Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek fontos a házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek fontos a házasság?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 16. 07:24
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
71%

nekem nem. sőt, iszonyatos nyűg lenne.

nekem, ha teszek valamit, akkor az egy megalapozott, megmagyarázható döntés eredménye. nálam a házasságnál nem lennének ilyen alapok. egyszerűen nem látom semmi értelmét annak, h papírt írjunk alá a kapcsolatunkról.

a gyermekünk így is megkaphat mindent, amire szüksége van. szeretetet, törődést, biztonságot és persze az apja nevét :)


ez olyan mint a jogsiszerzés. van, akinek élete nagy vágya, h autóval járhasson, mindenkinek mondhassa, h milyen menő verdája van. más meg eljár busszal/villamossal, nem akar költeni efféle úri huncutságokra, és nem érzi magát kevesebbnek tőle.


annyira imádok magamban azon röhögni, mikor egyesek meg akarnak győzni a házasságról. 5 éve együtt vagyunk/élünk a párommal, minden tutin működik, neeeem kell a papír.


különben is, nem értem, h egyesek milyen jogon érzik magukat felhatalmazva arra, h prédikáljanak erről, és az egyetlen igaz útként állítsák be a házasságot.

2013. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
100%
A válaszokból az jön le, hogy akinek nem fontos, annak főleg azért nem fontos, mert akinek fontos, az nem veszi komolyan.
2013. ápr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
Nekem spec azért nem fontos, mert a házasság - akár állami akár egyházi - arról szól, hogy elismersz valamiféle felsőbb hatalmat, szabályrendszert a párkapcsolatod felett, és nem egymásról.
2013. ápr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:

Nekem az az érdekes, hogy akinek nem fontos, nem érdekes, az mégis miért megy olyan nehezen bele, hogy a párja kedvéért mgis legyen papír. Talán azért, mert érzi, hogy a "papír" mégiscsak jelent valamit. (Azért a papíron kívül van szertartás és egyéb is.)

A másik, aki azért nem házasodik, mert volt egy rossz tapasztalata - amiről a jelenlegi párja nem tehet, tehát kvázi neki kellene szívnia. (Megelőlegezett bizalmatlanságnak nevezném. Mellesleg én is mondhatnám, hogy hogy bízzak olyanban, aki egyszer már vált?)

2013. ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:

Azt senki sem vitatja szerintem, hogy a papír jelent VALAMIT. A kérdés az, hogy ez a párkapcsolattal, az adott pár egymáshoz való viszonyával kapcsolatos jelentés, vagy valami egészen másfajta, például az ember és egy valamiféle hatalom (akár állami/világi akár transzendentális) viszonyával kapcsolatos jelentés.

Mint fentebb említettem, nekem a házasság elutasítása azt jelenti, hogy nem óhajtok megfelelni sem az állam, sem valamely egyház által megfogalmazott párkapcsolati normáknak, és hát ja, ehhez meglehetősen ragaszkodom, mondjuk egyik fontos elvem.


Éppen ezért van egy kivétel, amikor meg abszolút támogatom a házasságot és 2 másodperc alatt benne is lennék, ez pedig az, ha pont a fent említett normák kikerülését szolgálja, pl. így lehet állampolgárságot szerezni valakinek, aki másként nem tud, régebben a sorkatonaság idejében így lehetett elkerülni, hogy a lakhelyétől túl messzire vigyék, vagy ilyesmi.


Mondjuk ebből nekem nem is volt párkapcsolati konfliktusom, hisz meglehetősen kizárt, hogy egy homlokegyenest más gondolkodású, rendpárti, értékelvű, konformista emberrel kerüljek olyan tartós és közeli kapcsolatba, ahol a házasság egyáltalán szóba jönne...


Ezért is közvicc, amikor valaki elkezd nekem okoskodni, hogy "higyjem el, mennyivel boldogabb lennék, ha..." felvázolva egy olyan gondolkodásmódot és életstílust, amit max a hátam közepére kívánok - persze maximálisan elfogadva, hogy másnak meg esetleg az a jó.

2013. ápr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
Szerintem emberfüggő, hogy kinek mi a fontos. Nekünk a férjemmel fontos, de nem mindenkinek az. Ezen fölösleges vitázni, én elfogadom, ha valakinek nem fontos, azt is ha fontos. Lényeg, hogy mindenki úgy legyen boldog, ahogy jónak látja. Kedves Kérdező, ne az itteni vélemények alapján döntsd el, hanem hogy Te hogyan érzed. Sok boldogságot!
2013. ápr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
70%

"Nekem az az érdekes, hogy akinek nem fontos, nem érdekes, az mégis miért megy olyan nehezen bele, hogy a párja kedvéért mgis legyen papír. Talán azért, mert érzi, hogy a "papír" mégiscsak jelent valamit."


Mindig feljön ez, és akkora baromság, hogy nem igaz.

Nem fontos, felesleges a papír.


Ezt mindig felhozom példának: ha holnaptól be kéne menni az önkormányzatba, és aláírni egy papírt, hogy szereted a szüleidet, nagyszüleidet, testvéreidet, barátaidat, megtennéd? Én nem, mert tök felesleges.


Az ilyen kérdéseknél az a baj, hogy van két csoport, akik nem értik meg egymást. Vannak, akik onnan tudják, hogy komolyodik a kapcsolat, hogy "lépkednek", kellenek a gesztusok, szertartások; a másik csoport pedig alapból komolyan veszi a kapcsolatot.

2013. ápr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszadó ez nagyon tetszik ez a hasonlatod,hogy ez olyan dolog,mintha bemennénk az önkormányzatba,hogy aláírjuk szeretjük e a nagyapánkat és öregkorunkban felelősséget vállalunk e érte,szerintem baromira igazad van,úgy látszik mindig is ezért éreztem erőltetettnek a házasság intézményét,de most te jól leírtad mi volt bennem.

És nézz szét,hány nő akarja magát elsózni és bebiztosítani így? Pedig én is nő vagyok...de ez olyan szánalmas.

2013. ápr. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
Fontos donteshez hozzatartozik a papir egy ocska telefon miatt odabiggyeszted az alairasodat husegnyilatkozat.Akkor a parod nem er annyit mint egy telefon hiszen erte nem akarsz semmit alairni.
2013. ápr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
60%

Ennek a telefon-dolognak ugye létezik a fordított olvasata is, mondjuk, hogy a páromat becsülöm annyira, hogy eszembe sincs egy lapon említeni, összehasonlítani egy szolgáltató sajtcetlijével, amire teljesen egyértelmű, hogy a szolgáltató is folyamatosan azon töri az agyát, hogy hogyan tudná ex lex megszegni és jobb kondíciókat elérni, meg én is addig tartom be, amíg a betartással járok jobban 5 Ft-tal... ha már a megszegéssel 10-zel, akkor már felejtős...

Na, az ember a párkapcsolatát PONT NEM így tervezi, az jóban és rosszbanra szól, nem csak arra, hogy "amíg úgy kívánja a saját érdekem"...

2013. ápr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!