Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem szeretném hogy a vőlegénye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretném hogy a vőlegényem anyukája ott legyen az esküvőn. Ő önzőnek tart, pedig egyáltalán nem önzőségből döntöttem így. Hogyan győzhetném meg?

Figyelt kérdés

A történet röviden: az anyja 20 évvel ezelőtt 1 szó nélkül lelépett, otthon hagyva egy 10, egy 5 és egy 2 éves gyereket egyedül az apjukkal. A vőlegényem volt a 10 éves így viszonylag hamar, 2-3 éven belül fel kellett nőnie hogy segíthesse az édesapját. Időközben az apukája talált magának új párt. A párom elvégezte az egyetemet, jó állást kapott jó fizetéssel, minden szuper volt.

2 évvel ezelőtt viszont felbukkant az anyja, totál leélve, nem volt pénze nem volt hova mennie. Én nem örültem neki, de befogadtuk egy időre mondván hogy mégiscsak az anyja. Ezalatt az idő alatt ahelyett hogy hálás lett volna végig kritizált minket, döglött egész nap, kiszolgáltatta magát és belekötött még abba is hogy miért fekete a cipőfűzőm miért nem fehér (komolyan!) A párom aztán közölte vele hogy van még 2 napja hogy keressen magának egy albérletet aztán mehet. Ezen vérig sértődött majd ismét eltűnt.

Aztán újra felbukkant, hogy pénz kell neki mert nincs mit ennie, nincs pénze cipőre stb. Adtunk neki de semmit nem ért, azóta is egy lepukkant, csöves alkoholista.

Ezt a párom is nagyon jól tudja mégis azt mondta hogy ő azt AKARJA hogy legyen ott az augusztusi esküvőnkön mert mégiscsak ő az anyja, ő szülte és illik meghívni.


Én ezen nagyon ki vagyok akadva, nem értem a döntését, nem is tartják a kapcsolatot, már hónapok óta megint nem beszéltek. Ezen kívül 12 évig felé sem nézett és csak úgy ott tudta hagyni őket egy pasiért. A szememben ilyen nem anya, de ez még hagyján, nem akarom hogy az esküvő hangulatát rontsa az igénytelenségével és azzal hogy pillanatok alatt leissza magát mert akkor ott kő kövön nem marad..


A vőlegényem teljesen meg van sértődve rám, azt mondta hogy önző vagyok és hogy akkor nem hívja meg ha én sem hívom meg az én anyukám.


Szerintetek mit lehetne tenni? Mert hogy abba nem fogok belemenni hogy egy alkoholista, igénytelen, primitív és hálátlan nő elrontsa életem egyik legszebb napját, az tuti!


Ti hogyan oldanátok meg egy ilyen helyzetet?



2013. márc. 23. 18:23
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
57%

"És ugyan miért dönthetné el csak a vőlegény hogy mi legyen? "

- esetleg azért, mert az ő anyjáról van szó!?

2013. márc. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
61%

"Egy anya és egy gyerek között tényleg elszakíthatatlan a kötelék"

- ez NEM igaz, de akkor is a párjának kell döntenie. Én abszolút megérteném, ha látni se akarná az anyját, de ha ő akarja, az kizárólag az ő döntése!

2013. márc. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
93%

ma 20:09

Viszont a kettőjük esküvője, nemcsak a pasi lesz ott. S itt akármennyire is az anyja, azért ne tegye már tönkre az esküvőt. Nem ott kezdődik az anya szerep, hogy megszülők egy gyereket, azt a legutolsó c.ány is tud. Hanem, hogy mellette állok, és segítek az útját egyengetni.

Ehelyett ez a nő elhagyta őket, majd visszatért, amikor sz-rban volt, segítettek rajta, de még akkor is ocsmány viselkedése volt.

2013. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
53%
11es vagyok: Amit leírtál, szerinted azt nem lehet kiküszöbölni? :) Én a legutolsó büdös csövesből is tudnék olyan aktatáskás pingvit csinálni hogy csak na! Mondd azt hogy gyűlölöd és kész. Nem kell mellé rizsázni! ;)
2013. márc. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:30 Itt a kérdezőnek nem a külsejével van baja főleg, hanem amilyen az a nő emberileg.

Az én szemembe az ilyen nem anya, akárki is akármit mond. Nem elég, hogy elhagyta őket, még most is visszaélt a fia bizalmával, jó indulatával.

Végül is még párszor megforgathatja a fia szívébe a kést...pl. majd ha az esküvőn lerészegedik, s jelenetet rendez.

2013. márc. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
87%

Én ezt baromira egyszerűen megoldanám. Szerintem fölösleges ebből családi botrányt robbantani és vitázni ezen napokat!

Ha a párod szeretné, hogy ott legyen, akkor add meg neki ezt a lehetőséget. 10 éves koráról már azért nyilván vannak emlékei az anyjáról. Lehet, hogy most olyan amilyen, de ha ragaszkodik hozzá, akkor fogadd el, hogy a párod szeretné, hogy ott legyen.

Én "kimosnám", fürödjön le rendesen előtte, fogmosás, szolid smink, elviselhető frizura, detox és csinos ruha. Akár vennék is neki valami kellemes viseletet, azon a pár ezer forinton már ne múljon... Aztán másnap szívesen látnám az esküvőmön, adnék neki egy esélyt.


Ezek mellett pedig beszélnék a férfi barátainkkal, hogy legyenek készenlétben és ha balhézni kezdene, akkor nektek elég legyen annyit foglalkozni ezzel, hogy odamész valamelyikőjükhöz és azután, hogy a párod távozásra kéri az anyját, ők esetleg testileg meg is támogatják kicsit azáltal, hogy megmutatják merre van az ajtó... Ergo, ott van, de ha gond lenne, akkor sem rontja el az örömötöket, kirakjátok és kész.


Az a lehetőség is fennáll, hogy a szertartásra meghívjátok, de félve az alkoholizmusától a lagzira már nem.

2013. márc. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
ma 21:16 Igen,ezt így meg is lehetne oldani. Akkor is benne van a pakilban, hogy balhézni fog a mama( ezzel tönkretéve az esküvőt), mert miért is ne, de lenne háttér segítség. S így a párod sem vetheti a szemedre a dolgokat.,
2013. márc. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
69%
És mi van a párod mostoha anyával? Vele milyen a viszony?
2013. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
83%

Szia, nehéz helyzet, én apukámmal voltam így,ivott rendesen, de nem volt balhés, csak nem volt vele semmilyen kapcsolatom, onnantól, hogy nagyobb lettem, és láttam milyen ember, de nekem is nagy fejtörést okozott mi legyen, nem akartam őt részegen látni már a szertartáson, hogy dölöngél stb. Én ugy oldottam meg, hogy beszéltem a párjával, hogy a szertartás végéig ne igyon apum, amit nem tartottak be, ivott, de csak keveset, és figyeljen rá, mert ez az én napom. Megígérték, nem is volt semmi gond,persze a vacsorán már kész volt, de nem zavart sok vizet. Viszont ő 6 éve letette a piát, nem iszok, nem dohányzik, és azóta teljesen normális apa, imádja az unokáját. Ő megváltozott, és ezért becsülöm. Nekem nem lett volna szívem nem meghívni őt, mert azért csak az apám, habár nem viselkedett ugy . Most próbálja bepótolni.

Több dolgot tehetsz, egyik, hogy megmondod nem lehet ott, ezzel viszont a párodat "sérted" meg, és egy tüske marad benned. A másik, hogy eljöhet, de valaki figyeljen rá, és ha olyan állapotba kerül, akkor vigyék haza. Biztosan van olyan családtag aki erre odafigyel, nálunk is ez volt,illetve ilyenkor óhatatlan, hogy a közeli hozzátartozók, akik tudják mi van, fél szemüket rajta tartják, és a balhé előtt kitessékelik.

Nálnuk annó a férjem, rám bízta a döntést, az én apám, én döntöm el mit szeretnék, neki nincs joga beleszólni. Viszont a párod beszéljen vele, neked aznap már nem lesz időd, arra hogy őt detoxikáld, mond meg a párodnak, vesztek ruhát, és ő hozza rendbe az anyukáját, alkalmas legyen a megjelenésre, illetve legyen megoldott a figyelése, balhé esetén az eltávolítása.

2013. márc. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ehhez kívülállóknak semmi köze, ez a Ti ügyetek, leginkább a párodé, de mivel a véleményünket kérdezted (és bár itt nem szabad a vélemény nyilvánítás mert halálba lepontozzák aki mást gondol, mert szűk látókörű büdös gyökerek) én még is csak leírom a véleményem, ami kb. ez:


Az Ő dolga, mindenki eldöntheti, hogy a saját rokonai közül kit hív meg az esküvőjére és aki ennyit sem tud lekommunikálni a párjával, az vagy párt tévesztett vagy szimplán ostoba véglény. Mindenkinek van szája, meg lehet beszélni a dolgokat értelmes felnőtt ember módjára. Komolyan, most készültök összekötni életetek fonalát és azon problémáztok, hogy ki legyen ott meg ki ne? Ha az édesanyja eljön és részegen beamfetaminozva végig hányja-fossa a táncparkettet akkor is életetek legboldogabb napja kell, hogy legyen mert egy életre esküdtök hűséget egymás mellett és ez az ami számít, nem pedig az, hogy melyik gyökér prűd rokon mit gondol vagy mit sem. Ha neki fontos, hogy az édesanyja ott legyen, akkor fogd fel, fogadd el és örülj neki, hogy olyan embert választottál aki még akkor is törődik az édesanyjával ha az nem érdemli meg, valószínűleg a gyerekeivel is így fog viselkedni és az ilyennél jobb apát keresve sem találnál. A többi álszent normamánia és picsogás, problémagyártás, saját magatoknak.


Sok boldogságot!


ui.: Amelyik lepontozza a válaszomat az bu*i.

2013. márc. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!