Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A barátnőm terhes lett és úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm terhes lett és úgy érzem, hogy nem kéne megtartani, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Nem vagyok ez a fórumon tanácsot kérő típus, de most úgy érzem jól jönne idegenek véleménye, ugyanis teljesen össze vagyok zavarodva. Barátnőmről kiderült, hogy terhes pedig rendszeresen védekeztünk, számomra érthetetlen az egész, de az orvos azt mondta, valami ideiglenes gyógyszer gyengítette a fogamzásgátló hatását. 21 és 23 évesek vagyunk, még főiskolások, 2 éve ismerjük egymást. Szeretjük egymást, de nincs saját lakásunk, én meg nem vagyok egy apatípus vagy fogalmam sincs.. nagyon ideges vagyok már napok óta, fogalmam sincs hogy kezeljem. Aki volt hasonló helyzetben, leírná, hogy ő mit tett?
2013. jún. 5. 15:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 anonim ***** válasza:
Meghoztátok a döntést ?
2013. jún. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/89 anonim ***** válasza:
35%

előre szólok hogy durva leszek, nem muszáj tovább olvasni...

egyetlen dologról feledkeztek meg: nem azt kell eldönteni, hogy csináljatok-e gyereket most, mert egy ilyen döntésnél elhiszem hogy a pro-kontra összehasonlításban arra juttok, hogy még nem. de a gyereket már megcsináltátok. azt kell eldönteni hogy megölitek-e. innentől kezdve a "nehéz lesz" és "még jó lenne élvezni a bulikat" típusú kontrák, hát... valahogy súlyukat veszítik. arról se feledkezzetek meg, hogy bennetek is visszafordíthatatlan, soha nem gyógyuló sebeket, örökké tartó mardosó bűntudatot hagyhat egy abortusz (ha egy csöpp lelkiismeretetek is van akkor mindenképp)

2013. jún. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 anonim ***** válasza:
én is 21évesen lettem terhes és a párom 22éves volt, mi az én szüleimnél lakunk, ő nem rég váltot kicsit jobban fizetö munkára, nekem akkor még nem volt meg az 1éves munkaviszonyom! Mi mégis úgy döntötük h megtartjuk! Tudom hogy nagyon jó apa lesz! Felelöségteljes és a kora elenére imád dolgozni! 1mp nem bántuk meg h nem az abortusz mellet döntötünk! Imádom ahogy mocorog a pocimban és a párom is élvezi mikor megfogja a hasam és megrugja a kezét! Bárhogy is döntötök egyáltalán nem elitélendő! Én teljes mértékben megértelek titeket, téged hogy félsz! De a szülök tényleg sokmindenben tudnak segíteni! És a babának nem kötelező mindenből az újat és a legdrágabat megveni! Mi is használt de jó állapotú babakocsit vetünk! 28hkm
2013. jún. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/89 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy erre "készen tudtok állni", amíg benne nem vagytok, hiszen addig nem is tudjátok, milyen. És addig nem is kell "készen állni"... Nyilván, ez rossz kifejezés, de a gyerek nem olyan dolog, hogy öntöd bele a szeretet, meg a törődést, és nem kapsz vissza semmit, ennek az ellenkezője az igaz. Ezt nem tudod előre kiszámolni, milyen hatással pozitív hatással lesz rád. Erre írtam, hogy erre nem kell készen állni.


Téged, úgy látom, annak ellenére, hogy nem tartod magad apatípusnak, mélyen érint a dolog, hiszen ezt írtad: "pocsék lehet elvetetni a saját gyerekünket". Aki nem "apatípus" egyáltalán, annak az ilyesmi meg se fordul a fejében, hidd el.


Szóval elsősorban az érzelmi oldalra hagyatkozz. Húsz év múlva mondhatod majd magadnak, hogy: ó, azért nem tartottuk meg a gyereket, mert akkor még úgy éreztük, nem állunk készen... - ez mennyire állja meg a helyét a te fejedben. A haverjaid ilyen szempontból nem számít, mit mondanak, ők lehet húsz év múlva sehol sem lesznek, viszont az, hogy most hogy döntötök, az el fog kísérni.


Egyébként pl. az antibiotikumszedés csökkenti a fogamzásgátló hatását, ezalatt más módon is védekezni kell.

2013. jún. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező: "A barátnőm terhes lett és úgy érzem, hogy nem kéne megtartani, mit tegyünk?"

Szóval szerintem azért ne hallgassatok az előző válaszadóra, aki azt írta, hogy "Szóval elsősorban az érzelmi oldalra hagyatkozz.", nem kell egyből abortuszra rohanni, csak mert "úgy érzed, nem kéne megtartani":))))

Nyugodtan beszéljétek át akár többször is, írjátok fel a pro-kontra érveiteket, mittudomén, és amikor kialakul az egyetértés, azt kell tenni.

Azt ne tedd soha, hogy a nőt akarata ellenére nyomod a terhesség kihordása felé, mert egyfelől rém etikátlan, lévén azért egy terhességnek és szülésnek jóval nagyobb az egészségügyi kockázata mint egy művi abortusznak, és ezt ugye neki kell vállalnia. Másfelől, a mégsem maradnátok hosszú távon együtt, az ő életét határozná meg sokkal inkább a gyerek.

2013. jún. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/89 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszadó: Ki mondta, hogy "nyomja akarata ellenére a terhesség felé"? Szerintem erről nem volt szó, mindenki tisztában van vele, hogy ez végső soron a lány döntése. Ezt senki nem kérdőjelezte meg, nem is tehetné, hisz az ő testében van a gyermek... Ez eléggé alapvető dolog, biológiai tény, vagy hogy mondjam...


Egyébként férfiak is fel tudnak nevelni egyedülálló apaként gyereket, úgyhogy nem tudom, honnan gondolod, hogy egy gyerek elsősorban az anya életét határozza meg, de erről sincs itt szó... Sok anyáról tudok, aki beadta az óvodába reggel a gyereket, aztán elrepült az első géppel, ami külföldre ment, jó lenne, ha nem általánosítanál. Sok apa is egyedül neveli a gyerekét. Emberek vannak, nem pedig a férfiak, akiknek az életét úgyse határozza meg a gyerek, meg nők, akiknek az életét meghatározza a gyerek. Egy férfi szeretheti jobban a saját gyerekét, foglalkozhat vele jobban, mint egy nő, pusztán mert másfajta emberek.


Mindenki leírja a saját véleményét szerintem, én is leírtam az enyémet, te is a tiédet, csak azt nem tudom, te miért kezdted ki az enyémet úgy, hogy nem is arra reagáltál, amit odaírtam. :)


A kérdező is azért írta ki a kérdést, hogy minél többfajta véleményt megismerjen, aztán úgyis ki fognak alakítani egy saját álláspontot, mert ez az ő életük, az ő döntésük.

2013. jún. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 anonim ***** válasza:
0%
"Mindenki leírja a saját véleményét szerintem, én is leírtam az enyémet, te is a tiédet, csak azt nem tudom, te miért kezdted ki az enyémet úgy, hogy nem is arra reagáltál, amit odaírtam. :)" - vess rám követ, egyszerűen nem tudtam kihagyni, hogy miközben te (egyébként teljesen jogosan, ha ez a véleményed) inkább a terhesség megtartása mellett érveltél azt írtad, hogy "Szóval elsősorban az érzelmi oldalra hagyatkozz.", miközben a kérdésben meg az van, hogy a kérdező úgy ÉRZI, nem kellene megtartani... akkor most végülis mit tanácsolsz, mire hallgasson a kérdező, arra, hogy úgy ÉRZI, nem kellene megtartani, vagy racionálisan gondolják végig a megtartás melletti érveket is???
2013. jún. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 anonim ***** válasza:
Döntöttetek?
2013. jún. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 anonim válasza:
Hogy vagytok? Vizsgákon túl vagytok? Jutottatok valamire?
2013. jún. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!