Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjem nem akarja megérteni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem nem akarja megérteni, hogy böjtöt akarok tartani?

Figyelt kérdés

Ő nem vallásos, én se voltam az, mikor összejöttünk, de 2 éve ez megváltozott. Egyre jobban el kezdtem hinni Istenben, mert elvesztettem közeli hozzátartozókat, és egy magzatot is, és a hit segített át a nehéz időszakon. Őt nem zavarta, mert nem volt kihatással a házas életünkre, örült, hogy lefoglalom magam. Idén úgy döntöttem, meg szeretném tartani a 40 napos böjtöt (eddig csak Húsvét előtt egy nappal tartottunk), ami több lemondással is jár, ételek mellett lemondunk a bulizásról, ünneplésről, és a házas életről is. Férjem hallani se akar róla, hogy több mint egy hónapig nem lenne szex. Teljesen kiakadt, hogy túlzásba viszem, ez már hülyeség, ilyet nem várhatok el tőle, hogy ne legyen szex. Pedig csak 40 napról van szó, nem örökre szüntetnénk be a nemi életet. Azt mondta el ment az eszem, és hogy nem fogja hagyni, hogy abba a szektába járjak (mert így hívja gúnynéven őket, de nem szekta) Nagyon összevesztünk, illetve csak ő nem képes megérteni engem. Tényleg nagy elvárás lenne ez tőlem? Más férfi kibírna 40 napot, hogy nem élnek nemi életet?

N/26


2021. jan. 26. 16:43
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%
Hogy hívják ezt a nemszektát?
2021. jan. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem akarod, hogy állandó veszekedés legyen (de már nemcsak a szex, hanem minden más apróságon miatt is!), akkor nem ajánlom a 40-napos böjtöt, mert rátalál valakire, aki nem böjtöl...

Kell ez nektek, kell ez neked?

2021. jan. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
5%
Nem nagy elvárás, más férfi kibírja. De a te férjed nem tiszteli a vallásodat és nem tisztel téged sem.
2021. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
95%
Ennek semmi értelme amit csinálsz.
2021. jan. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
91%
Ha van isten ha nincs, sajnos nélküle is elmennek az emberek hozzátartozói. A húsvéti nyúlban való hittel nálam megingana az a kép, hogy normális a párom. Ne nagyon csodálkozz.
2021. jan. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
91%

Nem arról van szó hogy kibírja e vagy nem. Persze kibirna. Ez arról szól hogy a fejedbe vettél valami hülyeséget és emiatt őt is bunteted és rakenyszerited a hülyeséged. Nőként mondom a férjed helyébe most dobnalak ki a fenébe.


Ja és de, az szekta. Az összes vallás csak az emberek iranyitasarol szól és szólt mióta világ a világ.

2021. jan. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
95%

Biztos nem szekta?

Egy vallást sem ismerek, ahol böjt címszó alatt le kéne mondani a házaséletről. Legalábbis keresztényeknél biztosan nincs ilyen. Sőt, kimodnottan fontosnak tartják, hogy rendszeresen csináljátok.

2021. jan. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
55%

17.


Csak onnantól, ha élvezni is merészelik, a Biblia pedig a gyermeknemzést erőlteti nem a szexet.


A kaja 'böjt' pedig nem több, mint a régi kor diétája, aminek gyakorlati okai voltak, nem véletlenül tavasszal történik, mikor még az új termés nincs meg, de a tavalyi maradékkal már nagyon takarékoskodni kell + kis fogyókúra a karácsonyi hurka-kolbász maraton után ami a régi telek kötelező - és sokszor egyetlen - eleme volt.

2021. jan. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
88%

40 napig szex nélkül simán el lehet lenni, szüléssel, nőgyógyászati problémával kapcsolatban ez nem is lenne gond. Az már lehet probléma, ha te a vallásra hivatkozva teszed, főleg, hogy a ramadánon kívül nincsenek ilyen megszorítások nyugati hagyományos vallásoknál.

Milyen szekta, tényleg elárulhatnád?

2021. jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
64%
18, hülyeség, max a középkorban. Jelenlegi állása az egyháznak, hogy az szex élevezetes és minél többször kell gyakorolnia a házaspárnak, a házasságuk érdekében.
2021. jan. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!