Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért van az, hogy a nők már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a nők már nem akarnak házasságot, mert az csak egy "papír"? Normális ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nem akarom elhinni, hogy beérik egy hosszas együttéléssel, hogy már gyerek is van, de még mindig csak a "párja" és nem a "férje/felesége" egyik a másiknak? A nőknek miért jó ez? Nem hiányzik nekik a szép ruha, a lagzi?

MIért gondolják azt,hogy ez csak egy "papír", amikor sokkal többet jelent annál?


Számomra, amikor ilyet hallok, még az is megkérdőjeleződik, hogy egyáltalán valóban szeretik-e egymást.


2011. márc. 21. 08:17
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
74%
Te is írod, hogy ha erős a kapcsolat akkor nem mindegy hogy összeházasodnak e vagy nem? Hát látod, lehet ők is így gondolják, csak ők éppenséggel a nem oldalon állnak. Ez mindenkinek magánügye szerintem. Te meg akkor menj férjhez ha még nem vagy, ennyire egyszerű. Ha meg férjnél vagy törődj a saját boldogságoddal, ne foglalkozz mással. Ez a baj a magyarokkal, kinek mi köze ilyen dolgokhoz más kapcsolatokban?? Le lehet pontozni, de nekem ez a véleményem.
2011. márc. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 A kérdező kommentje:

"Én meg azt nem értem, hogy azok akik házasodnak miért ítélik el azokat akik nem? Nem tök mindegy? (:

Miért zavarja azokat akikre nem tartozik?"


Ez itt a GYK. ELvileg azt kérdezek, amit csak akarok és szerintem ez nem egy bonyolult kérdés.


AMúgy én nem ítélem el, csak NEM ÉRTEM. AMúgy meg nem tökmindegy. Amikor bemegy anyuka mondjuk a gyerek fogadóórájára és a tanár megkérdezi, hogy "a kedves férje hogy van?", akkor nem égő azt mondani, hogy "nem a férjem"?

2011. márc. 21. 08:44
 13/63 anonim ***** válasza:
40%

"Nem hiányzik nekik a szép ruha, a lagzi?" Miért, kedves kérdező, neked meg csak ennyit jelent?


Mi öt éve együtt vagyunk a párommal, van egy lassan 3 éves gyerekünk. Igen, szóba került már a házasság, de nem lett belőle semmi. így is szeretjük egymást, sőt, állítom, hogy sokkal jobban, mint némelyik házaspár.


Mint fent kiemeltem, hogy te szerinted mit jelent a házasság, hát egy bulira nincs közel egy millánk.


Igen, normális. Számomra az nem normális, hogy az egyik nagyanyám, aki már 12 éve nem óhajt minket látni, és soha egy szót nem beszélt a párommal, számon kérte, hogy mikor vesz el engem, mikor megtudta, hogy babát várunk.


Utolsó mondatodra pedig:

Tudod, ez az igazán szerelem, mert nem egy papír miatt élünk együtt, hanem magunkért!

2011. márc. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező! Egyetértek Veled. én sem hiszem az csak "papír". Mi anno a férjemmel félév után eljegyeztük egymást és rá párhónapra össze is házasodtunk. Mindenki jött a szöveggel, mi lesz ha még se működik, próbáljuk ki. Tévedtek! Azóta is boldogan élünk, és lett saját családunk. Egy csomó ismerősöm van, akik évekig jártak, meg eggyütt éltek(8-10 év), de nem házasodtak össze, mondván mi lesz ha nem működik. Tény, hogy ha jogilag nem házasok az emberek, könnyebb lelépni és otthagyni a másikat. Valahol egyetértek azzal is, hogy talán nem is szeretik egymást igazán. Sokan panaszkodnak, hogy 3-5 éve együtt vannak a párjukkal, de az nem kéri meg a kezüket, vagy nemet mond...akkor valószínűleg nem szereti annyira, hogy egy életet leéljen vele. Itt főleg a fiatalokról beszélek, mert aki mondjuk már túl van egy váláson ott megértem, hogy másképpen áll a dologhoz.

Szóval én sem értem, hogy a nők miért érik be annyival, hogy élettársi viszony van.

2011. márc. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 A kérdező kommentje:

MIért gondolják azt,hogy ez csak egy "papír", amikor sokkal többet jelent annál? - ide írtam a lényeget.


Amúgy meg ne a kérdezőt kérdőjelezzétek meg, nem azt kérdeztem, hogy hányszor szexeltek és milyen pózban, ha valakinek ez az egyszerű kérdés a szívébe gázol, nem kell válaszolni. Én nem kötekedni akarok.

2011. márc. 21. 08:50
 16/63 A kérdező kommentje:
8:50 leírta a lényeget, köszönöm neki.
2011. márc. 21. 08:52
 17/63 anonim ***** válasza:
De azért, mert neked többet jelent egy papírnál, abból azonnal következik, hogy másoknak is?
2011. márc. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
100%
Tudod,kedves kérdező.Ma azt látjuk(tisztelet a kivételnek(,hogy megházasodik valaki és nem sokra rá válásra adják a fejüket.És egyre gyakoribb,mert már senki sem ítélkezik amiatt,hogy válásra kerül a sor.Ha elítélnék,akkor valszeg nem is lenne ennyi válás.És ma már azt sem ítélik el,ha nem is házasodsz.Sokaknak anyagi gond a házasság,sokaknak kényelmes "papír" nélkül.Én nő vagyok és bár a szüleim elváltak 16 év után,őket nem ítélem el.Nem veszekedtek,de jobb lett így.Ettől ez nekem nem rossz példa,de követendő sem.Párom azt mondta,hogy neki nem kell esküvő vagyis nem fontos.Nekem se.Ez van.De ha egyszer megkéri a kezem,akkor persze igent mondanék és 2 tanúval mennék az anyakönyveztetőhöz.A nagy lagzi és fehér ruha nem kell és hiányzik.Szalagavatómon volt rajtam egyszer fehér ruha és elég is volt.Egyszerűen nem látom értelmét.
2011. márc. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:

Régebben én sem akartam házasodni anyukámat látva, mert ő kétszer vált, és kétszer nullázták le....


Viszont most megtaláltam a másik felemet, soha ennyi odafigyelést és szeretett nem kaptam még egyik barátomtól sem, és az egész jövőtervünk és képünk ugyanaz, nincs Miért félnem! Együtt haladunk előre, senki senkit nem hátráltat, csak húz előrefelé

Az ő szülei boldog házasságban élnek, elég régóta.

Bízom benne, és ezért felejtem el az én mintámat, és boldogan készülődöm az esküvőmre :)

2011. márc. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
Én mindkét felet megértem.Szeretjük egymást a párommal papír nélkül is,de egyszer majd biztos összeházasodunk,persze miután megkérte a kezem :P,mert az még nem volt.De én nem eröltetem,nem görcsölök rajta,tudom ,hogy szeret és hogy Ő az IGAZI.Én csak azt nem értem,h ahol már volt eljegyzés,és jön a baba,ott miért nem tartanak csak egy polgárit,hogy legalább házasságon belül szülessen az a gyerek,nem vagyok maradi,de szerintem jobb lenne...
2011. márc. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!