Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A barátnőm terhes lett és úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm terhes lett és úgy érzem, hogy nem kéne megtartani, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Nem vagyok ez a fórumon tanácsot kérő típus, de most úgy érzem jól jönne idegenek véleménye, ugyanis teljesen össze vagyok zavarodva. Barátnőmről kiderült, hogy terhes pedig rendszeresen védekeztünk, számomra érthetetlen az egész, de az orvos azt mondta, valami ideiglenes gyógyszer gyengítette a fogamzásgátló hatását. 21 és 23 évesek vagyunk, még főiskolások, 2 éve ismerjük egymást. Szeretjük egymást, de nincs saját lakásunk, én meg nem vagyok egy apatípus vagy fogalmam sincs.. nagyon ideges vagyok már napok óta, fogalmam sincs hogy kezeljem. Aki volt hasonló helyzetben, leírná, hogy ő mit tett?
2013. jún. 5. 15:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:
64%
Nem tartanám meg a helyetekben. De kibicnek semmi se drága, tudod. Ezt csak ti tudjátok eldönteni. És az emberek rendszerint érzelmeik alapján döntenek, ezért vállalják sokan úgy is a gyermeket, hogy valójában semmi háttér nincs hozzá. Nem voltam még ilyen helyzetben. Volt egy barátnőm, neki a következőt mondtam: "ha nem csúszik be a baba, akkor is szerettétek volna, ha jön? Mondta, hogy nem. Erre én: mindent megtettetek, hogy ne legyen babátok? Mondta, hogy igen. Mondtam neki, hogy akkor ezen gondolkozzon el, mert ezen túlmenően már csak a lelkében zajló csatát kell megnyernie. Ők nem tartották meg.
2013. jún. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 anonim ***** válasza:
56%
Szőlői segítségetek nem lenne ?
2013. jún. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:
25%

Ezt a hozzászólást biztosan lepontozza mindenki, de ez az ő lelkükön száradjon.

Gondoljatok arra, hogy az abortusz gyilkosság. Egy új élet fejlődik, függetlenül attól, hogy becsúszott, vagy gyengített fogamzásgátló hatása miatt, de ott van egy új élet...

2013. jún. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 anonim ***** válasza:
81%

Gyakorlatilag ebben a helyzetben a barátnőd dönt,ha meg akarja tartani/el akarja vetetni mondhatsz te bármit.Ő mit szeretne?


Én roszabb helyzetben voltam,nem tartottam meg.Anyagi hátterem semmi,érzelmi támogatás még annyi se.Ti legalább együtt vagyok 2 éve,ismeritek egymást.

2013. jún. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 anonim ***** válasza:
75%
Kedves 6-os.Evek ota nem hasznalom a magyar nyelvet, helyette 3 masik nyelven irok es beszelek anyanyelvi szinten.Talan egy ly-j tevesztest nekem is elnezhetnel.
2013. jún. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 anonim ***** válasza:
63%
Elsőnek irány az orvos, kideríteni hogy el lehet-e még vetetni, aztán jól elgondolkodni. Tessék beszélni a szüleitekkel hogy tőlük mire számíthattok. Én ellene vagyok az abortusznak, de ha senkitől nem kaptok támogatást és egyátalán sehogy nem kivitelezhető, akkor nincs más választás. Viszont bárki bármit mond, a gyerek nem akkora dolog mint amilyennek be van állítva. Gondolom előttetek is felrémlik ilyenkor hogy mennyi mindent kellene venni neki, ruhákat, bútorokat, babkocsit, tápszereket, játékokat... de a nagy francokat. Ruhát, bútort, mindenféle kiegészítőt lehet szerezni ismerősöktől, szinte minden családban van néhány holmi a padláson vagy félrerakva, ami az ottani gyerekeké volt. Ha legalább az egyikőtök családja támogatna titeket, te folytathatnád a tanulást a barátnőd pedig szüneteltethetné vagy levelezősre válthatna.
2013. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 anonim ***** válasza:
85%
Többet sehova se írok, mindig lepontoztok. Én legalább érett fejjel, 2 gyermekes anyaként írtam a válaszomat. Akkor is azt tartom, amit írtam. Csak azért vállalni, mert hát már ha úgyis ott van, tartsuk meg, szimplán felelőtlenség. Fogalma sincs egy fiatal párnak, mivel jár a gyermekvállalás, de tisztelni kéne őket, hogy elgondolkodnak rajta!
2013. jún. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 anonim ***** válasza:
96%
Azt írod kérdező, félsz, hogy ez az egész elrontja a kapcsolatotokat. Nem mondhatom meg mit tegyetek, de egy biztos. Ha elvetetitek ezt a babát, az garantáltan tönkreteszi a kapcsolatotokat. Nagyon nehéz lesz vele megbirkózni, ez egészen biztos, majd jön az, hogy mindkét fél a másikat okolja, a többit sejted. Persze ugyanezt jelentheti a baba megtartása is, pláne, ha az egyik fél akarja, a másik nem annyira. Nehéz kérdés, ezt nektek kell átgondolni, és megbeszélni.
2013. jún. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 anonim ***** válasza:
84%

"ha nem csúszik be a baba, akkor is szerettétek volna, ha jön?"


Ez mekkora h.ülye kérdés!

Mi a fenéért védekeztek volna, ha "egyébként is szerették volna hogy jöjjön"???


Kérdező!


"félek, hogy elrontja a közös életünket" - erre akkor is számíthatsz, ha NEM tartjátok meg.

Nem egy párról tudok, akik azért mentek szét, mert elvetették a babát. Pedig a konszenzus megvolt. Mindketten a műtét mellett döntöttek, aztán mégis... nem tudták nézni egymást, miután megtörtént. Bűntudatuk volt, marták egymást.


A leírás alapján nem vagytok annyira sz.ar helyzetben.

Mindketten dolgoztok, főiskolán is lehet halasztani, ott a garzon is (majd költöztök nagyobba később vagy ki is lehet adni, ti pedig rögtön mentek kicsit nagyobba)... nem tűnik olyan lehetetlennek a helyzet.

2013. jún. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 anonim ***** válasza:
25%

16-os, persze és a gyerek örökké csak baba lesz, igaz? Sose kell majd neki 15 ezerért füzetcsomag év elején, vagy 20ezres Nike cipő, vagy 30ezres osztálykirándulás...

Olyan írjon tanácsot, akinek komplex képe van a gyerekvállalásról, mert ez komoly téma!

2013. jún. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!