Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek ha a feleségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a feleségem állandóan azzal nyaggat, hogy miért nincs munkám?

Figyelt kérdés
Elmúltam 53 éves és amióta a covid kitört, 1 éve nincs munkám. Vendéglátós voltam és ilyen idősen nem kellek sehová és ráadásul minden zárva. Írtam már más munkakörre is vagy 200 pályázatot, de nem is nagyon válaszolnak. Volt olyan, hogy behívtak és megkérdezték, hogy én miért vagyok ilyen öreg? De a feleségemet ez nem érdekli, 0-24-ben nyomja, hogy eredjek már munkát keresni! Neki van munkája, még én szereztem neki, amikor nekem is volt. Ő most a fő feladatának tartja, hogy kihajszoljon a világból! Mindegy, hogy öröklakásunk van és megtakarítás is van meg saját kocsija... Nem, nem, én vagyok az oka mindenne
2021. ápr. 7. 11:19
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
91%
Postást mindig keresnek.
2021. ápr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
71%
szereintem próbálj meg dolgozni. apám lassan 60 lesz, 50 éves kora óta 2x váltott munkahelyet
2021. ápr. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
24%

8: Azért ezt - bár persze kétségkívül meg lehet csinálni a gyakorlatban - én nem biztos, hogy adóügyileg meg merném csinálni (mármint, hogy - ahogyan ezt szlengesen mondani szokás - jatt a jattban meg lehet, meg merném ÉN LEGALÁBBIS csinálni).


Elég egy zsémbes öregasszony a 2. szomszédban,és máris kész a baj.

2021. ápr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 Gáz-szerelő Zoli válasza:
93%

Mióta dolgozom, kb. 30-pár éve talán ilyen "furcsa" különleges helyzet a munkaerő piacon nem volt véleményem szerint.

Nekem is gyengén van munkám sajnos.

Szerintem legyen toleránsabb a kedves nejed és összetartva oldjátok meg ezt a helyzetet.


Bár nem lesz miden ugyanolyan mint volt, túl leszünk egyszer ezen az egészen remélem mindannyian.

2021. ápr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
99%
#13 ha csak kp-t fogad el, simán ki tudja cselezni a navot. ha annyira jól megy, lehet bevállalja hogy katás egyéni vállalkozó lesz, onnantól meg legális, tud számlát adni.
2021. ápr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
45%

Segédápolónak, betegszállítónak most elmehetsz. De ott a gyár is.


Sok vendéglátósnak nincs munkája, mégsem picsog, hanem megoldja és dolgozik.


Örülj, hogy a feleséged eltart, de hidd el, ha egyedül élnél, két héten belül megoldanád, hogy kapj munkát ;) Lusta vagy, az a te bajod.

2021. ápr. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
18%
Ha nő lennél ,akkor mindenki téged pártolna.
2021. ápr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
94%

#13

Semmilyen "zsémbes öregasszony" nem foglalkozik a szomszédban füvet nyíró ember adóügyeivel, hanem mindenki véresre nyalja a fenekét annak az embernek, akit szezonban sikerül szerezni erre.

De ha neked aggályaid vannak, akkor te ne csináld!

2021. ápr. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
88%

Az tény, hogy manapság nehéz melót találni, nekem sem egyik hónapról a másikra jött, pedig én fiatal vagyok és olyan szakmában dolgozom, amiben elméletileg eléggé nagy az munkaerőhiány. Abszolút megérthető.


Az én párom is az utóbbi 1-2 évben legalább 4x váltott munkahelyet, és mindehol volt valami gebasz (önhibán kívül) ami miatt elküldték. Most nem rég kezdett egy új helyen. Pár hónapnál tovább sose volt munka nélkül: nehezen, de aki igazán keres, az talál. Nem kell nekem cseszegetni emiatt, kellemetlen is lenne, ő maga is tudja, hogy ez mennyire fontos, sőt sokszor magát is okolja, pedig erről igazán nem ő tehet. Én álltalában inkább biztatni szoktam, hogy ne aggódjon, ha kitartóan keres, előbb-utóbb akadni fog valami és ne ostorozza magát, különösen most mindenki nehezen talál és tart meg munkát.


A nejed valóban lehetne megértőbb, de nem lhet, hogy az van a háttérben, hogy már feladtad és nem igazán keresel, és ez az, ami a nejedet zavarja? Hogy oké, hogy nehéz állást keresni, de nem is iazán látja rajtad, hoy törnéd magad érte.


Ilyenkor szerintem az lenne a normális, ha minden álláskereséssel foglalkozó oldalra regisztrálnál és rendszeresen néznéd, van e új, és minden olyan helyre jelentkeznél, amire halvány esély van, hogy alkalmas lehetsz. Miután már 6x jelentkeztél minden helyre, frissíted az önéletrajzod, esetleg elkezdesz online pl. angolt tanulni, az sokat dobhat az önéletrajzodon és alkalmai melókra is mész.

2021. ápr. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
33%
erdekes, faterom ugyanilyen helyzetben van/volt, de anyam aztmondta hogy keresett mar epp eleg penzt, ne stresszeljen ra erre a munkakeresesre, menjen horgaszni, pihenjen, megleszunk. eleg durva ez igy a felesegedtol, akinek te tettel a segge ala mindent. ilyenkor jon elo mindenki igazi arca...
2021. ápr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!