Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért van az, hogy a nők már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a nők már nem akarnak házasságot, mert az csak egy "papír"? Normális ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nem akarom elhinni, hogy beérik egy hosszas együttéléssel, hogy már gyerek is van, de még mindig csak a "párja" és nem a "férje/felesége" egyik a másiknak? A nőknek miért jó ez? Nem hiányzik nekik a szép ruha, a lagzi?

MIért gondolják azt,hogy ez csak egy "papír", amikor sokkal többet jelent annál?


Számomra, amikor ilyet hallok, még az is megkérdőjeleződik, hogy egyáltalán valóban szeretik-e egymást.


2011. márc. 21. 08:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
47%

Ez olyan mint egy hamis diploma, ez a papír... nem jelen sokkal többet, csak le van írva. És te kérdező? te miért gondolod így? Megmagyaráznád akkor, hogy téged miért vonz az a papír?

Mindenki másmilyen, mindenkinek aza jó, ami. Nem kell ezen felhúznod magad.

2011. márc. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:

A házasság azért jár bizonyos elkötelezettségekkel, hivatalos formában is elismerjük egymás és közösségbe lépünk, rokonok leszünk. Tehát a "csak egy papír" nem igazán fedi a valóságot. Aki csak egy papírért házasodik, szerintem ne is tegye.

Nem igaz, hogy felhajtással jár (két tanúval jó fél óra alatt el lehet intézni különlegesebb kiadások és felhajtás nélkül), hanem azzal az elkötelezettséggel, amivel jár.

Azt sem tartom különösebben jó magyarázatnak, hogy sok a válás, mert egy kapcsolatot nem a házasság ront meg. Arról nincs statisztika, hogy hányan mennek külön, akik "csak úgy" együtt élnek, vagy még csak együtt sem élnek. Valószínű, hogy itt sem kapnánk kisebb számot.


Szerintem a legtöbben (ne vegye magára, akinek nem inge!) akik ezt nem vállalják be, mert pont ettől az elkötelezettségtől félnek, hagyni akarnak menekülési útvonalat, amin könnyen ki lehet lépni a kapcsolatból, nem bíznak magukban és a párjukban, lehet, hogy már csalódtak, vagy rosszul sikerült házasságok állnak előttük példaként.


A kisebb tábor meg azoké a pároké, akiket egyszerűen nem érdekel az egész úgy ahogy van, tényleg nem tulajdonítanak neki jelentőséget, jobban szeretnének önállóak maradni, mint valakihez tartozni, jól érzik magukat együtt és ennyi elég is nekik.


Szerintem mindenki álláspontját meg lehet érteni.

2011. márc. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
Az én szüleim elváltak 25 év házasság után.Így feleslegesnek érzem a "papírt", ugyan is, ha ez nem lett volna, sokkal hamarabb lezajlott volna a válóper.Mert mi arra a garancia,hogy életed végéig a párod/férjed mellett maradsz?Ezzel csak saját magamat kímélem meg.Nem vágyom a ruhára, azt sem szeretem, ha engem bámul mindenki, és ha valamiben/valahol nem érzem jól magam, akkor minek erőltessem???Unokanővérem lagziján is mindenki jól érezte magát, csak a menyasszony nem.Egyedül a férje miatt csinálta ezt a herce-hurcát, és utána évekig fizették a hitelt, amiből csinálták.Nagyon megérte nekik is, mondta is, ha vissza lehetne pörgetni az idő kerekét, nem menne bele megint a házasságba, a nélkül is élhetnek és boldogok lennének akkor is, ha nem boldogabbak!
2011. márc. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:

Én azért kicsit sajnálom (nem kell félreérteni, nem lesajnálom) azokat, akik csak azért nem házasodnak, mert félnek, hogy mi lesz, ha külön mennek. Mert ők akármennyire is boldogok "papír" nélkül is együtt, mindig ott fog motoszkálni az agyukban a "kisördög", hogy előbb-utóbb véget ér a kapcsolatuk és soha nem fognak igazán bízni benne. Ez azért valamilyen szinten a legnagyobb boldogságot is megkeserítheti időnként.

Az okok mondjuk érthetőek, ha körülnézünk a világban.

2011. márc. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:

az első 10:10 válaszoló leírt mindent, amit én akartam.


a második 10:10 válaszolónak meg annyit mondanék, hogy nem a válás kimondása tart sokáig, hanem a vagyonmegosztás. És mivel hosszú együttélésnél ugyanúgy keletkezik közös vagyon, és a jog is vagyonközösséget állapít meg (nézz utána), ezért ott éppolyan lassú a vagyonmegosztás, mint a házasság esetén.

Megoldás: aki ennyire fél, az ne alakítson ki pár hónapnál, max 2évnél hosszabb együttélést, kapcsolatot. :)

2011. márc. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:

Hidd el, hosszú volt a válásuk a szüleimnek, és nem a közös vagyon miatt!!!

Én nem félek, csak egyszerűen nem érdekel, feleslegesnek tartom.Bár akár hogy is mondom, aki nem ez ellen van, hanem mellette, annak a fehér mindig is fekete lesz és sosem fogunk egy véleményen lenni, tehát ez az én véleményem, nem másé, én így érzem és nem azt fogom sosem csinálni, amit más akar/ más mond!!


29/N

2011. márc. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
61%
én azt mondom, hogy csak az a nő, mondja ezt a sületlen szöveget hogy a "házasság csak egy darab papír", aki vagy már volt egyszer házas és válás lett a vége, vagy még soha az életébe nem kérte meg egyetlen egy olyan férfi sem a kezét, aki nélkül nem tudna élni... ennyi.
2011. márc. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
31%

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:27


Ott a pont...:D

2011. márc. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
az én szüleim is elváltak, de baromira nem ebből indultam ki... mikor 6 hónap után megkérte a kezemet életem egyetlen szerelme, evidens volt, hogy igent mondok, pedig nem láttam jó példát a házasságra a szüleim által, sőt nem is izgatott soha a házasság és esküvő témája. az eljegyzés után vártunk még pár évet, míg végre eldöntöttük a lakodalom nagyságát... hozzátenném, ne azért házasodjunk, hogy csiricsáré ruhába bújhassunk és milliókat költhessünk a lagzira! a kicsi és olcsó is megteszi... nem ez a házasság, esküvő lényege... viszont maga a házasság szerintem fontos. nyilván a párkapcsolat boldogsága és hossza nem függ attól, hogy egy pár össze házasodik vagy sem, de akkor is egy Isten szent színe előtt kötettett házasságot nem lehet egy lapon említeni egy szimpla együttéléssel....semmilyen szinten sem. akik ezt nem értik, azoknak valóban jobb (és kényelmesebb) ha nem házasodnak össze.
2011. márc. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
90%
Az én szüleim elváltak, Nagyon durva és huza-vonás volt az egész. Akkor 14 éves voltam és utáltam minden férfit. Sokáig nem is akartam férjhez menni, aztán 23 évesen megismertem a férjemet, és minden megváltozott. Nem kell a szüleink példájából kiindulni, ez a saját sorsunk és életünk. A férjem szülei 35 éve házasok, a nagyszülei pedig 60! Valóban a házassági anyakönyvi kivonat csak papír, de az, hogy mindenki előtt megfogadod, hogy örökké szeretni és tisztelni fogod a másikat az viszont egészen más. Nem a papír a házasság lényege, hanem az, hogy mindketten ugyanazt akarjátok és akár Világgá is kürtölitek, ha kell. Sose felejtem el, amikor ott voltam hófehér ruhába és jött a vőlegény kikérni:-D A mamám úgy sírt örömébe hogy csuda. És amikor az "igent" kellett mondani, úgy igyekeztünk, hogy hangosan mondjuk,hogy mindenki hallja mennyire szeretjük egymást. Valóban nem olcsó mulatság az esküvő, de aki komolyan gondolja annak olyan élményt ad, amit kár kihagyni. A papír a fiók mélyén hever, de a gyűrűnket mindig hordjuk. Büszke vagyok a férjemre, és arra, hogy ilyen szépen élünk szeretetbe és együttműködve. Persze lehet azt mondani, hogy az esküvő csak papír, de ha kicsit belegondoltok ez nem erről szól!
2011. márc. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!