Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem szeretném hogy a vőlegénye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretném hogy a vőlegényem anyukája ott legyen az esküvőn. Ő önzőnek tart, pedig egyáltalán nem önzőségből döntöttem így. Hogyan győzhetném meg?

Figyelt kérdés

A történet röviden: az anyja 20 évvel ezelőtt 1 szó nélkül lelépett, otthon hagyva egy 10, egy 5 és egy 2 éves gyereket egyedül az apjukkal. A vőlegényem volt a 10 éves így viszonylag hamar, 2-3 éven belül fel kellett nőnie hogy segíthesse az édesapját. Időközben az apukája talált magának új párt. A párom elvégezte az egyetemet, jó állást kapott jó fizetéssel, minden szuper volt.

2 évvel ezelőtt viszont felbukkant az anyja, totál leélve, nem volt pénze nem volt hova mennie. Én nem örültem neki, de befogadtuk egy időre mondván hogy mégiscsak az anyja. Ezalatt az idő alatt ahelyett hogy hálás lett volna végig kritizált minket, döglött egész nap, kiszolgáltatta magát és belekötött még abba is hogy miért fekete a cipőfűzőm miért nem fehér (komolyan!) A párom aztán közölte vele hogy van még 2 napja hogy keressen magának egy albérletet aztán mehet. Ezen vérig sértődött majd ismét eltűnt.

Aztán újra felbukkant, hogy pénz kell neki mert nincs mit ennie, nincs pénze cipőre stb. Adtunk neki de semmit nem ért, azóta is egy lepukkant, csöves alkoholista.

Ezt a párom is nagyon jól tudja mégis azt mondta hogy ő azt AKARJA hogy legyen ott az augusztusi esküvőnkön mert mégiscsak ő az anyja, ő szülte és illik meghívni.


Én ezen nagyon ki vagyok akadva, nem értem a döntését, nem is tartják a kapcsolatot, már hónapok óta megint nem beszéltek. Ezen kívül 12 évig felé sem nézett és csak úgy ott tudta hagyni őket egy pasiért. A szememben ilyen nem anya, de ez még hagyján, nem akarom hogy az esküvő hangulatát rontsa az igénytelenségével és azzal hogy pillanatok alatt leissza magát mert akkor ott kő kövön nem marad..


A vőlegényem teljesen meg van sértődve rám, azt mondta hogy önző vagyok és hogy akkor nem hívja meg ha én sem hívom meg az én anyukám.


Szerintetek mit lehetne tenni? Mert hogy abba nem fogok belemenni hogy egy alkoholista, igénytelen, primitív és hálátlan nő elrontsa életem egyik legszebb napját, az tuti!


Ti hogyan oldanátok meg egy ilyen helyzetet?



2013. márc. 23. 18:23
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:
Javítom magam: 7 évvel ezelőtt bukkant fel először, nem 2 évvel! Tehát a párom 10 éves volt mikor elment és 22 mikor visszajött.
2013. márc. 23. 18:26
 2/47 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem az ő döntése, hogy ott legyen-e vagy ne.


Emellett viszont nem értem, miért akarja, hogy ott legyen. Utálom, amikor azt mondják "mégiscsak ő szült".

Ééééééés?


Nem a szüléstől lesz valaki anya, hanem attól, hogy felneveli a gyerekét. Hogy szereti, és mindig lehet rá számítani.


Mondtad a vőlegényednek, hogy az anyja nem igazi anya? Lehet, hogy sajnálja, nem?

2013. márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
82%
Hú, hát nem irigyellek. Ezeket mondtad a párodnak, hogy miért nem szeretnéd, hogy ott legyen az anyja? Hogy félsz, hogy elrontja az esküvőt? És ha esetleg beszélnél ma párod apukájával, tesóival, hogy ők mit gondolnak? Amúgy valahol a párodat is megértem, de az mondjuk kicsit durva volt tőle, hogy akkor te se hívd meg az anyukádat. (Gondolom ő normális.)
2013. márc. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
87%

"A vőlegényem teljesen meg van sértődve rám, azt mondta hogy önző vagyok és hogy akkor nem hívja meg ha én sem hívom meg az én anyukám. "

Elég érdekes a párod,ha nem látja a különbséget a 2 anya között.Ilyen alapon te is megsértődhetnél, hogy egy lapon veszi a 2 anyát.

Azért adtatok egy esélyt az anyjának, befogadtátok, segítettétek, s ő ezzel visszaélt. A párod is látja, hogy milyen. Nem tudom, hogy belegondolt abba, hogy ezzel tönkre is teheti az esküvőtöket?


Egyébként a párod apja,testvérei mit szólnak ehhez?

2013. márc. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

#2: Mondtam neki, persze.. Egyébként én is ezzel érveltem legelőször hogy max annyit tett érte hogy megszülte, mert először csak szimplán nem foglalkozott vele aztán meg le is lépett.. De ilyenkor mindig azzal ellenérvel hogy ha nem lenne az anyja akkor ő sem lenne.. Erre meg már nem tudok mit válaszolni, mert végülis igaz, hogy ha ő nem szülte volna meg akkor tényleg nem lenne, na de azért..na!


#3: Felhoztam már neki az összes érvet amit itt is felsoroltam meg ezen kívül még pluszban vagy 50-et, de hajthatatlan. Szerinte - akármennyire is rossz anya - arra nem lenne képes hogy a fia esküvőjét elrontsa. De szerintem meg ha képes volt csak úgy lelépni és 12 évig a gyerekei felé se szagolni, akkor egy esküvő tönkretétele neki nem túlzottan akadály..


#4: A párom apukája hihetetlen jó és nyugodt ember, nincs benne düh ő csak annyit válaszolt hogy a párom döntése, ő ebbe nem szól bele, két dolgot kért csak: 1) a lehető legmesszebbre ültessük őket a nőtől 2) ha elcseszné az esküvőt akkor a párom ne menjen hozzá sírni..

2013. márc. 23. 18:34
 6/47 anonim ***** válasza:
87%

Nem irigyellek, ebből jól nehezen lehet kijönni. De ez nemcsak a te esküvőd, hanem a vőlegényedé is. Én nem tiltanám meg csak így, hogy elhívja az édesanyját, még ha egy kellemetlen alak is.

Tegyük fel, hogy nem hívjátok meg, hogy ne rontsa el a nagy napodat, de a vőlegényed valószínűleg végig haragudni fog rád. Ez nem fog rontani az álomesküvő hangulatán?

A párod többi rokona egyébként mit szól mindehhez? Ha ők is ellenzik, talán a pártodra állnak és lebeszélik erről a döntésről.

2013. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ezt csak és kizárólag a vőlegényed döntheti el, nem te!!!
2013. márc. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
45%

És ugyan miért dönthetné el csak a vőlegény hogy mi legyen? Tudtommal egy esküvő nem csak a vőlegényről szól hanem a menyasszonyról is és az ő akaratáról is!

Mellesleg nagyon önző ember a párod! Nem gondol arra hogy ha ott megjelenik az anyja akkor azzal egyszerre 3 emberben szakít fel régi sebeket (a két testvérében és az édesapjában - aki mellesleg tisztességesen felnevelte és nagyon nem ezt érdemelné) ezenkívül a te legszebb napodat is tönkretenné, mert egyértelmű hogy egy iszákos nő ott, ahol ingyen pia van másodpercek alatt taccs részegre fogja inni magát és ha tényleg olyan édes természete van hogy abba képes belekötni hogy milyen színű a cipőfűződ akkor lesz ott ne mulass!!


Nem tudok tanácsot adni, de próbáld meg lebeszélni, ne hagyd hogy egy boszorkány elrontsa az esküvődet!


#7, te meg bunkó vagy!

2013. márc. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 sippara ***** válasza:
77%
Hasonló helyzetben vagyok (illetve anyós "csak" alkesz, de azt nagyon), mi találtunk középutat: eljöhet, de ha leissza magát, távoznia kell. Ő ezt előre el tudja mondani az anyjának, persze, hívja meg "mégis csak ő szülte" (...hogy ez vajon miért indok bármire, az rejtély), de nem fogja tönkretenni az esküvőnket, abból ugyanis csak EGY van az életben. Ha tudja magát türtőztetni, felőlem hajnalig maradhat (de bárkivel bármiben fogadni mernék, hogy a fogadásra már nem jön el).
2013. márc. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
50%

Ez tényleg elég önző a párodtól! Olyan, mint ha direkt akarná tönkretenni az esküvőtöket..

Oldjátok meg egyszerűen: nem jön se az ő anyukája, se a tiéd, se az ő családja, se a tiéd, két tanúval bementek, aláírjátok a papírt és kész. Le van tudva, össze vagytok házasodva, nincs elrontott esküvő, nincs vita.

2013. márc. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!