Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért van az, hogy a nők már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a nők már nem akarnak házasságot, mert az csak egy "papír"? Normális ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nem akarom elhinni, hogy beérik egy hosszas együttéléssel, hogy már gyerek is van, de még mindig csak a "párja" és nem a "férje/felesége" egyik a másiknak? A nőknek miért jó ez? Nem hiányzik nekik a szép ruha, a lagzi?

MIért gondolják azt,hogy ez csak egy "papír", amikor sokkal többet jelent annál?


Számomra, amikor ilyet hallok, még az is megkérdőjeleződik, hogy egyáltalán valóban szeretik-e egymást.


2011. márc. 21. 08:17
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
96%

Még jó, hogy itt egyes válaszolók mind a lassan 7 milliárd embert ismerik a Földön... irigykedek.


A lényeg az, hogy meg sem próbálja senki megérteni, csak hüledezni szeret a másikon. Én pl. minden kapcsolatomhoz úgy állok hozzá, hogy teljes felelősséget vállalok, és komolyan veszem, nekem nem kell ehhez eljátszani egy szertartást, felnőtt ember vagyok. NEKEM, SZÁMOMRA, RÉSZEMRE ez csak egy papír. Sőt, kevesebb, retardáltnak érezném magam tőle, hogy most el kell menni égre-földre ígérgetni, hogy így meg úgy szeretem a másikat.


Neked miért kell a papír? Máshogy nem érted meg, hogy hűnek és odaadónak kell lenni? Én meg ezt nem értem. De amíg engem nem b@sztatnak, én se b@sztatok másokat.

2011. márc. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:

Én inkább úgy gondolom, hogy éppen azért, mert hűnek és odaadónak tartom magam, képes vagyok (és ezzel nem vagyok egyedül) akárkinek kikiáltani azzal, hogy hordok egy gyűrűt, nem pedig azon morfondírozom, hogy "mi lesz, ha válunk", egyebek. Ha valaki tényleg úgy gondolja, hogy azzal a bizonyos személlyel éli le az életét, nem fog ezen gondolkodni. Ha igen, ott nagy gondok vannak.


Amúgy a szülői példa szerintem nem magyarázat. Az én apám kétszer is volt házas, mindkettő válással végződött, mégsem vagyok úgy vele, hogy nekem sose lesz férjem épp ezért. Ő ő, én meg én vagyok, nem kell ugyanúgy járnunk.

Vagy ha mégis elválunk, akkor mi van? Puff neki, így jártunk. Ugyanúgy menne a hercehurca mintha csak élettársak lennénk.

2011. márc. 21. 12:08
 33/63 anonim ***** válasza:
94%

Csak azt nem értem, miért nem képesek elfogadni egyesek, hogy senki nem egy papírért házasodik, hanem hogy egy jogi, vagyoni közösségbe lépjen a másikkal, hogy társadalmilag is egymáshoz tartozzanak.


Hogy nem lehet ezt felfogni?


Főleg miután a legtöbb "házasságpárti" azt mondja, hogy megérti azokat is, akik nem házasodnak.


Akkor a másik oldalnak miért kell leminősíteni?


Jusson már el az agyatokig, hogy ez nem csak egy papír! Ennyi erővel mondhatjuk a jogosítványra, is, hogy csak egy papír. Meg egy ingatlan adásvételi szerződésére is. Végül is minek az? Szóban megegyezünk az eddigi tulajdonossal, hogy ez most már az enyém, ott fogok lakni és nem írunk róla hivatalos iratot, mert az csak egy papír.


Mindenkit megértek, aki azt mondja, hogy nem akar házasodni, mert elváltak a szülei is, az ismerősei, vagy volt már rossz házassága, vagy önálló akar maradni jogilag és csak és kizárólag érzelmileg, lelkileg akar kötődni a másikhoz, vagy egyszerűen nem érdekli.

Csak ne mondjatok legyetek szívesek olyan kolosszális butaságot, hogy ez csak egy papír, aminek semmi jelentősége.

2011. márc. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
28%
Más házat venni, ami biznisz, és szerelmet esküdni, ami személyes. Nekem pedig igenis, csak egy darab papír, ami nem jelent semmit. Neked sokat jelent. Mások vagyunk. Így szép a világ.
2011. márc. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:

Nem is erre értettem. :) Hanem azokra akik úgy próbálják beállítani, hogy teljesen ugyanaz, ha az nem házasodunk, mintha házasodnánk, "csak" van egy plusz papír a fiókunkban.


Pedig nem ugyanaz. Itt nem arra gondolok, hogy akik nem házasok ne szeretnék egymást ugyanúgy, vagy éppen fordítva, hanem hogy azért vannak annak a "papírnak" jogi, anyagi, társadalmi következményei, szóval ne minősítsük ennyire le.


Azt meg, hogy ki melyik együttélési formát választja, azt minden pár maga tudja a legjobban eldönteni, hogy ők hogy szeretnék, mi a jobb, a legmegfelelőbb nekik.

Ebbe aztán az égegyadta világon senkinek semmi beleszólása nincs.

Egyrészt mert nem tudhatom, a másiknak mi a jobb, másrészt mert semmi közöm hozzá.

2011. márc. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
52%

szép dolog a házasság meg szép dolog a bizalom is.

édesanyám is házasodott és bízott is. egyik sem jött be. nagyon csúnya válás volt, nagyon macerás vagyonmegosztással...


hiába szeretem a páromat, hiába akarom vele leélni az életemet, egyszerűen folyton ott motoszkál a fejemben, hogy mi van ha velem is ez történik? van egy szép kis lakásom, egzisztenciám. nincs szükségem se lakáshitelre, se más olyan támogatásokra amit házasok könnyebben megkapnak. (sajnos sok olyat is hallottam, h a lakáshitel miatt házasodtak össze...)


bátran ki merem jelenteni, hogy nem szeretnék jogi és vagyoni értelemben a páromhoz tartozni. az érzelmek pedig ezen papír nélkül is működnek.


annyira szarul esik, mikor a nagy házasságpártiaktól kapom az ívet, h én mennyire suttyó vagyok, hogy nem akarok házasodni. érdekes, nekem egy szavam nincs arra, ha ők akarnak.


egyébként a hideg futkos a hátamon, ha arra gondolok, hogy fel kéne vennem valami csicsás fehér ruhát, vagy ott tolongana körülöttem 100 ember, és azt néznék, hogy hogy mondok ki egy "igen"-t.


sajnos sok pár elfelejti, hogy ez nem csak egy érzelmi közösség, hanem más aspektusai is vannak, és pont emiatt lesznek a csúnya válások.

2011. márc. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:

12:32

Mi pedig pont ezért a többi aspektusért házasodtunk össze, mert ezeket is akartuk. Szóval nem valami rózsaszín szerelmi mámorban tettünk, hanem a következmények tudatában vállaltuk ezt a döntést.


Én is olyasmin rágtam be, mint amit te mondtál, csak fordítva: engem is zavar, hogy olyasmi reakciók jönnek sokszor, hogy aki házasodik az hülye, felelőtlen, meggondolatlan, meg csak azért teszi, hogy egy papírt lobogtasson. Ráadásul hogy még házassági szerződést sem kötöttünk? Az már kész Isten elleni bűnnek számít! Biztos rávettem a szegény, ártatlan páromat, hogy vegyen el és a pénzére hajtok.

Az persze senkit nem zavar, hogy mindketten szegények vagyunk, nincs is miből kisemmiznünk a másikat.

Elhiheted, hogy nekem is rosszul esik.


Minden ember döntse el, hogy hogy akar élni és miért így, de nehogymár azt is mások tudják jobban, nekem hogy kéne az enyémet.

2011. márc. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
szived joga utolsó. csak azt ne feledd el, hogyha hosszan (éveken át, évtizedeken át) együtt élsz valakivel,akkor a jog szerint vagyonközösségben vagy vele, akár van erről papírod, akár nincs. És szakításnál ugyanaz a vagyonmegosztási procedúra van, mint válás esetén. ha gyerek is van, akkor meg mégolyanabb. szóval vagy lepapírozol MINDEN KIADÁST, hogy kinek a pénzéből mennyi lett erre és arra áldozva, vagy ugyanott tartasz.
2011. márc. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
49%

12:45

"a bejegyzett élettársak nem vehetik fel egymás nevét, nem fogadhatnak közösen örökbe, nem vehetnek részt mesterséges megtermékenyítésben, az anya bejegyzett élettársa nem lesz automatikusan a születendő gyermek szülője."


Tőlem magyarázhatod, hogy ugyanaz, szíved joga.

2011. márc. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:

Bár ezekből nekem a név felvétele ami érint.

De ha már itt tartunk, én is pártolom a bejegyzett élettársi kapcsolatot. Tényleg majdnem ugyanaz, mint a házasság.

2011. márc. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!