Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ciki a nászajándék lista?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ciki a nászajándék lista?

Figyelt kérdés

Csináltam egy web lapot amire felraktam az esküvő részleteit.Mivel ajándékot nem de pénzt szeretnénk kapni így a nászajándék listánkban a következő szerepel.

Kedves barátunk szeretnénk neked megkönnyíteni a következő listával az ajándékválasztást.

-mindenhez pótkulcs,

-Csatlakozás a barátság olajvezetékre,

-mosolygós porszívó

-kifogyhatatlan bankszámla

-örök élet

.........és mindez elfér 1 borítékban is.


2009. máj. 21. 12:11
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
45%

nem a listával van bajom. Lehet lista, hogy ne legyen 2 egyforma cucc.

de a pénzt akkor is bunkóságnak tartom, ennyi pont.

2009. máj. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor már inkább a lista olyan furcsa.. (Én már védtem sokat tegnap, hasznosnak tartom, de ettől még...) Mert milyen már, hogy kikötöm, miket vehetnek a pénzükön.. Az olyan fura, születésnapkor is olyan rossz amikor kérdezgetik az embertől, mit szeretne, és ha tud se mer ötletelni az ember.:) De mondom, azért hasznosnak látom meg minden. Csak ha azt mondom pénz jön jól - akkor annyit ad amennyit akar. Ha kikötöm a tárgyakat, azzal kikötöm azt is, mennyit költsön rám. Szal ha ezt nézed, akkor már inkább...:)
2009. máj. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
31%

Inkább lista minthogy azt mondjam, h "agggyatok zséét". Ha valaki magától ad, akkor oké ez van. De kérni nem kérném. Azt sem várnám el, hogy ajándékot hozzanak. Én nem másokért házasodnék ha odajutnék. Magunknak csináljuk a lagzit és örüljünk annak, hogy megtisztelnek az emberek a társaságokkal meg gratulálnak.


De hogy kikössem, hogy mindnekinek kötelező ajándékot hozni, de főleg, hogy inkább pénzt hozzanak. ez egy abberált dolog. De mint kiemelem nem azzal van bajom, hogy valaki pénzt ad és nem ajándékot. Hanem azzal, hogy a pár bunkó módon kiírja kiköveteli a vendégektől, hogy márpedig boritékot akarunk.


Nektek ilyen felfogással majd olyan gyereketek lesz aki a születésnapja előtt bemondja, h anyu-apu nekem ne vegyél ajándékot, hanem adjatok pénzt és majd én megveszem amit akarok. És mikor adtok neki xk Ft-ot, akkor lehet, h csalódottan fog nézni, mert többet akart. Megjegyzem, hogy nem nagyon szeretem a pénzajándékozást szülnapra sem, de ott se azzal lenne bajom, h azt adnak, hanem azzal, ha az ember kiköveteli magának. (majd a gyerek is olyan lesz, hogy rendeztet magának zsúrt, és kiküldi a meghívókat, amiben kifejti, hogy pénzt hozzanak ne ajándékot) tudom furcsa hasonlat. De az elv ugyanaz.


Főleg ez a gondolkodásmód, hogy eljön valaki lagziba, akkor fizessen, mert úgy illik, hogy amit megiszik meg eszik. Akkor ne rendezzetek lagzit, hanem kérjétek meg a barátokat, hogy dobjatok össze pénzt nekünk a lagzira és rendezzétek meg.


röhely...

2009. máj. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%
Te vmit nagyon félreértesz, senki nem köti ki, hogy kötelező ajándékot hozni. Csupán illik. Mint például ha egy barátodnak, családtagodnak születésnapja van, veszel Neki ajándékot. Nem azért mert ő kiköti, hogy márpedig leszel szíves ajándékot venni, hanem mert úgy szokás.
2009. máj. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
67%
"Nektek ilyen felfogással majd olyan gyereketek lesz" - Ilyen kezdetű mondatba pedig kár belefogni. Más ne jósolgassa már meg, nekem milyen lesz a gyerekem. Honnan is tudnád? Én se sértegetlek ilyen kezdetű mondatokkal, pedig egyértelmű, hogy ugyanezen az elven lenne mivel visszavágni. Csak épp alaptalan.
2009. máj. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Hát......köszönöm szépen a pozitív és negatív válaszokat is.

Egy pici hozzászólás még.

a negatív kritikáknak-Valószínűleg fogalmatok sincs róla hogy mennyibe kerül egy esküvő.52-en leszünk és igen szerény körülmények között hát igy is 7 jegyű számról beszélünk.A 200km-ről érkező rokonoknak szállást kell biztosítani ami megint csak nem olcsó.

Ha meg nem csinál az ember lagzit akkor meg jön az óriási sértődés .Másfelett a borítékokat egy zsákba fogja mindenki bedobni,feladó nélkűl,pont azért mert van aki csak 1000Ft-ot engedhet meg magának,ami szerintünk nem szerinte valószinűleg ciki.

Ettől függetlenül mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat.

2009. máj. 22. 12:16
 37/42 anonim ***** válasza:
88%

Én teljesen egyetértek azzal, hogy diszkrét módon utalsz arra hogy a pénznek jobban örülnél/örülnétek...aki meg negatívat írt, hogy ez tahóság (mondjuk nem mindegy, hogy milyen módon adod az emberek tudtára, hogy pénz vagy nem pénz) az meg majd ha lesz esküvője, és kapja 20dik mikrót vagy az isten tudja mit, majd mosolyogjon vígan! :D Úgyis el fogja adni/ajándékozni stb. Szóval nagyjából ugyanott lesz.

De ez a "pénzkérős" dolog attól függ ki milyen helyzetben van mikor rendezi a lagzit...

2009. máj. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim válasza:
100%

szia!


nem tudom, hogy ezt a tanácsod kaptad e már, nem volt időm mindet végigolvasni.

szóval amikor mi hívogattunk, akkor majd mindenki megkérdezte, hogy pénz vagy ajándék. én a helyetekben csinálnék egy külön kis lapot valamelyik kis verssel, és borítékba tenném. először átadnám a meghívós borítékot és ha rákérdeznek, hogy mit szeretnétek, akkor odaadnám a versikés borítékot.... így veszik a lapot.

és szerintem nem jár érte sértődés, ha pénzt kértek akár így, akár úgy.... hisz mindenki tudja, hogy az életet valahogyan el kell kezdeni. és hiába van 49 lapostányérod, ha nincs hozzá egy széked sem.....

szerintem nyugodtan csináld, amit elterveztél.

jó készülődést és sok boldogságot :)

2009. máj. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%
10:00-i nem kikötöd, hogy milyen ajándékot hozzanak, hanem normális ember megkérdezi, hogy mit vigyen, vegyen, minek örülnétek. És ha már ő őszintén kérdezi,miért ne válaszolnánk rá őszintén, hogy minek örülnénk. Mindenki tudja, hogy a vendégek visznek ajándékot. Még ha itt többen mártírkénkt kijelentik, hogy nekik majd ne,akkor is. Miért baj az, hogy megmondom, ha már kérdezik, hogy mit ne. Ez ugyan olyan, mint egy szülinap. Ott is illik megkérdezni az ünnepelt közeli hozzátartozóját, hogy mire vágyik. Én személy szerint nem szeretnék 12 egy tucat ajándékot vinni egy esküvőre, és aztán elhinni,hogy de jó örültek neki, aztán meg egymásnak mondogatják, hogy megkaptuk a 25. hasznafehetetlen,szar dolgot. Mert ezt gondolják. Inkább az igényeik szerint ajándékozom. Nem az lényeg én mit akarok, hanem hogy ők mit szeretnének. Aki meg arra figyel, hogy neki,mint vendég mi a jobb, az ne is menjen lagziba.
2009. máj. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
51%

Én valami ilyesmit láttam az egyik meghívóban, ami nagyon tetszett:


Ha szeretnél ajándékozni, eláruljuk, hogy nagyon szeretünk utazni. Az utazáshoz pedig két dolog kell: bőrönd és pénz. Bőröndünk már van....

2010. febr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!