Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem szeretném hogy a vőlegénye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretném hogy a vőlegényem anyukája ott legyen az esküvőn. Ő önzőnek tart, pedig egyáltalán nem önzőségből döntöttem így. Hogyan győzhetném meg?

Figyelt kérdés

A történet röviden: az anyja 20 évvel ezelőtt 1 szó nélkül lelépett, otthon hagyva egy 10, egy 5 és egy 2 éves gyereket egyedül az apjukkal. A vőlegényem volt a 10 éves így viszonylag hamar, 2-3 éven belül fel kellett nőnie hogy segíthesse az édesapját. Időközben az apukája talált magának új párt. A párom elvégezte az egyetemet, jó állást kapott jó fizetéssel, minden szuper volt.

2 évvel ezelőtt viszont felbukkant az anyja, totál leélve, nem volt pénze nem volt hova mennie. Én nem örültem neki, de befogadtuk egy időre mondván hogy mégiscsak az anyja. Ezalatt az idő alatt ahelyett hogy hálás lett volna végig kritizált minket, döglött egész nap, kiszolgáltatta magát és belekötött még abba is hogy miért fekete a cipőfűzőm miért nem fehér (komolyan!) A párom aztán közölte vele hogy van még 2 napja hogy keressen magának egy albérletet aztán mehet. Ezen vérig sértődött majd ismét eltűnt.

Aztán újra felbukkant, hogy pénz kell neki mert nincs mit ennie, nincs pénze cipőre stb. Adtunk neki de semmit nem ért, azóta is egy lepukkant, csöves alkoholista.

Ezt a párom is nagyon jól tudja mégis azt mondta hogy ő azt AKARJA hogy legyen ott az augusztusi esküvőnkön mert mégiscsak ő az anyja, ő szülte és illik meghívni.


Én ezen nagyon ki vagyok akadva, nem értem a döntését, nem is tartják a kapcsolatot, már hónapok óta megint nem beszéltek. Ezen kívül 12 évig felé sem nézett és csak úgy ott tudta hagyni őket egy pasiért. A szememben ilyen nem anya, de ez még hagyján, nem akarom hogy az esküvő hangulatát rontsa az igénytelenségével és azzal hogy pillanatok alatt leissza magát mert akkor ott kő kövön nem marad..


A vőlegényem teljesen meg van sértődve rám, azt mondta hogy önző vagyok és hogy akkor nem hívja meg ha én sem hívom meg az én anyukám.


Szerintetek mit lehetne tenni? Mert hogy abba nem fogok belemenni hogy egy alkoholista, igénytelen, primitív és hálátlan nő elrontsa életem egyik legszebb napját, az tuti!


Ti hogyan oldanátok meg egy ilyen helyzetet?



2013. márc. 23. 18:23
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
58%

Megértelek, hogy nem bírod az anyját, minden okod meg van rá. DE! A párod is tisztában van vele, mit tett vele, stb, de mégis ott akarja látni. Ez az ő döntése. Igen, egyedül az övé, mivel az ő anyja.

Szerintem fordított esetben minden itt helyeselő nő kikérné magának, hogy neki megmondják, hogy az anyjuk márpedig nem lehet ott.

Miért nyom nagyobbat a lapban a menyasszony szava, áruljátok el nekem?


Ja és ezt mondom úgy, hogy én a saját anyámat sem akarnám az esküvőmön látni, úgy utálom. Mégis megértem, hogy a kérdező párja a történtek ellenére is szeretné.

2013. márc. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
87%

"Sokat nyom a latban" a kifejezés.


Szerintem a pasiknak ez az egész szülés, terhesség dolog misztikus, ezért lehet őket azzal zsarolni, hogy az anyjuk szülte őket.

2013. márc. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
48%

"alkoholista, igénytelen, primitív és hálátlan nő"


Ő a leendő férjednek az édesanyja. Akkor is az, ha elhagyta őket. Ha a párod meg akarja hívni, akkor tiszteletben kell tartanod az ő döntését.

Gondolom, neki sem lehet könnyű, de ha ő így döntött, el kell fogadnod.


Engedned kell, mert ebből még a későbbiek során problémák lehetnek köztetek.

Ne akard, hogy már férjedként a fejedhez vágja, hogy az ő anyja nem lehetett ott az esküvőn. Esetleg miattad.

2013. márc. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a párod őnző.Biztos hozzáakarsz menni?Egy anya nem attól anya mert szült.Egyébként én az apámat nem hívtam meg az esküvőmre.és tudod miért?A nevelő apámra való tekintettel.Amig az apám egy büdös tróger volt,a nevelő apám értem dolgozott.nehogy ő pislogjon mellettem mint öröm apa,miközben az se érdekelte élek e.Nevelő apám meg ült volna a hátsó sorba?Biztos hogy nem.Amikor anyám kérdezte apám meg hivom e,egyből rá vágtam NEM
2013. márc. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

Én akkor is azt vallom, hogy az anyaság ott kezdődik, hogy becsületesen felnevelem a gyerekem, s mellette vagyok, ha kell, nem pedig csak kipottyantom a nagyvilágba, s arrébb tolom a biciklit.

Én meg ezt a sablondumát sz*rom le, hogy de akkor is ő szülte....

2013. márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
63%

Nem arról van szó, hogy anya-e az ilyen avagy sem... (Szerintem egyértelműen nem). Itt arról van szó, hogy a párod szeretné ha mindezek ellenére ott lenne az esküvőtökön és pont.

Miért kell ekkora hisztit csapni emiatt? Mit csinálsz ha sértődöttségében közli, hogy jó akkor nem vesz el téged? Őszintén... én nőként képes lennék erre. Ha megakarná szabni a párom, hogy közeli hozzátartozóim közül kiket hívhatok meg és még véletlenül sem enged belőle, akkor komolyan elgondolkodnék azon, hogy vajon rendesen megismertem-e az együtt töltött időnk alatt és vajon tényleg egy ilyen emberhez akarok-e tartozni életem végéig!?

Én megértem az aggodalmadat, annál is inkább, mert nálunk is van a családban alkoholista. Tudom milyen kellemetlenségekkel jár és mit képesek művelni töménytelen mennyiségű alkohol hatására. Ebben nőttem fel és ezt láttam addig a napig, amíg a halálba nem itta magát ez a szerettem.

Azt kellene elfogadnod, hogy úgy néz ki ahogy és olyan amilyen, a párod akkor is szeretné, ha ott lenne. Miért nem tudsz engedni neki ebben? Kérd meg, hogy beszéljen az anyjával, előző este már töltse az éjszakát valamelyik családtagnál, aki figyel rá, akkor már ne igyon, aki segít kicsit kitatarozni, másnap "felöltöztetni" és irány az esküvő. Ha balhé van, akkor azt rendezze le a párod és néhány haverotok, neked foglalkoznod sem kell vele. Miért kell ebből ekkora ügyet csinálni?

Ez kéne hogy legyen életed legboldogabb napja, némi hőzöngés nem ronthatja el! Kitessékelik a srácok és mehet tovább a buli...

2013. márc. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
63%
150 fős vendégseregben nem muszáj pont vele beszélgetned.
2013. márc. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
53%

Igen, szép gondolat az, hogy beszéljen vele a fia, meg öltöztessék fel, s csináljanak belőle más embert arra az 1 napra. Csak az a baj, hogy a nő viselkedése mást sugall. Egy normális emberrel ezt el lehet játszani, de aki már eleve így állt világ életébe a saját gyerekeihez, az miért tenné meg, hogy visszafogja magát arra az 1 napra? Idézem a kérdezőt:

"Ezalatt az idő alatt ahelyett hogy hálás lett volna végig kritizált minket, döglött egész nap, kiszolgáltatta magát és belekötött még abba is hogy miért fekete a cipőfűzőm miért nem fehér (komolyan!) A párom aztán közölte vele hogy van még 2 napja hogy keressen magának egy albérletet aztán mehet. Ezen vérig sértődött majd ismét eltűnt.

Aztán újra felbukkant, hogy pénz kell neki mert nincs mit ennie, nincs pénze cipőre stb"

2013. márc. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim válasza:
53%

A gond az, hogy a párod valszeg később sem fog melléd állni hasonló kérdésekben, Te pedig örlődhetsz magadban...vagy konfrontálódhatsz vele nyíltan.


Ez egy jó kis házasság előtti próbatétel:-).


Én neked adok igazat. Ha neked lenne olyan problémás rokonod, vagy ismerősöd, akivel a párod nem jön ki, gondolom, nem hívnád meg.


Ez a fiú nem ért meg téged és nem akar miattad konfliktust az anyjával...pedig férjként metted kell kiállnia.


Az adott helyzet csak a felszín, a gondok mélyebben vannak. Lehet, hogy túl agilis vagy, túl erős a kapcsolatban és ő most ezzel csakazértis meg akarja mutatni...nem?

2013. márc. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
46%

VAn egy ötletem a számodra,hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon :D

van e egy jó barátnéd?vagy inkább több is?

figyelj csinálj belőlük koszorúlányt és a legvagányabb legtalpraesettebb csajszi legyen az Anyós felügyelője a lagzin..ha gázos eltávolítjátok..Mondjuk és egészen biztos hogy benyugtatóznám hogy bealudjon elviszitek aludni aztán ennyi.

A párodnak meg nem kell mindenről tudnia ;)

2013. márc. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!