Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért van az, hogy a nők már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a nők már nem akarnak házasságot, mert az csak egy "papír"? Normális ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nem akarom elhinni, hogy beérik egy hosszas együttéléssel, hogy már gyerek is van, de még mindig csak a "párja" és nem a "férje/felesége" egyik a másiknak? A nőknek miért jó ez? Nem hiányzik nekik a szép ruha, a lagzi?

MIért gondolják azt,hogy ez csak egy "papír", amikor sokkal többet jelent annál?


Számomra, amikor ilyet hallok, még az is megkérdőjeleződik, hogy egyáltalán valóban szeretik-e egymást.


2011. márc. 21. 08:17
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
58%

Miért lenne a férfiaknál átlagosabb mint a nőknél? Az a helyzet hogy nincsenek olyan tulajdonságok amik kizárólag egyik vagy másik nemre lennének igazak. Mind emberek vagyunk, ahányan vagyunk, annyi félék. Csak mert neked minden vágyad a házasság, nem azt jelenti hogy ez a többi nőre is igaz kell hogy legyen. Nem te, és a felfogásod képviseled a nagy átlagot egyetlen személyben.

Nagyon úgy tűnik nekem hogy valahol nagyon lemaradtál a távoli múltban, amikor még a házasság volt a nők egyetlen és kizárólagos életcéljuk, más lehetőségük nem is volt, hisz iskolázatlanságukból kifolyólag egy férj nélkül semmire nem mentek volna.

Hahó ember, itt a 21. század!

A házasság manapság már nem az egyetlen esély az életbenmaradásra, és a társadalmi elfogadottságra, a nők iskolába járnak, dolgoznak, a férfiak pedig kiveszik a részüket a háztartásból és a gyermeknevelésből.

Egyébként meg már nem hiszünk a boszorkányégetésben, feltalálták a telefont és az internetet, és a holdra is eljutottunk.

A szerelem pedig nem a házasságon múlik.


"Nem hiányzik nekik a szép ruha, a lagzi?" Ezt meg ugye te se gondoltad komolyan?

2011. márc. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 A kérdező kommentje:

17:31... Már egy előző kommentemben írtam, hogy ha valakinek lelkébe tapos ez a kérdés, ne írjon.

Amúgy meg, kérlek, ne beszélj velem úgy, mint egy naiv és ostoba tizenévessel.

Sajnálom, hogy te így vélekedsz. Ha számodra a házasság egy középkori és maradi dolog, ami ma már nem "menő", hiszen a férfiak is tudnak padlót pucolni, a nők meg raklapot pakolni, a gyerek meg az égből pottyan... Hát... Tényleg sajnálom.

2011. márc. 21. 18:24
 53/63 anonim ***** válasza:
100%
Félreértesz: nem azt mondtam hogy "maradi" illetve "nem menő" (wtf?), hanem azt hogy attól, mert neked létszükséglet, még a többi nőnek nem az. Nem értem mi ebben olyan fantasztikus dolog.
2011. márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:

Akkor csak az igazságosság kedvéért egészítsük ki ezt és fordítsuk is meg a dolgot: vannak emberek, akiknek létszükséglet, hogy ne lépjenek házasságra valakivel és vannak, akiknek ez nem létszükséglet.


Mondjuk a menyasszonyi ruha még azoknak is sokszor mumus, akik házasságpártiak. :D Sokan utálnak kiöltözni.

2011. márc. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
3 kérdést olvastam, de már kontrázok is. ÉN IGENIS akarok lagzit. bár anyagilag sajnos nem állunk túl jól, de mi is be tudunk majd szállni, és a szülők is segítenének, én viszont inkább lakásra fordítanám. viszont én is akarok fehér ruhát, és jó lenne egy lagzi is, mert a párom szerint is ez nekünk jár:)
2011. márc. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
100%

Szép ruhám volt a szalagavatóom, nem egy de 3 (!)napig virítottam benne, imádtam, az pont elég volt. A lagzi meg csak pénzkidobás, stressz, sok ember(szeretek egyedül lenni), sz*r zeneszóval annyira nem izgat. A dolgokról meg mindenkinek más a véleménye és ezt NEKED el kéne fogadni. Engem nem érdekel ha valakinek élete célja hogy férjhez menjen. De másokat miért érdekel ha én nem akarok?

Attól mert neked valami jó miért gondolod, hogy az természetes módon másnak is jó? Szerinted gáz ha valakinek 40 évesen is csak párja van és nem felesége. Szerintem meg a 'pár, barátnő' szavak nagyon szépek, fiatalosnak érzem magam tőlük ellenben a feleség unalmasan és öregitően hangzik NEKEM. Ez vagyok én, így gondolom, és nem akarok mást megsérteni vele ez csak az én véleményem. Miért lenne kevesebb az én értékrendem? Téged ez miért uavar? Akadályozza valamiben az életed? :)

2011. márc. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
100%

"Nőknél azonban ez egy újkeletű hóbort, és nem értem, miért alakult ez ki." A nagy válasz: sosem volt divat házasodni, egyszerűen csak MUSZÁJ volt, legalábbis a nőnek. Most meg nem az. Hát nem fura hogy már nem is teszik meg annyian? Szerintem ez nem újkeletű hóbort hanem most látszik meg hogy hogyan dönt az ember ha van rá joga.

Amúgy meg neked tényleg fejlődni kéne, hogy felnőttként (ne adj isten gyerekes nőként, hiszen szülőiről beszélsz) abból áll a világ, hogy "ciki" és "menő". Te komolyan ilyen dolgokkal foglalkozol?

2011. márc. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
31%
Több előttem szólóval egyetértek abban, hogy a mai fiatal generáció hál' Istennek kezdi értékelni a házasság intézményét. Értem, miért tetted fel a kérdést, mert a mai harmincas, de inkább negyven felé közelítő generáció (bocs a kivételektől) olyan kiábrándult, csalódott emberekből áll, akik nem akarnak házasodni, gyereket szülni és egyéb, a társadalom erkölcsi értékeit növelő dolgokat csinálni, mert állatira önzőek. Hányszor, de hányszor lehet azt hallani, hogy egy-egy nőnek mennyire fontos a karrierje, miközben gyereket csak "később akar", akkor pedig már többnyire csak nagyon nehezen jön össze, aztán pedig sír, hogy miért bünteti őt a sors... Én a húszasok táborát erősítem, és nyáron lesz az esküvőm, három év együttélés után. Miért? Nem a papír miatt, hanem azért, mert boldogok vagyunk, és van annyi felelősségtudatunk a társadalom felé, hogy ne a hagyományos családmodellt nélkülöző "farkaskölyköket" neveljünk. Azért, mert az a papír valahogy mégis több, "varázspapír". :) A szocializációtól semmi sem függ, az én szüleim elváltak, az övéi pedig soha nem is voltak házasok, ez mégsem ábrándított ki egyikünket sem. Sőt, sok esetben szánalmasnak tartottam, ahogy egyébként imádott édesanyám osztotta az észt, hogy mennyivel jobb egyedül, "nem kell papír", és hasonló ostobaságok. Most egy nős férfi szeretője. :S Én mindenkinek tiszta szívből, őszintén ajánlom a házasságot, mert megtanít arra, hogy együtt küzdjünk akkor is, ha épp nem jó a kapcsolatunk. A papír bizony egységgé kovácsol, bárki bármit mond. Üdv.
2011. márc. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:

"egyébként a hideg futkos a hátamon, ha arra gondolok, hogy fel kéne vennem valami csicsás fehér ruhát, vagy ott tolongana körülöttem 100 ember, és azt néznék, hogy hogy mondok ki egy "igen"-t. "


nem kötekedésből, de ez nem kötelező a házasságkötéshez:)

nos, én még mindig a házasság pártján állok, és nem a vagyonközösség, meg a nem tudom mik miatt, mert akkor ebből a szempontból tényleg nem különbözik az élettársi viszonytól. evvel az erővel akár egy vadidegennel is összeházasodhatnék, csak hogy bejegyzett vagyonközösségben éljek.

Nekem mást jelent. Nekem ez fejezi ki az összetartozást, azt hogy tartozom valakihez, azt, hogy hivatalos a kapcsolatunk, nekem fontos az, hogy büszkén viselhessem a papírt, hogy elmondhassam, szeretet valaki annyira, hogy a FELESÉGE legyek, és én is őt annyira, hogy a FÉRJEM legyen. nekem ezeknek a szavaknak súlyuk van, és nem jogi, hanem érzelmi értelemben. és igen, tudom, hogy ezt élettársi viszonyban ugyanúgy ki tudom mutatni, jelenleg is így van. viszont vágyom rá, hogy az az ember, akit szeretek, akivel el tudom képzelni a jövőmet, az elvegyen, hogy megtiszteljen azzal, hogy a férjem legyen. Számomra ez olyan érzés, mintha még mélyebb lenne a kapcsolatunk, és megerősítenénk az érzelmeinket.


és hangsúlyozom, ha valaki figyelmesen tanulmányozta a kis szösszenetemet, észrevette, hogy szó sem volt róla jogi előnyökről. számomra ez a papír. és nem zavar, ha valaki azért nem házasodik, mert nem akar, szíve joga. előfordul, hogy valaki kénytelen, valóban jogi dolgok miatt házasodni, de én nem ezért szeretnék. Tiszteletből és szeretetből. Így érezném teljesnek a kapcsolatunkat. És pont.

2011. márc. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:

A társadalom erkölcsi értékeit nem a gyerekvállalás meg a házasság fogja növelni, a dolgot ott kéne elkezdeni hogy pl akkor vállalok gyereket, ha felelősséget tudok érte vállalni, és anyagilag, szellemileg megfelelően támogatni.


"Nem a papír miatt, hanem azért, mert boldogok vagyunk, és van annyi felelősségtudatunk a társadalom felé, hogy ne a hagyományos családmodellt nélkülöző "farkaskölyköket" neveljünk."


Ez kicsit azért erős volt...Akkor ezek szerint te és a párod is "farkaskölykök" voltatok/vagytok?

2011. márc. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!