Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A melegházasság és gyermekváll...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A melegházasság és gyermekvállalás mellett/ellen milyen érvek vannak?

Figyelt kérdés

2013. máj. 31. 14:50
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
85%
Nem akarom a világot megváltani. Így had mondjak el egy személyes tapasztalatot. Én személy szerint egy meleg szülőpárnak jobban örültem volna, mint amit kaptam. Egy alkoholista, agresszív állat apát, aki miatt elvesztettem a meg nem született testvéremet és az anyukámat is. Terhes volt anyu, mikor úgy megverte, hogy elvetélt és a sérülésekbe ő is belehalt. Ennél, minden, bármi jobb. És lehet itt libsizni vagy a család szentségére hivatkozni.
2013. máj. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
90%
Jobb, mint becsapni egy ellenkező neműt, boldogtalan látszatházasságban élni, 15-20 év múlva mindent borítani, már ha a gyerek nem érzi meg már előbb és lesz tőle boldogtalan, bizalmatlan.
2013. máj. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
85%

Nemrég a franciák melegházassága kapcsán láttam egy cikket, alatta olyan kommenteket, hogy "legközelebb már a lovakkal is lehet házasodni". Egyszerűen nem bírom felfogni, azok, akik ilyen és ehhez hasonló hozzászólást írnak, mit éreznek? Az ember és ember közti házasság hogy a francba hasonlítható össze az ember és állat kapcsolatával? Ha az illető nem érzi a különbséget, akkor őt hágja valagba egy tenyészcsődör! :)

Szerintem mindaddig, míg férfi a férfival, nő a nővel szabadon nem házasodhat ebben az országban, addig NINCS egyenlőség! Addig sérülnek a jogaik. És ez elszomorító...


A gyerekvállalás melletti érveim: ha a gyerek attól homoszexuálissá válna, mert meleg szülők nevelik, akkor:

1.) Kinek mi köze hozzá? Miért, melegnek lenni betegség? Nem... Akkor miről beszélünk?

2.) Ha így lenne, akkor hogy születik heteró szülőknek meleg gyerekük?

3.) A homoszexualitás egy gén miatt alakul ki, nem a nevelés függvénye.

4.) Javaslom tanulmányozni az ezzel kapcsolatos számadatokat, persze nem ittenieket, hisz nem számottevő a melegek által nevelt gyerekek száma, hanem más országokban, pl. USA, Kanada: arányaiban semmivel sem fordul elő nagyobb számban a melegek által nevelt gyerekek körében a homoszexualitás, mint a teljes társadalomra kivetítve.


Akik meg azzal érvelnek, a gyereket kiközösítenék. Nos, akkor hadd áruljak el egy nagy titkot: a gyerekek maguktól nem rekesztenek ki, mert a gyerek egy előítéletek, gonoszságok nélküli lény. Aki miatt ez megváltozik, az a drága heteró szülei, és a többi hasonlóan selejtes, intoleráns idióta felnőtt, aki körülveszi!

Ha egy gyereket olyan szellemben nevelek, hogy ne csúfold a kövér kisgyereket, ne sértegesd az idős bicegő bácsit, ne mutogass a végtag nélküli emberre, ne nevesd ki a torz arcú embert, mert a másiknak vannak érzései, akkor láss csodát: nem válik belőle érzéketlen barom!

2013. máj. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
89%
Bocsánat az offért, de ki az az állat, aki lepontozta azt a válaszolót, aki a gyilkos apja helyett örült volna inkább egy meleg párnak. Biztosan valami hasonló, asszonyverő barom lehetett!!!
2013. máj. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
88%

Igen, abban az érvben, hogy "majd kiközösítik a gyereket a társai", szóval ebben a gyakori érvben én is érzek valami zavarót, hibásat, szóval tényleg mintha lenne ebben az érvelésben egy logikai körkörösség, mintha valamit éppen önmagával próbálnánk bizonyítani. Én is úgy érzem, hogy valójában ez egy fallacy, egy érvelési hiba, de nem tudom pontosan megfogalmazni, mi a hiba benne. Van benne valami körben forgás, úgy érzem. Félelmekkel és beidegződésekkel szemben sokkal nhezebb úgy előrelépni, hogy éppen ugyanazokra a félelmekre és beidegződésekre hivatkozva vonjuk meg eleve az esélyt a továbblépésre. Kicsit számomra is mindig is úgy hatott ez a fajta érv, mint a Kis hercegben a híres ,,iszákos-beszélgetés'':


[link]


A következő bolygón egy iszákos lakott. Ez a látogatás nagyon rövid ideig tartott, de nagyon elszomorította a kis herceget.


Ott találta az iszákost egy sor üres meg egy sor teli palack előtt.


- Hát te mit csinálsz itt? - kérdezte tőle.


- Iszom - felelte gyászos képpel az iszákos.


- Miért iszol? - kérdezte a kis herceg.


- Hogy felejtsek - felelte az iszákos.


- Mit? - tudakolta a kis herceg, mert máris megsajnálta.


- Azt, hogy szégyellem magam - felelte az iszákos és lehajtotta a fejét.


A kis herceg szeretett volna segíteni rajta.


- Miért szégyelled magad? - kérdezte.


- Mert iszom - vágta el a további beszélgetést az iszákos, és mélységes hallgatásba süllyedt.


A kis herceg meghökkenve szedelőzködött.


"Bizony, bizony - gondolta út közben -, a fölnőttek rettentően furcsák.


A svédeknél, amikor törvénnyel megtiltották a pofozást a családon belül, szintén felmerült hogy mi lesz, hogyan fogadja majd a lakosság a törvényi tiltást. Azóta eltelt több évtized, és a statisztikák azt mutatják, hogy a pofozás társadalmi elfogadottsága tényleg csökkenni kezdett, kedvező változások indultak meg. A politikus szerintem jól teszi, ha nem(csak) a közvetlen mai pillanatnak, hanem egy picit mindig a jövő társadalmának is előkészíti a terepet.

2013. máj. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
92%
(Bocsánat, nem tettem vonalat, az utolsó bekezdés már nem idézet)
2013. máj. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
98%

"Én is úgy érzem, hogy valójában ez egy fallacy, egy érvelési hiba, de nem tudom pontosan megfogalmazni, mi a hiba benne."


majd én elmondom: az a hiba, hogy ha a gyereket csúfolni fogják a többiek, akkor a többieket kell megnevelni, nem azt, akin csúfolódnak. engem azért gúnyoltak, mert szeüveges voltam. az óvónéni meg nem velem vetette le a szemüveget, hanem a többiekre szólt rá.

2013. máj. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
90%

Ahol az emberekben már tudatosult, hogy márpedig vannak melegek, sőt nem egy közülük gyereket nevel, ott nincs is ebből gond. Csak tudatosítani kell az emberekben, hogy igen, van ilyen. Nem kell szeretni, csak élni és élni hagyni. Működik!

Kanadában nincs szükség rendőri védelemre egy melegfelvonuláson. Úgy tekintenek rá az emberek, mint egy bármely más fesztiválra. Sokan kimennek, megnézik, nem pedig odamennek étellel dobálózni, hogy közben azt skandálják: "Mocskos b*zik, miattatok nincs mit enni!".

2013. máj. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
57%

40 éves meleg vagyok!

Az házasságban talán bele mennék,a párommal gyereket örökbe fogadjunk és mi neveljük,nem.

Nem szeretném ha a gyereket,a "szülei" miatt csufolják,plusz tehert vállaljon.

2013. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
88%

Heteró: a melegek ne nevelhessenek gyereket!

Meleg: mért?

Heteró: mert csúfolni fogják.

Meleg: kik?

Heteró: Hát mi!


Ez a kis vicc teljesen rámutat a lényegre.

2013. jún. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!