Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha meghívtak esküvőre, (távoli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha meghívtak esküvőre, (távoli csal. Tag) én fizetem a koszorúslányruhát. Mi erről a vélemény?

Figyelt kérdés

ugyanis a menyasszony nem hozza fel, hogy megtéríti, sőt elvárja a menyasszony táncpénzt is, és mindenkivel közölte nem ajándék kell, hanem pénz.

Mivel nagyon távoli rokon és mi meghívottak vagyunk, most tényleg nekem "illik" mindezt finanszírozni?


ti hogyan gondolkodtok erről?


2011. júl. 4. 11:52
1 2 3 4 5 6
 21/59 A kérdező kommentje:

nos mint menyasszony, ha meghív valakit, természetes hogy állja a költségeket

a meghívottól pedig természetes az ajándék


a koszorúslányruhás részt nem értem és nem pénzről van szó, hanem elvekről

2011. júl. 4. 12:18
 22/59 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk(felénk) a koszoruslányok fizetik a saját ruhájukat,de ez egy gyereknek itt max párezer Ft.ha annyira távoli,ne menjetek el.
2011. júl. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még az volt, hogy egy család felajánlotta, az ő lányuk is legyen koszorúslány. Mi nem akartuk, mert a kislány nem tud viselkedni.

Az egy dolog, hogy elvárták volna, mi álljuk a ruhát, de mivel a koszorúslányok a kék ruha mellett döntöttek, neki is azt kellett volna. Erre kijelentették, nem, ők csak rózsaszínt akarnak, mert utána mennek egy másik lakodalomba, ott is koszorúslány lesz, és akkor két ruhát kellene venniük. Úgyhogy nem lett, végül el se jöttek az esküvőre. De nem bánnom.

2011. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
80%

Ezeket kérdezd meg, hogy ki fizeti a kislány ruháját?! Te vagy Ő? És szerintem nincs igaza azoknak akik azt mondják örüljenek, hogy meg vannak hívva meg ilyenek... Ha én esküvőt csinálok és nincs pénz koszorúslányra akkor nem a vendégemmel fizettetem meg, hanem nem lesz koszorúslány és kész! És szállást lehet adni is a saját lakásomba is és megkérhetek egy közelebbi rokont hadd aludjanak náluk! Rengetegféleképp lehet spórolni egy esküvőn, ha valaki akar!

22/N

2011. júl. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 A kérdező kommentje:

nem mertük megkérdezni, mert hogy illik? céloztunk rá, de mindent elhárít, nem foglalkozik vele.

én is így látom , ahogy írtad kedves utolsó

2011. júl. 4. 12:24
 26/59 anonim ***** válasza:
43%

Őszintén szólva simán el tudom képzelni azt is, hogy ugyan nem fizeti ki a ruháját, de utána mondjuk kap a kislányod egy nagyobb értékű ajándékot köszönetként.

A másik dolog meg, hogy egyáltalán nem biztos, hogy húszezres ruhát kéne adni a kislányodra. Már 4-5 ezerért csodaszép ruhácskákat lehet kapni, annyi azért csak belefér?

2011. júl. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem neked kell fizetni a ruhát. Ha nem lennél koszorús lány akkor is vennél egy ruhát, így pénzbe kerül. Nekik így is nagyon nagyon sokba lesz a lagzi,de ettől függetlenül ha olyan távoli rokon és ilyen-olyan okokra hivatkozva nem vállalnám.
2011. júl. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:

a menyasszonynak határozott elképzelése van a koszorúslány ruháról.

anno én álltam volna a ruhát, mivel erre nem volt pénz, nekem nem volt kosz.lányom.


érdekes hogy ő hív, ő várja el és nem fizeti...

2011. júl. 4. 12:31
 29/59 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk ez úgy működik, ah a menyasszony határozza meg a ruhát, akkor ő fizeti, ha nem, akkor a koszorúslány általában. Az én kislányom is sokszor volt már koszorúslány, semmivel sem került többe nekem a ruhája, mintha nem az lett volna, hiszen éppúgy felöltöztettem volna csinosan.

Nem írod, mekkora a lányod. Az enyém 4 éves. Imádja kivenni a szekrényből a habos ruháit, amiben szerinte ő tündér/hercegnő stb volt.

Egyik ruha sem volt drágább 5000nél. Van benne tüllös, nagyon habos, vékony A-vonalú stb.

Mi majdnem mindet használtan vettük a Vaterán, egyik lett varratva, az volt 5000 Forint, mert 10 apró kis koszorús lány volt az esküvőn, és mi nem akartuk kölcsönözni.

Utána úgyis el tudod adni a neten te is, tehát szerintem nem éri meg ezen idegeskedni.

2011. júl. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
76%

Felénk is az a divat, hogy a koszorúslány állja a ruhájának a költségeit. A családban lassan én maradtam egyedül hajadon. Hát el lehet képzelni, hogy görcsbe ugrik a gyomrom, ha felröppen a hír, hogy valaki férjhez megy vagy megnősül. Az elmúlt két évben négyszer voltam az. Ez az ajándék mellett alsó hangon is pluszban 30 ezrembe került. Volt olyan menyasszony, aki ezek ellenére a ruha színét is ki akarta kötni. És ugye minden rokon kíváncsian lesi a ruhát, minden családi esküvős fotón meg nem feszíthetek ugyanabba. Tehát most van 4 db estélyi ruhám.


Őszinte leszek: Jöhet a lepontozás. Én úgy oldottam meg a dolgot, hogy a menyasszony táncnál azt ugye senki nem látja mennyi pénzt teszel a fazékba, hát azon spóroltam.


De valami távoli rokon ismerős esetében mint a szél visszautasítanám. nem érdekelne mekkora bunkónak titulálnak. De volt olyan, ahol még a csokromat is nekem kellett megvennem.

2011. júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!