereket, hogy mi ne menjünk szét. Megmondtam neki, hogy elsősorban miatta akarok, de ha megnyugtatja, nem hiszem, hogy rossz anyja lennék. Nincsenek túl nagy érzelmeim a nemlétező gyerekem felé, de abban biztos vagyok, hogy ha férfiként mellettem áll, akkor nem lesz semmi gond az anyasággal. Úgy tűnik ez meggyőzte, mert most már nagyon benne van a dologban, az új kocsin is egyből kiszúrta, hogy olyan ülése van, amihez jól lehet rögzíteni a gyerekülést, stb...

Amúgy most már nem is kértem, hogy vegyen el, csak amikor szóbakerült a gyerek dolog, elmondtam neki, hogy úgy érzem eljött az ideje a gyerekvállalásnak, és ezt még soha nem éreztem így. Esküvőre már nem számítok, de amiatt ne veszítsük el egymást, hogy lekéssük az amúgyis tervezett gyereket. Erre mondta azt, hogy neki az esküvő lényegtelen, mások házasság nélkül is vállalnak gyereket és együtt vannak tizenévekig, de hogy azért ha teherbeesek, elvesz feleségül, hogy meg legyen a hagyományos család felállás. És erre mondtam, hogy NEM.

Ezen teljesen meglepődött, hogy miért? Mondtam neki, hogy nagy pocakkal nem, mire mondta hogy 3 hét alatt össze lehet hozni egy esküvőt.

Tudom, hogy nem kéne sok, kisírni hogy vegyen el, de tisztában vagyok vele, hogy nekem így már nem lenne jó. Én azt szerettem volna, hogy akarja ő is az esküvőt.

Volt már néhány dolog, amiben engedett a kedvemért, pl. hogy legyen szíves ne engedje el a kezemet a közös osztálytársaink előtt és legyen szíves ne tegyen úgy előttük, mintha még a nevemet se tudná. Ebben engedett, és? Nem lett jobb nekem, mert kényszerből tette, nem azért, mert olyan marha büszke lett volna rám. Ha rajta múlik, kijárjuk úgy a főiskolát, hogy soha egyetlen osztálytárs se tudja meg, hogy van köztünk valami. Nagyon bántott ez engem és hiába változtatott, igazán sose fogom túltenni magam rajta. Hiába menne bele az esküvőbe, nem lenne jó, mert nekem nem az esküvő a fontos, hanem hogy Ő akarjon elvenni. De nem akar, neki nem fontos. Ez van.

Basszus, nem tudom menjek-e a fogorvoshoz, azt hittem ma van hétfő, de holnap lesz:(

2011. jan. 2. 14:57
 40/49 anonim ***** válasza:

:(

ne haragudj, de nekem ez akkor is fura. Az utolsó példád olyannak tűnik, mintha nem akarna felvállalni téged mások előtt. engedett? :( szerintem nem engedés az, ha felvállalom a másikat, miután az kikönyörögte. Akit szeretek, azt alapból felvállalom.

az én férjem is stabil lelki alkat, és nem vágta eddig földhöz semmilyen szakítás. De tudom, mondja, hogyha én hagynám el, akkor összeomlana. kettőnk közül ő az erős, de ez akkoris összetörné a szívét és kiborítaná. ahogy ő mondja: én vagyok az élete értelme. És ez nem közhely, tényleg igy érzünk egymás iránt. Az, hogy stabil alkat, és az, hogy kimutatja az érzéseit, vagy hogy vannak érzései ez három különböző dolog!

de te tudod...

2011. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!