Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjem nem akarja megérteni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem nem akarja megérteni, hogy böjtöt akarok tartani?

Figyelt kérdés

Ő nem vallásos, én se voltam az, mikor összejöttünk, de 2 éve ez megváltozott. Egyre jobban el kezdtem hinni Istenben, mert elvesztettem közeli hozzátartozókat, és egy magzatot is, és a hit segített át a nehéz időszakon. Őt nem zavarta, mert nem volt kihatással a házas életünkre, örült, hogy lefoglalom magam. Idén úgy döntöttem, meg szeretném tartani a 40 napos böjtöt (eddig csak Húsvét előtt egy nappal tartottunk), ami több lemondással is jár, ételek mellett lemondunk a bulizásról, ünneplésről, és a házas életről is. Férjem hallani se akar róla, hogy több mint egy hónapig nem lenne szex. Teljesen kiakadt, hogy túlzásba viszem, ez már hülyeség, ilyet nem várhatok el tőle, hogy ne legyen szex. Pedig csak 40 napról van szó, nem örökre szüntetnénk be a nemi életet. Azt mondta el ment az eszem, és hogy nem fogja hagyni, hogy abba a szektába járjak (mert így hívja gúnynéven őket, de nem szekta) Nagyon összevesztünk, illetve csak ő nem képes megérteni engem. Tényleg nagy elvárás lenne ez tőlem? Más férfi kibírna 40 napot, hogy nem élnek nemi életet?

N/26


2021. jan. 26. 16:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
66%

Húha, remélem a férjed mielőbb észbe kap és ott hagy.


Mi jogon erőlteted rá a hóbortjaidat?

Ha akarsz böjtölj, meg ne szexelj (azért őt elégítsd ki pl szájjal), de ne kényszerítsd rá a hirtelen támadt hülyeségedre.

2021. jan. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%
Találj egy IGAZI férfit, az majd megérti. :)
2021. jan. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Savlekotő ***** válasza:
77%
Szájjal,egy ilyen nem fog szájjal kielégíteni,a sima szex is borzalmas ilyennel,saját tapasztalat,voltam vallásos nővel,örültem mikor végre meg szabadultam tőle és értelmes nőt kerestem,és nem csak a szex része miatt eleve borzalom volt.
2021. jan. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
91%
A levegőt is böjtöld.
2021. jan. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
78%
Mondd meg az igazat: nem kívánod már a férjedet. Teljesen felesleges ez a vallásos mellébeszélés.
2021. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
91%
Amit te kitaláltál, az működhet, de két olyan ember között, akik ugyanazt gondoljak és akarják. De ti nem ugyanazt akarjátok. Nagyon sokat vársz el a férjedtől. Ez nálad gondolom a házasságotok után alakult ki, de ha előtte, akkor hasonlóan gondolkozó férjet kellett volna keresned. Ha meg utána, akkor meg ne erőltesd rá. Egyébként hihetsz Istenben anélkül is, hogy ilyen lépéseket tennél. Járj inkább templomba, ha kinyitnak.
2021. jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
81%
Az ok, hogy te böjtölsz, de ő nem. Verd ki neki, vagy orál minden nap.
2021. jan. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
61%
Úristen, én biztos meghalnék annyi szex megvonástól, ha szeretem és imádom a párom. Talán meg lehetne velem beszélni, és egy erős gyakorlatként csinálni.
2021. jan. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
64%

Ő nem egy vallásos nőt vett el. Mikor összeházasodtatok, ő a rendszeres szexre számított, te azt "ígérted" neki. Így, hogy utólag változtál, már nem az vagy teljesen akibe beleszeretett, akinek hűséget fogadott, így nem hibáztatható, hogy nem fogadja el a 40 napos szexmentességet.

Viszont az élvezetek megvonásáról szól. Szexelhetsz te vele olyan felfogásban is az idő alatt, hogy neked kötelességed megadni a testi örömöket férjednek. És már nem is az élvezetekről szól a részedről. Persze udaadóan, nem egy darab faként. És már is mindenki boldog.

2021. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
92%

Katolikusként írom, hogy a házasélet fontos és súlyos következményei vannak, ha az egyik fél hosszú ideig megtagadja a másiktól. Lehet egy házasságban olyan időszakot élni, mikor nincs szex, de ez a két fél közös döntése kell, hogy legyen. Az nem működik, hogy az egyik teljesen rákényszeríti az akaratát a másikra. Azt meg csak halkan jegyzem meg, hogy keresztény értelemben a böjt nem "kibírás", hanem felajánlás. Pl. gazdagabb, drágább ételekről nem azért mondunk le, hogy sanyargassuk magunkat, hanem hogy az erre szánt pénzt a szegényeknek adjuk. Vagy pl. a bulizásról sem azért, mert otthon be akarunk savanyodni, hanem hogy a bulira szánt idő alatt pl. olyanokkal tegyünk jót, akiket senki nem szeret vagy akikről senki nem gondoskodik.

Ahogy írták már az egyik előző kommentben is, a 40 napos böjtben a vasárnap sosem számított böjti napnak, hanem ünnepnek, így akkor nem is "kell" önmegtartóztatni.

A férjedtől ne várd, hogy megváltozzon és azt se, hogy megértse. Nem szabad ezt rákényszeríteni, rengeteg minden mással lehet böjtölni, amivel nem teszed kockára a házasságodat.

2021. jan. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!