Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha meghívtak esküvőre, (távoli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha meghívtak esküvőre, (távoli csal. Tag) én fizetem a koszorúslányruhát. Mi erről a vélemény?

Figyelt kérdés

ugyanis a menyasszony nem hozza fel, hogy megtéríti, sőt elvárja a menyasszony táncpénzt is, és mindenkivel közölte nem ajándék kell, hanem pénz.

Mivel nagyon távoli rokon és mi meghívottak vagyunk, most tényleg nekem "illik" mindezt finanszírozni?


ti hogyan gondolkodtok erről?


2011. júl. 4. 11:52
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő határozza meg, hogy milyen ruha legyen, akkor SZÓLJ NEKI és kérd a pénzt. Ha pedig olyat vehet fel, amilyet akartok, akkor abba nem kell adjon a menyasszony. Ilyen egyszerű.
2011. júl. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
42%
És ha nem koszorúslány lenne a kislányod, akkor nem vennél neki csinos új ruhát? Tök mindegy hogy pár ezer forintért egy sima csinos ruhát kap, vagy egy koszorúslány ruhát... És ha tényleg rátok van bízva, akkor ki lehet jönni olcsón, azt nem a menyasszonynak kell állni..
2011. júl. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező! Nem találom a kommentjeidben, hogy hány éves a kislányod?
2011. júl. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
79%

Én is éppen azt akartam kérdezni,hogy hány éves a kislányod?!

Mert az én lányom is volt 2,5 évesen koszorúslány,és én 6000Ft-ért vettem neki egy teljesen új ruhát...

2011. júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk úgy lesz, hogy a 3 húgom is koszorúslány lesz, az ő ruhájukat mi fizetjük. Van még néhány barátnőm, akik lesznek, de velük előre megbeszéltem, hogy akinek nem akadály, fizesse saját maga a ruháját. Nem volt sértődés, ezért a barátnőim.

Ha nem ajánlotta fel, akkor vagy szimplán elfelejtette vagy tényleg szeretné, hogy te fizesd. Érdemes tisztázni a helyzetet. Hívd fel kérdezd meg, hogy mi legyen a ruhával, milyen színű, fazonú legyen, hátha leesik neki. Ha neked gondot okoz a megvétele, akkor ne vállald el.

2011. júl. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó vagyok, azt elfelejtettem, hogy én varrom a húgaim ruháját 6-7 Ft ból kijön egy db.
2011. júl. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a szokás az, amit többen is mondtak: Ha a menyasszony beleszól a ruhába, akkor neki kell fizetnie. (Ha csak annyit mond, hogy egyforma színűbe öltözzenek, akkor nem.)


Muszáj lenne ezt tisztázni vele.


Hogy pénzt kérnek, azt megértem, de a ruhával kapcsolatban nincs igaza.

2011. júl. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként én azt nem értem, miért nem kérdeztél akkor rá, amikor felmerült a dolog?

Az egyik legrémesebb szokás ez a célozgatunk, célozgatunk, de nem ám rákérdeznénk... aztán megsértődünk, hogy a másik nem gondolatolvasó.

Én már ott tartok, hogy ha észre is veszem, hogy célozgat a másik, egyszerűen nem veszem figyelembe. Ha akar valamit, akkor kérdezze meg. Komolyan olyan nehéz lett volna megkérdezni, hogy "a kislány ruháját állod vagy nekünk kéne megvenni?"

2011. júl. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
89%

én is most vagyok menyasszony, tervezzük az esküvőt.

nagy probléma az is, kit hívjunk koszorúslánynak, hisz ha egyiket elhívjuk, másikat is kell...így tartok most 8 koszorúslánynál...vagy 9nél. Na most, ha én fizetném a ruhát, akkor az 90-100E Ft-ot jelentene. Eredetileg így is szerettem volna, mert volt 1 elképzelésem, és VARATTAM VOLNA MINDENKIRE ruhát. Viszont felén is az a módi, ha valaki ELVÁLLALJA a koszorússágot, akkor a vele járó költségeket is.

Nem igazán értem a felháborodásod. A Te/ Ti esküvőtökön ki fizette a ruhát?

Annyi szokás van, hogy ezt ennek, azt annak kell fizetni, mi például kikötöttük, hogy senki semmit nem fizet. Ajándékba mi is pénzt kérünk.

Nálunk a ruhával kapcsolatban annyi a kikötés, hogy bordó legyen, ha van rálehetőség, ezüst díszítéssel. De ez nem lényeg. Szerintem egyértelmű, hogy ha elvállalja valaki, akkor fedezi is a költségeket.


Amúgy hány éves a kislány és hova valósiak vagytok, hova mentek lagziba?

A menyasszony kikötötte, hogy konkrétan milyen ruha legyen, vagy csak a színt/fazont?


Lili

2011. júl. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
100%

3 barátnőmet és 2 unokahúgomat kértem fel koszorús lánynak, mindenkinek elmondtam, hogy ha a pénztárcája nem engedi meg, nem haragszom meg egyáltalán ha nem vállalja.

A koszorúslány ruhát a koszorúslány állja, én így tudom, meg ők is így tudták, tehát ennek tudatában vállalták el.

Ott bérlik ahol én a menyasszonyi ruhámat, így 15e ft-ba kerül mindegyiknek.

Hallottam már olyat, hogy a házasulandók fizetik a koszorúslány ruhát is, de inkább olyan szitukban, ahol a párnak külön szín, fazon kívánsága van és drága boltban akarják megvenni...

Ez a te döntésed, ha nem futja rá, mond meg a rokonnak, hogy ne haragudjon, de nem tudjátok vállalni, mert ruha meg ajándék egyszerre nem megy.

Ennyi az egész.

2011. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!