Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem szeretném hogy a vőlegénye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretném hogy a vőlegényem anyukája ott legyen az esküvőn. Ő önzőnek tart, pedig egyáltalán nem önzőségből döntöttem így. Hogyan győzhetném meg?

Figyelt kérdés

A történet röviden: az anyja 20 évvel ezelőtt 1 szó nélkül lelépett, otthon hagyva egy 10, egy 5 és egy 2 éves gyereket egyedül az apjukkal. A vőlegényem volt a 10 éves így viszonylag hamar, 2-3 éven belül fel kellett nőnie hogy segíthesse az édesapját. Időközben az apukája talált magának új párt. A párom elvégezte az egyetemet, jó állást kapott jó fizetéssel, minden szuper volt.

2 évvel ezelőtt viszont felbukkant az anyja, totál leélve, nem volt pénze nem volt hova mennie. Én nem örültem neki, de befogadtuk egy időre mondván hogy mégiscsak az anyja. Ezalatt az idő alatt ahelyett hogy hálás lett volna végig kritizált minket, döglött egész nap, kiszolgáltatta magát és belekötött még abba is hogy miért fekete a cipőfűzőm miért nem fehér (komolyan!) A párom aztán közölte vele hogy van még 2 napja hogy keressen magának egy albérletet aztán mehet. Ezen vérig sértődött majd ismét eltűnt.

Aztán újra felbukkant, hogy pénz kell neki mert nincs mit ennie, nincs pénze cipőre stb. Adtunk neki de semmit nem ért, azóta is egy lepukkant, csöves alkoholista.

Ezt a párom is nagyon jól tudja mégis azt mondta hogy ő azt AKARJA hogy legyen ott az augusztusi esküvőnkön mert mégiscsak ő az anyja, ő szülte és illik meghívni.


Én ezen nagyon ki vagyok akadva, nem értem a döntését, nem is tartják a kapcsolatot, már hónapok óta megint nem beszéltek. Ezen kívül 12 évig felé sem nézett és csak úgy ott tudta hagyni őket egy pasiért. A szememben ilyen nem anya, de ez még hagyján, nem akarom hogy az esküvő hangulatát rontsa az igénytelenségével és azzal hogy pillanatok alatt leissza magát mert akkor ott kő kövön nem marad..


A vőlegényem teljesen meg van sértődve rám, azt mondta hogy önző vagyok és hogy akkor nem hívja meg ha én sem hívom meg az én anyukám.


Szerintetek mit lehetne tenni? Mert hogy abba nem fogok belemenni hogy egy alkoholista, igénytelen, primitív és hálátlan nő elrontsa életem egyik legszebb napját, az tuti!


Ti hogyan oldanátok meg egy ilyen helyzetet?



2013. márc. 23. 18:23
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
82%
Már miért ne hívhatná el? Oké hogy te utálod, de ne akard ráerőszakolni ezt az utálatot a vőlegényedre is... Neked nem kötelező szóba állnod vele, és ha palávert csinál, azonnal ki lehet dobni.
2013. márc. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

# 6: A párom többi rokona még nem tudja, ez egyedül az apukának és a testvéreknek illetve a mostohaanyának lett elmondva, az apuka reakcióját már leírtam fenn, az egyik testvér azt mondta neki mindegy, de azt felejtse el hogy ő akár egy szót is hozzá fog szólni ahhoz a nőhöz, a másik először megsértődött és azt mondta hogy akkor ő nem jön, majd pár nap múlva megenyhült és azt mondta azért eljön, de hozzá tette hogy szerinte (is) élete egyik legnagyobb hibáját követi el a vőlegényem azzal ha meghívja, mert 99,99% hogy már délután be lesz rúgva és szégyenletes dolgokat fog csinálni..


# 7: én nem gondolom hogy ezt CSAK a vőlegény döntheti el hiszen ez a nap nem CSAK róla szól..


# 8: én is felhoztam neki a cipőfűzős témát :) Hogy véleményem szerint aki egy fél órás balhét képes abból csinálni hogy milyen színű egy teljesen jelentéktelen dolog az egyszerűen nincs azon a szellemi szinten hogy kultúráltan tudjon viselkedni közel 150 ember előtt.. (mit írt a hetes válaszoló? szerintem törölték, mert a mostani hetes válaszba semmi provokatív nincs..)


# 9: sajnálom hogy te is így jártál.. A mi esetünkben tuti hogy eljönne a vacsorára és az utána lévő fogadásra is, pontosan azért, amit már valaki előttem leírt: ingyen kaja és pia..


# 10: egy elég nagy létszámú esküvő van tervben, erre készülünk ár egy éve, szinte minden le van foglalva és meg van rendelve, már a ruha is, így a gyors szertartás nem opció, de mellesleg nem is szeretném a "nagy napot" lerendezni egy fél órás ceremóniával úgy, hogy senkivel nem tudom megosztani az örömünk.


# 11: fent már megemlítettem hogy miért nem szeretném ha részt venne rajta, de akkor mégegyszer: egy alkoholista, züllött nőről beszélünk, akinek a fogai 50%-ban ki vannak rohadva, 10 méteres körzetben alkohol szagot áraszt magából és mindemellett szörnyű természete van, tehát a külső megjelenés tekintetében és a belső tulajdonságait nézve sem való egy ilyen helyre én úgy gondolom (de nem vagyok ezzel egyedül, akik ismerik mind így gondolják - kivéve sajnos a párom)


#12: köszönöm szépen, én sajnos ezt nem mondhatom el veled kapcsolatban! ;)

2013. márc. 23. 19:05
 13/47 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Fordított helyzetben te hogyan döntenél? Illetve ha ugyanúgy, mint a párod akkor: hogyan reagálnál rá, ha ő is ilyen ellenségesen fogadná az ötleted?

2013. márc. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
24%

Számomra is érthetetlen hogy a párod miért akarja ennyire meghívni.. Mi az indoka? Vagy csak az hogy "ő szült"? Mert ez eléggé gyér és elfogadhatatlan indok, még egy mezei tárgyaláson sem állná meg a helyét. :)


Bennem az merült fel esetleg, hogy nem lehet hogy a párod az utóbbi időben megint találkozgat vele, megváltozott a nő és próbálják rendezni a kapcsolatukat. Nem lehet hogy megbánta? Ilyenre te nem gondoltál? Te mikor találkoztál utoljára az anyukájával? És ő?

2013. márc. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim válasza:
89%

Ez valóban a vőlegényed döntése kell hogy legyen. megpróbálhatod meggyőzni, de ha tényleg akarja el kell fogadnod.


De nyugodj meg és döntsd el magadban, hogy nem ronthatja el az esküvőt, és tarts ki emellett. egy igénytelen alkoholista még nem lehet elég erre, sokkal többről van szó amikor összekötöd az életed azzal akit szeretsz. próbálj pozitívan állni hozzá, de akkor se hagyd magad felidegesíteni ha az anyós hozza a formáját.

2013. márc. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy megfigyeltem, akár milyen rosz, ocsmány, stb. az anya a gyerekek nagy százaléka erősen kötődik hozzájuk. Mindent képesek elkövetni, hogy az elszakadásukután jó pár évvel is felkutassák.

Bár ez sokszor csalódásal végződik.

Azért azt tanácsolnám, ha a párod szeretné őt meghívni, egyezz bele. Ne akarj mindenáron "

2013. márc. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nagyon alaposan gondold át ezt a közelgő házasságot és esküvőt. A kedves vőlegényed nemcsak nem akarja látni, hogy az anyja egy rendkívül önző ember - nem számít, hogy ő szülte, mert nem attól lesz egy nő anya, hanem attól, ahogyan felneveli a gyereket! -, de úgy tűnik, bármikor megrántható az anyja által a lelkében tátongó anya-problémákon keresztül.


Ez azt jelenti, hogy a jövőben élete végéig sápolni fog titeteket és élősdködni rajtatok, mert a srác nem hajlandó szembenézni azzal, hogy valójában KI az anyja és mit okozott neki.

Az ilyen önző emberek, mint ez a nő, ahogy romlanak lefelé testileg és szellemileg, mindent megtesznek azért, hogy ha ők boldtalanok és nyomorultak, akkor más se legyen boldog.


Én sem hagynám, hogy az életem egyik legszebb napját elrontsa egy olyan ember, mint a vőlegényed kedves "édes"anya, főként akkor nem, ha a vőlegényem magatartása és jelleme nem garantálná azt, hogy egy esetleges botránykavarás esetén a helyzet magaslatán tud állni és képes megvédeni a megaláztaástól, a szégyentől és a kedves mamája által okozott bár miféle károktól.

2013. márc. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
60%

Azt mondanám a helyedben, hogy eljöhet, ha beleszólhatsz, hogy milyen ruhában jön (az ilyenek képesek feketében beállítani az ember esküvőjére), ha megígéri, hogy egy csepp alkoholt sem iszik, és erről valaki, aki vele lesz, kezeskedik is.

Egy anya és egy gyerek között tényleg elszakíthatatlan a kötelék, hozzá kell szoknod, hogy időnként ő is fel fog bukkanni az életetekben. Bár felkészülhetsz arra, hogy esetleg nem fog gratulálni nektek az esküvőn, vagy modortalan lesz (gondolom amúgy sem egy művelt nő), meg ilyenek. Vagy azt is megtehetitek, hogy eljön a házasságkötésre, de az azt követő "estebédre" már nem.

2013. márc. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
67%
A helyetedben megmondanám a páromnak h jöjjön az anyja,de gondoskodjon róla h megfelelő ruhában jelenjen meg,és ha tul sokat inna,zavart keltene akkor neki kell távozásra birnia.
2013. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
74%

"Egy anya és egy gyerek között tényleg elszakíthatatlan a kötelék"


Ez nem igaz. Ha egy anya rossz anya volt, és/vagy traumatizálta a gyermekét, akkor a gyereket lehet menteni azzal, hogy feldolgozatjuk vele a traumáit, ha ő maga is akarja és van ehhez ereje. Ilyen esetben a végén a részéről megszakad mindenféle lelki kötelék, amely az anyjához fűzi és ezzel válik szabaddá.

2013. márc. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!