Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha meghívtak esküvőre, (távoli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha meghívtak esküvőre, (távoli csal. Tag) én fizetem a koszorúslányruhát. Mi erről a vélemény?

Figyelt kérdés

ugyanis a menyasszony nem hozza fel, hogy megtéríti, sőt elvárja a menyasszony táncpénzt is, és mindenkivel közölte nem ajándék kell, hanem pénz.

Mivel nagyon távoli rokon és mi meghívottak vagyunk, most tényleg nekem "illik" mindezt finanszírozni?


ti hogyan gondolkodtok erről?


2011. júl. 4. 11:52
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
93%

Nekem ez furcsa,hogy ha elvállalja akkor ő állja a költségeket. De ha meg nem vállalja, akkor megy a sértődés. Igaz, nekem felnőtt koszorúslányaim volta, a legjobb barátnőim,akkor mondtam neki,hogy én állom a ruhákat. Ő meg mondták,hogy egyébként is kellene venniük valamit,amibe jönnek, szóval ők állják,mert máskor is fel tudják venni. Nagyon szépek lettek a ruhák és már azóta több rendezvényen is felvették,mert tulajdonképpen elegáns kisestélyik! Most akkor ha én fizettem volna őket, akkor kérjem vissza? Mert ha meg úgy nézzük, miért adnék én 100 forintot érő ruhákat, pusztán azért mert koszorúslányok! Szerintem az sem igazán reális!

De természetesen felajánlani illik.

Kérdező. Én úgy gondolom, hogy bár illet volna neki megkérdezni, ha ennyit ellenérzés van benned, mondd vissza. De ha meg azt vesszük, lehet,hogy egyébként is vennél a lányodnak egy ruhát, amit ráadsz az esküvőre,ennyi erővel meg lehet már varratni egy csini kis koszorúslány ruhát!

Az,hogy pénzt kérnek szerintem egy teljesen normális dolog! Ma már ez a szokás, hiszen a párok nagy része már az esküvő előtt együtt lakik, tehát elég sok mindenük meg van. Természetes,hogy nem kérik a 25. kávéskészletet!

2011. júl. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
85%
Abban az esetben, ha a menyasszonynak elvárásai vannak a ruhával kapcsolatban (szín, fazon stb.), akkor illene kifizetni. Ha nem, akkor sztem nem kell, hiszen kvázi egy normális estélyi/elegánsabb ruha kell csak, nem kell nagyon flancos, nem fog kitűnni a tömegből... az meg mkinek kéne, hogy legyen, persze, hogy egy vadonatújat csak úgy nem fog kifizetni a menyasszony...
2011. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
77%

14:02 vagyok, most olvastam végig... írtad, hogy határozott elképzelése van a ruháról. Akkor pedig illene neki fizetni.

Ne legyél nyuszi :), nem parasztság, ha felveted, hogy nem fér bele a keretetekbe egy vadonatúj ruha, magatoktól ilyen színűt nem is biztos, hogy vettetek volna, és neki illene kifizetni, ha meghatározza, hogy milyen legyen...

2011. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
54%
Még mindig nem tudjuk, hány éves a kislány...
2011. júl. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
72%
Hány éves a kislány? kölcsönkérni nem tudtok?
2011. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 A kérdező kommentje:

18 éves, kölcsönözve is 25-30ezer a ruha, és ha én vennék ruhát neki, ami nem koszorúslányruha, azt máshova is feltudná venni, mert nem abroncsosat vennék.

a pénzt megértem, hogy azt kér ajándékba, csak felajánlhatta volna, hogy nem kell sok, vagy valami.

és két koszorúslány lesz...

2011. júl. 5. 12:22
 47/59 anonim ***** válasza:

Hát ha másik koszorúslány, és neked ennyi gondot okoz, ne vállaljátok el.

Egyébként 18 évesen már kellene ilyen ruha szalagavatóra is.

2011. júl. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
36%

[link]


egy ilyen ruha miért nem jó neki? egyébként a kínai boltokban szebbnél szebb ruhák vannak, és 5-6-10 ezerért, amit máshová is feltud venni. Nem tudom mit vagy kiakadva ezen annyira. Ha nem akartok menni mond vissza és kész.

2011. júl. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
Hát azért természetes módon egy 18 éves lánynak vannak már igényei, elképzelései. Nála már nem igazán lehet annyira spórolni a ruhán. Ha esetleg egy fodrászt + utazást hozzászámolsz + a család többi tagjának az esetleges ruha + ajándék + nem tudom merre hogy divat, de felénk tortát vagy sütit még szoktak az ajándék mellé vinni, alsó hangon is egy 100as. Nem irigyellek.
2011. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:

ÉN KÉRDEZTEM, HOVA VALÓSI, ÉS MÉG MINDIG NEM VÁLASZOLT.


nagyon úgy érzem, hogy nem akar menni, és csak keresi a kibúvókat. Tudnék segíteni, mert van ruhám, olcsó kölcsönzőt is tudok.20 éves vagyok, én 6000Ft-ért kaptam meg a ruhát több mint 1 hétre (mert csak akkor tudtuk visszavinni), kiegészítőkkel-abronccsal, stólával együtt. Szóval ha annyira akarnád a megoldást, már régen írtál volna, hogy küldjem el, hogy hol. Azt sem mondtad meg, hogy a menyasszony kikötötte, hogy milyen ruha legyen, vagy szabad a választás?


ha ezeket leírnád, tudnék segíteni

2011. júl. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!