Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért van az, hogy a nők már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a nők már nem akarnak házasságot, mert az csak egy "papír"? Normális ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nem akarom elhinni, hogy beérik egy hosszas együttéléssel, hogy már gyerek is van, de még mindig csak a "párja" és nem a "férje/felesége" egyik a másiknak? A nőknek miért jó ez? Nem hiányzik nekik a szép ruha, a lagzi?

MIért gondolják azt,hogy ez csak egy "papír", amikor sokkal többet jelent annál?


Számomra, amikor ilyet hallok, még az is megkérdőjeleződik, hogy egyáltalán valóban szeretik-e egymást.


2011. márc. 21. 08:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:

12:45 vagyok


nem értem, hogy miként jön a névfelvétel, örökbefogadás ahhoz, amit írtam. te azt mondtad, hoyg nem mersz/akarsz vagyonközösségbe kerülni a pároddal. én meg erre azt mondtam, hogy hacsak nem pár hónapig éltek együtt, akkor a jog szerint vagyonközösségben éltek, tehát csak az nem lesz közös, ami 1) mrá az együttélés előtt a tied volt 2) amire _bizonyíthatóan_ ő semmilyen módon (még közvetve sem) adott hozzá pénzt, nincs tulajdonjoga, nem használja, stb.

Ha vesztek egy autót és nincs arról egy papír, hogy ő egy fillért sem adott bele, és bizonyítani tudod, hogy az csak a te megtakarításodból ment (és nem abból a pénzből, amiből éltek), akkor tied az autó. Ellenkező esetben ő igényt formálhat valamennyi pénzre. Éppúgy ahogy egy házastárs.

És ezt most értsd mindenre: az évek alatt vásárolt plazma tévére és dvd lejátszóra is :)

Emiatt kicsit fura, ha arra hivatkozol, hogy nem akarsz vele vagyonközösségben élni.

A névviselés egy dolog, ma már sok házas sem veszi fel sehgoysem egymás nevét, és csak egy réteg fogad örökbe gyereket. nem ezek a minimális különbségek a lényeg.

2011. márc. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
ájáj :) 12:32-nek irtam az első válaszom :) a tiédet még nem is láttam, amikor nekiálltam irni :) úgyhogy ezért értettük félre egymást :)
2011. márc. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
én házasságpárti vagyok, boldogan élek a férjemmel :)
2011. márc. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 anonim ***** válasza:

13:20

Jól elbeszéltünk egymás mellett. :D Bocs, figyelmetlen voltam! :( Még egy indok arra, hogy ne fórumozzak főzés közben. :D

2011. márc. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:

13 32 vagyok.


nos, pont azért nem szeretnék vagyonközösségben élni, mert nincs rá szükségem.

van lakásom. a páromnak van autója. egyiket sem a másik pénzéből tartjuk fenn, félig-meddig külön kasszán vagyunk.

a kaja közös, a többi nem.


pont azért írtam le a szüleim példáját. anyum kapott egy lakást a szüleitől, apámmal 3 évig éltek házasságban, és az a szemét követelte a felét úgy, hogy ő egy fillért nem adott bele.

gondolom most már körvonalazódik, h mitől szeretném megóvni magam.

bízom a páromban, de mindenki változik. nem tudhatom, hogy mi lesz 20 év múlva.


utánanéztem egy jogi fórumon, hogy hogyan működik a vagyonmegosztás élettársaknál.

komolyabb műszaki cikkeink nincsenek.

ha ő spórolgat magának, akkor abba soha semmi beleszólásom nem lesz, és nem is akarom, hogy legyen.

2011. márc. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
én sem akarok, de nem csak azért mert egy papír, hanem ha nem úgy alakul, akkor nem kell válni, ami évekig is beletelhet és rádásul kiforgatnak minden pénzedből. ne csak ugy szeress valakit ha rámondhatod hogy férjed/feleséged, hanem mert megérdemli.
2011. márc. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Érdekes hogy külön hangsúlyozod hogy az nem érted, hogy NŐK miért "elégednek meg" az élettársi viszonnyal.

Miért, azt, hogy a férfiak miért nem akarnak házasodni, azt megérted? Nem értem ezt a kettőséget.

2011. márc. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:

13:32-nek


OFF:

nem értem, hogy édesapád mit követelt édesanyádon, mert ha házasság előtt vette édesanyád a lakást (vagy kapta), vagy házasság alatt kapta ajándékba/örökölte, akkor egyértelmű a jog alapján, hogy az övé, és édesapádnak nincs joga hozzá. Max akkor lenne, ha 1) közösen felújították, 2) ha kiadták, akkor a bérleti díj bevétele feleződik.

Megértelek, és nem akarom rád kényszeríteni a véleményem.

Csak jó lenne, ha látnád hogy ma már ez nem úgy van... és sikerülne esetleg megnyugodnod ezügyben.

2011. márc. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:

"pont azért írtam le a szüleim példáját. anyum kapott egy lakást a szüleitől, apámmal 3 évig éltek házasságban, és az a szemét követelte a felét úgy, hogy ő egy fillért nem adott bele. "


De ugye nem kapta meg?

2011. márc. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 A kérdező kommentje:

"Kérdező!


Érdekes hogy külön hangsúlyozod hogy az nem érted, hogy NŐK miért "elégednek meg" az élettársi viszonnyal.

Miért, azt, hogy a férfiak miért nem akarnak házasodni, azt megérted? Nem értem ezt a kettőséget."


Azért kérdezem csak a nőket, mert a férfiaknál átlagos, ha félnek a dologtól. Nőknél azonban ez egy újkeletű hóbort, és nem értem, miért alakult ez ki.

2011. márc. 21. 15:58
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!