Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek fontos a házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek fontos a házasság?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 16. 07:24
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
27%

"Ha valaki nem teszi le a voksát valaki mellett, szerinted miért nem? Mert nem fontos? Ugyanmár. De fontos. Csak nem Vele!"


A szüleim lassan harminc éve együtt vannak, és nem házasok. Nem hiszem, hogy nem gondolják komolyan.

Idióta.

2013. ápr. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
38%

"Szerintem valami nem stimmel ott, ahol nem emelik egy magasabb szintre a kapcsolatukat."


De azt legalább fogadd el, hogy másnak alapból magas szinten van a kapcsolata. Van, akinek nem léteznek a "szintek".

2013. ápr. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
64%

Mindegy hogyan fogalmazok, szerintem akkor is furcsa, hogy miért lett a házasság manapság ciki, amikor az egyik legszentebb, legszebb kötelék. Lehet, hogy az együtt élés is lehet olyan jó valakiknek, attól függetlenül, hogy nem tudom elképzelni. Na mindegy, szerencsére az nem számít, hogy én mit gondolok erről. És szerencsére talán még nem néznek teljesen hibbantnak, mert nekem fontos megesküdni.


24N

2013. ápr. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:

#53, ezért senki sem néz hibbantnak:)

Egyébként nem "manapság lett ciki", már 25-30 éve is azt láttad, hogy az emberek egy jó része vagy azért házasodott, mert jött a gyerek és a környezet belenyomta, vagy mert így lehetett előre szocpolhoz jutni.

Ami a különbség az annyi, hogy akkor még az volt a házasulandók szülői generációja, akinek még tényleg fontos volt, ma meg azoknak a gyerekei a házasulandó korba lépők, akik maguk is nem kis részt az említett 2 okból házasodtak ha házasodtak, tehát számukra sem volt fontos.

Szóval ez nem valami divathullám, hanem egy legalább 50 éve tartó folyamat...

2013. ápr. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:

nekem pont azért visszás ez a házasság-dolog, mert nincs szükségem papírra, hogy bizonyítsam a páromnak, h szeretem, és mellette állok a végsőkig.


nálunk ez valahogy természetes dolog, h együtt tervezzük az életünket, nincs szükségünk hozzá semmilyen papíralapú biztosítékra.


akinek fontos, azt tiszteletben tartom, örülök ha az ismerőseim közt házasság köttetik, örülök ha boldogok. annak az egynek nem tudok örülni, amikor valaki rám erőlteti.

2013. ápr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. máj. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim válasza:
Véleményem szerint a házasság csak papír! Ugyanúgy szeretheti egymást két ember anélkül is, hogy össze házasodtak volna! Vannak, akiknek fontos, számomra semmit nem változtat meg, nekem felesleges, persze ha lenne, az se baj, de nem tartom fontosnak! :-)
2022. aug. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
Az #50-hez képest annyi változott, hogy mostanra már 25+ éve vagyunk együtt mindenféle vallási meg állami jóváhagyás nélkül... továbbra sem hiányzik egyikünknek sem...
2022. aug. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!