Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A barátnőm terhes lett és úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm terhes lett és úgy érzem, hogy nem kéne megtartani, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Nem vagyok ez a fórumon tanácsot kérő típus, de most úgy érzem jól jönne idegenek véleménye, ugyanis teljesen össze vagyok zavarodva. Barátnőmről kiderült, hogy terhes pedig rendszeresen védekeztünk, számomra érthetetlen az egész, de az orvos azt mondta, valami ideiglenes gyógyszer gyengítette a fogamzásgátló hatását. 21 és 23 évesek vagyunk, még főiskolások, 2 éve ismerjük egymást. Szeretjük egymást, de nincs saját lakásunk, én meg nem vagyok egy apatípus vagy fogalmam sincs.. nagyon ideges vagyok már napok óta, fogalmam sincs hogy kezeljem. Aki volt hasonló helyzetben, leírná, hogy ő mit tett?
2013. jún. 5. 15:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/89 anonim ***** válasza:
64%
Oké, hogy te nem akartál gyereket és most sincs, mert nem hiányzik, de ez a gyerek már OTT VAN!
2013. jún. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/89 anonim ***** válasza:
19%
:D ... Ne ti akarjátok már eldönteni az életüket ,ha akarják megtartják,ha nem akkor sem lesznek egy cseppnyivel sem kevesebbek !
2013. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/89 anonim ***** válasza:
42%

Ha ilyen ambivalens érzéseim lennének ezzel kapcsolatban, mint nektek, akkor nem tartanám meg 100 %.

Gondolj bele, ha megtartjátok, és jönnek a lemondások (mert bizony akárki akármit mond, igenis rengeteg lemondással jár. aki meg azt mondja, hogy nem, annak nem is nagyon volt miről lemondani szerintem..) és akár csak egyszer is, egyetlen egyszer arra gondol valamelyikőtök, hogy talán mégsem kellett volna megtartani, az milyen nagy bűntudat a gyerekkel szemben.

2013. jún. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/89 anonim ***** válasza:
38%
Off: hú, de kíváncsi lennék a 45/53-as válaszoló személy(iség)ére. Állandóan "ősanyázik", több mint fura...
2013. jún. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/89 anonim ***** válasza:
16%
Ősanyázik ? ...Hmmm .. én arra lennék kiváncsi vajon hány ember az aki azonnal ,mindent félredobva amellett dönt,hogy bevállalja besikerült babáját .Nemszámit ,hogy nem élt még együtt gyermeke apjával,tanul,még igazán nem is élte ki magát,hajlandó feláldozni a terveit,álmait,amire alapozhatta volna az életét. Én úgy gondolom,sokan csak úgy vagdalkoznak a nagyvilágba azzal ,hogy a gyereket márpedig meg kell tartani ,hogy bele sem gondolnak az érintett felek helyzetébe. Aztán lehet ha ők kerülnének ilyen helyzetbe fejvesztve rohannának az orvoshoz ! Akár beismeritek akár nem van amikor felelőségteljesebb dolog lemondani a magzatról (igen magzatról!szándékosan nem nevezem még babának !),mint a józan észre nem hallgatva bevállalni egy gyereket a bizonytalanságba ,ami nem csak az anyagiakra értendő ! Nem úgy van az,hogy kötelező megszülni egy gyereket,csak mert besikerült .
2013. jún. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/89 anonim ***** válasza:
31%

" Aztán lehet ha ők kerülnének ilyen helyzetbe fejvesztve rohannának az orvoshoz !" - életem egyik érdekes élménye volt, hogy volt egy ismerősöm, akinek a legkülönösebb ismertetőjele számomra az volt, hogy állandóan egy Bibliával mászkált, azt olvasgatta... mert hát van egy rakat ismerősöm aki vallásos, feltehetően Bibliájuk is akad, de még egytől se láttam, hogy állandóan hurcolászná ... na mindegy. Szóval kialakult egy munkahelyi folyosói vita az abortuszról egy 3. ember művi abortusza kapcsán, és ez "bibliás" lány is ott volt, a könyvébe mélyedve... és hát egyen-ketten ugye arra az álláspontra helyezkedtünk, hogy ez a dolog, a teresség megszakíttatása avagy megtartása normáliséknál az érintett két ember kizárólagos, közös döntése... és ekkor ez a lány felpattant, lecsapta a Bibliáját, és hosszasan elkezdte leszedni rólunk a keresztvizet, hogy miféle felelőtlen, meg bűnös, meg élvhajhász meg mittudoménmilyen nézeteink vannak... na, erre én visszakérdeztem valamit az abortuszról, ő válaszolt, én ujra, ő válaszolt, majd a vita egy pontján valamire at mondtam, hogy "szerintem ez nem így történik" ... amire a lány rávágta, hogy "bolondságot beszélsz, én már csak tudom, két hete voltam abortuszon..."... majd mindenki lefagyott, ő meg rádöbbent hogy elszólta magát (nem mondom, hogy egy idő után nem direkt provokáltam, mert kezdett gyanús lenni a dolog), és a Bibliáját felkapva szélsebesen elviharzott...

Na, erről ennyit...

2013. jún. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/89 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Én a saját tapasztalatomat tudom Neked leírni, hátha segít.


19 éves voltam amikor teherbe estem, az akkori barátom (aki most már a férjem) szintén ennyi idős volt. Mi nem védekeztünk, baromi felelőtlenek voltunk, 2 éven át így szeretkeztünk. Úgy voltam vele, hogy na velem biztosan nem történhet meg. Hát megtörtént!


Amikor megláttam a pozitív tesztemet, azt hittem ott helyben összeesek. Sírtam, remegtem, egyszerűen nem tudtam mitévő legyek, szinte el sem hittem...Fogtam a hasam és azt hajtogattam, hogy de ez nem lehet, hiszen nem is érzem magam terhesnek és én még nem szeretném és stb. stb. stb. A Párom szintén teljesen tanácstalan volt, nem tartotta ésszerű megoldásnak azt, ha megtartjuk a babát, de azt mondta, bárhogyan is döntsek, támogatni fog. Eltelt 2-3 hetünk ebben a kétségbeesett állapotban, egyszerűen képtelenek voltunk eldönteni mit akarunk. Egyik nap meg akartuk tartani a babát, a következő nap már nem... Végül úgy döntöttünk belevágunk, megtartjuk.


Akkoriban a Páromnak volt állása (diákmunka) én is dolgoztam, de én 4 hónapos terhesen már nem vállaltam mert fizikai munka volt egy gyárban... Majd a Páromat meg is kellett műteni időközben, így biztos volt, hogy egy oár hónapig munkaképtelenné válik. A jövőnk kilátástalan lett... A Párom nagymamája felajánlotta, hogy amíg talpra nem állunk, lakhatunk Nála aztán majd idővel alakul valahová a sorsunk.


Megszületett a lányom itt voltunk munka nélkül, én közben csináltam a főiskolát, azért tanultam, hogy jó ösztöndíjam legyen, lett is, így a GYES-el és az ösztöndíjjal együtt elég jól megvoltunk. Majd a Párom szerzett munkát, elkezdtünk talpra állni, amikor is fél év után kirúgták...


Abban az időben rettentően el voltunk keseredve, úgy éreztük sosem lesz önálló életünk, sosem tudunk majd rendesen élni, örökké csak napról-napra élünk majd... De nem adtuk fel! Amikor 10 hónapos volt a lányom, visszamentem dolgozni. Közben csináltam és csinálom is a fősulit még mindig, tehát gőzerővel igyekszem megteremteni azt, ami kell ahhoz, hogy végre sinen legyünk. Hála Istennek két hónapja a Párom ismét kapott munkát és arra is van esély, hogy engem teljes állásban alkalmazzanak. :) Tehát most már látjuk a fényt az alagút végén!! :)


Tény és ezt jegyezd meg jól. NAGYON NEHÉZ, pláne ha valaki ilyen fiatalon vág bele, ezt tudd! Mindig lesznek kétségeitek, sokat fogtok veszekedni a stressz, a bizonytalanság miatt, kimerültek lesztek és úgy érzitek majd, hogy elég volt és nincs kedvetek tovább menni...


DE! Soha ne adjátok fel, mindig menjetek és csináljátok ha megtartjátok a kicsit, mert onnantól CSINÁLNI KELL! Érte és értetek! Nem lehetetlen, de megvan az ára! A haverokkal ne foglalkozz, aki emiatt nevetségesnek tart, vagy sajnál Téged, nem igazi barátod. A mi barátaink, akik tényleg a barátaink sosem bántottak, cikiztek emiatt, sőt! Örültek a döntésünknek és támogattak bennünket!


Ja és mégvalami! :) Én NŐKÉNT mondom azt, hogy ezelőtt és azt hiszem most sem vagyok túlzottan gyerek-barát ember. De a kislányomat nagyon nagyon szeretem és érte bármit megtennék. Fel kell nőni a feladathoz, én is ezt tettem! :)


Bárhogy is dönts, kívánom a legjobbakat!!!!

2013. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/89 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező ! Hogy vagytok ? Körvonalazódik már mit szeretnétek ?
2013. jún. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/89 A kérdező kommentje:
Sziasztok, látom mennyi választ kaptam tegnap óta, nagyon köszönöm mindenkinek a fáradtságot és a tapasztalataitokat, sokat segítettek. Beszélünk róla folyamatosan, mondjuk még van néhány vizsgánk hátra és erre koncentrálunk elsősorban, hogy legalább ez meglegyen most. Hatalmasat nem döntöttünk azóta pont emiatt, de ma mondtam neki, hogy egy fórumon olvasgattam ilyen témában személyes történeteket (nem mondtam, hogy konkrétan én kérdeztem ilyesmit) és hogy van, akinek az abortusz "segített" (nagyon hülyén hangzik így) és nem bánta meg, de van, akinek sikerült koordinálnia gyerekkel is az életét. Beszélgettünk erről és elkezdtünk összegyűjteni pár pro/kontra érvet, ez afelé terelt valamilyen szinten, hogy talán nem vagyunk még erre készek tényleg és nem fogjuk megtartani. Nem tudom még hogy mi lesz a legvégén, de ha letudjuk ezt a vizsgaszezont, normálisabban át tudjuk gondolni remélem. Nem vagyok túl jó passzban őszintén szólva és fogalmam sincs, hogy mit tudnék tenni még.
2013. jún. 6. 20:50
 80/89 anonim ***** válasza:
43%
Szia! Tudom mit éreztek,én 100%-an megértelek benneteket és a döntéseteket is ! Én úgy gondolom jól gondolkodtok, valószinű a párommal mi sem döntenénk másképp ! Nagyon sok ember élt már a terhesség megszakitás lehetőségével ,lehet olyan is aki most ellene prédikál . Én azt javaslom, ne hallgassatok másra ,csak magatokra ! Bárhogy döntötök úgy lesz a jó ! Nem lesztek rossz emberek ,ha most csak a terveitekre és kettőtökre akartok koncentrálni . Tényleg ne befolyásoljon senki és semmi ! Minden jót :-) !
2013. jún. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!