Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Illik Feketében menni esküvőre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Illik Feketében menni esküvőre?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon csinos kis ruhám csak fekete, illik abban menni? Egybereszes szoknya :)

2018. aug. 6. 17:50
1 2 3 4 5
 31/46 anonim válasza:
36%

Valaki egyszer magyarázza el nekem, mitől lett a feket a gyász színe, és hogy egyáltalán miért kell egy színt beskatulyázni... Én az unokatestvérem esküvőjére feketében fogok menni, mert:

1., van egy fekete ruhám, ami ilyen nagyon elegáns eseményekre való, eddig 2x volt csak alkalmam visleni, arra meg nem volt egy olcsó vétel, tehát minden alkalmat megragadok, amikor viselhetem

2., igaz, a menyasszony sem tipikus menyasszony akar lenni, eldöntötte, hogy szoknyát ő semmiképpen sem vesz fel, a fehér nadrágkosztüm a maximum, tehát nem hiszem hogy ő meg fog sértődni

3., mindig feketében vagyok, én attól vagyok boldog, ássam el magamat? Nekem vidámabb a feket, mint bérmilyen szivárványhányt szín vagy éppen fehér, bézs vagy akármiféle semleges szín, ami nem fekete. Míg másoknak az ad vidámságot, nekem ez. Tudom, hogy nem rólam szól, de én szeretném magamat jól érezni, bocsi.

4., eleve, ha nem rólam szól, akkor mégis ki a francot fog érdeklni, hogy én hogyan vagyok felöltözve?

És szerintem egy nem elegáns ruha sokkal rosszabb, mint egy elegáns fekete/fehér/piros. Kedves kérdező, nyugodtan vedd fel, és ha nem túl visszamaradott és beszűkült látókörű az ifjú pár, akkor nem hiszem, hogy megsértődnének rajta. Aztán lehet, velem van a baj, de engem menyasszonyként pont enm az érdekelne, hogy a násznép hogy néz ki, hiszen számomra az a nap csakis Rólunk szólna. De itt már megint lehet, hogy velem van a baj.

Na, várom a dislike- okat, de én sosem fogom megérteni, mikor, hogy és miért lett a feket egy esküvőkön tiltott gyászszín, mikor alapból ugyanolyan, mint bármelyik másik szín, csak pár begyöpösödött, szűk látókörű ember ráhúzott egy ilyen skatulyát.

2018. aug. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
67%
Feketében, fehérben és pirosban nem megyünk esküvőre mert bunkóság, nem illik. Ahogy nem illik pl. böfögni, fingani és az asztalra sz4rni sem. Persze van aki képes ezeket szelektíven értelmezni és mindig az az ódivatú, “már senki nem nézi ezt” illemszabály amit pont megszeg(ni készül), de az álszentség már csak ilyen.
2018. aug. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
45%

Rendben kérdező, szíved joga taplónak lenni. ^^ És nyugi, az esküvőn nyilván senki nem fogja az arcodba mondani, csak a hátad mögött jegyzik majd meg, tehát levonhatod majd a következtetést, h senkinek semmi gondja nem volt, és mi vagyunk a begyöpösödött, őskorban élő szűklátókörű barmok. Egs...

Gondolom ha azt írom, hogy inkább kérj kölcsön vkitől egy ruhát, rögtön jön, hogy nincs a világon még egy ember a te méretedben... vagy csak figyelmen kívül hagyod, mint azt, aki javasolta, hogy magassarkú helyett inkább ruhát vetess a szüleiddel. ;)

2018. aug. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
Szerintem mehetsz, csak akkor a táska meg a cipő ne legyen fekete. A teljes fekete szett szerintem már kicsit sok lenne. De igazából mindegy. Rengeteg fekete ruha meg nem való temetésre, mert ahhoz túl szexi.
2018. aug. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
69%
#31 ha jól tudom, a spanyol királyi udvarban terjedt el a fekete gyászruha. Az első világháború idején vált egész Európában elterjedté. (Sajnos nem találtam meg a cikket, ahol olvastam) A fehér menyasszonyi ruha pedig az angol királyi udvarból származik.
2018. aug. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

Már nincs olyan, hogy "illik", az enyémen is volt 3-4 ember feketében, hátaztán.


Ha őt nem zavarja a 34 fokban, hogy szarrá sül, engem aztán nem izgat :D


Én nem viselek feketét, nem szeretem.

2018. aug. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim válasza:
#35- ös: Bár továbbra is hülyeségnek tartom ezeket a skatulyákat, a válaszodat köszönöm szépen! :-)
2018. aug. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező: a kérdés alapvetően az, hogy illik-e vagy sem. Erre a válasz szigorúan véve az, hogy nem illik.


Viszont én akármelyik esküvőn voltam valaha (pont házasulandó korban van kb az összes ismerősöm, szóval voltam már egy páron, és még leszek is), mindegyiken voltak feketében. A saját esküvőmön is voltak feketében vendégek. Biztosíthatlak róla, hogy az ég egy adta világon senkit nem érdekelt- vendégként és házigazdaként is ugyanezt állíthatom. Azok mögött súgott össze a vendégsereg, akik minősíthetetlen ruhában jelentek meg (fekete neccharisnya, lila selyemruha, ami alapvetően egy hálóingre emlékeztet, és egyértelműen látszik alatta, hogy nem visel melltartót a delikvens- na, ez pl megmaradt. Rémálmaimban, mert amúgy tényleg ízléstelen volt a végeredmény). Voltam vidéken is, határon túl is, Budapesten is esküvőn, mindegyiken pontosan ez volt a helyzet. Szóval, lehet itt fröcsögni, de a többség pont tesz arra, hogy egy random meghívott hogyan öltözött fel, az ifjú párra figyel mindenki, és ők meg alapvetően annak örülnek, hogy velük ünnepeltek. Ennyi.

2018. aug. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
59%

De amúgy manapság már nem veszik ezt olyan szigorúan. Az utóbbi időben nem voltam olyan esküvőn, ahol ne lett volna 2-3 ember feketében vagy épp pirosban.


De én pl. piszkosfehérben voltam, annyi, hogy az alján volt egy türkiz minta, de akkoriban a kórház volt a második otthonom, annyira nem izgatott, hogy miben menjek esküvőre (kérdéses volt, megérem-e).

2018. aug. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
32%
Nekünk most szombaton lesz az eskuvonk. Én minden lánynak illetve nőnek elmondtam, hogy se fehéret, se pirosat, se pedig feketét nem szeretném ha viselnének. A fehéret a ruhám miatt, a piros az újasszony ruha miatt (de elfogadom ha valaki abba jön) feketét pedig azért mert nem temetés! Persze van egy “hiperrocker” csaj aki (párom legjobb barátjának az aktuális párja (remelem nem sokáig)) kijelentette, hogy márpedig ő feketébe fog jönni...nem tudok neki mit tenni, bár megvan a véleményem róla!
2018. aug. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!