Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A barátnőm terhes lett és úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm terhes lett és úgy érzem, hogy nem kéne megtartani, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Nem vagyok ez a fórumon tanácsot kérő típus, de most úgy érzem jól jönne idegenek véleménye, ugyanis teljesen össze vagyok zavarodva. Barátnőmről kiderült, hogy terhes pedig rendszeresen védekeztünk, számomra érthetetlen az egész, de az orvos azt mondta, valami ideiglenes gyógyszer gyengítette a fogamzásgátló hatását. 21 és 23 évesek vagyunk, még főiskolások, 2 éve ismerjük egymást. Szeretjük egymást, de nincs saját lakásunk, én meg nem vagyok egy apatípus vagy fogalmam sincs.. nagyon ideges vagyok már napok óta, fogalmam sincs hogy kezeljem. Aki volt hasonló helyzetben, leírná, hogy ő mit tett?
2013. jún. 5. 15:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/89 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem azert a 20 ezer forintos nike cipo meg 30 ezres osztaly kirandulas kerdese az elkovetkezo 6 evben nem nagyon fog felmerulni.Masreszt pedig van keresetuk,es remelhetoleg 2-3 even belul sikerul majd anyagilag stabilizalodniuk.

Kerdezo!

Nem hiszem,hogy felelotlen lennel,hiszen komolyan foglalkoztat a kerdes.Ebben az esetben en az erzeseimre hallgatnek a jozan esz helyett.Ha nem igy teszel,a dontesed a kesobbiekben felemszt.

2013. jún. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/89 anonim ***** válasza:
88%

Hogy a kapcsolatokat többnyire tönkreteszi az abortusz, az tény. amin kár vitatkozni. Lehet, hogy együtt maradnak, de nagyon erős trauma.

Az exem 29 volt mikor összejöttünk, és 21, mikor az akkor 19 éves párja terhes lett. Azt gyanítom, az exem erőltette az abortuszt. A lány elvetette a gyereket, a kapcsolat pedig 3 hónap múlva befuccsolt, pedig a barátom küzdött érte.

És még 10 év múlva sem tudta megbocsátani magának az egészet. Azt mondta: "hiszen gyilkoltunk". (Nem volt különösebben lelkiismeretfurdalásos típus amúgy.)

Másik példa a barátnőm, aki elvetette a gyereket, majd teljesen öszeomlott, hogy mindenre gondolt, csak a gyerekre nem.

És elég sok alkalmon jártam, ahol nők több évtizede megtett abortusz miatt zokogtak kétségbeesetten.

Ezt fontos tudni.

És a 23-assal egyetértek a felelősségteljes nemi élet kérdésében. Talán fura lesz, de én a párjaimnak megmondtam, hogy védekezem, de ha becsúszik a gyerek, nem fogom elvetetni.

2013. jún. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/89 anonim ***** válasza:
88%
Ja, 35/N
2013. jún. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/89 anonim ***** válasza:
44%

Azért elmond valamit a gondolkodásmódról az, hogy van, aki leszavazza a felelősségteljes nemi életet....


Szomorú, és elkeserítő.

2013. jún. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/89 A kérdező kommentje:

Én nem kényszerítem semmire, főleg mivel én sem tudom még, hogy mi lenne a legjobb, nem csak a magam szemszögéből mérlegelek, de tudom, hogy neki mik az álmai és ebbe nem fér bele egy ekkora felelősség. Másrészt azt sem gondolom, hogy egy gyerek pont rám vágyna apának, még nem értem meg rá teljesen..

Viszont ha nem tartjuk meg azt is tudom, hogy nagyon nehezen heverném ki, nem tudom, ő mit fog azután érezni, maga a procedúra is fájdalmas, lehet, hogy megutál, vagy én magamat.. fogalmam sincs. A szüleink még nem tudják, bár az övéi biztos nem fognak örülni, én nagyobb családból származom, nálunk másképp kezelik majd szerintem.

2013. jún. 5. 16:32
 36/89 anonim ***** válasza:
90%

En csak a sajat szemelyes tapasztalatomat tudom leirni:

En 27 evesen amikor becsuszott a nem tervezett baba 1000%-ig biztos voltam, hogy nagyon akarom. A mai napig emlekszem arra az erzesre.


Es biztos, hogy nem ilyenek voltak:

"teljesen össze vagyok zavarodva"

"én meg még nem tudom mit érzek"

"De érzelmileg még nem tudom, hogy minden rendben van-e"

"még van egy csomó tervünk"

"de tudom, hogy neki mik az álmai és ebbe nem fér bele egy ekkora felelősség"


Barhogyan dontotok az lesz a helyes dontes es elnezest, hogy ferde tukrot tartottam...


39F

2013. jún. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/89 anonim ***** válasza:
100%

Bár a gyermekvállalás kettőtök ügye, ez azért így túlnő rajtatok. Írod, hogy van még időtök dönteni. Üljetek le a szülőkkel és őszintén beszélgessetek el velük. Egyrészt van némi tapasztalatuk, másrészt legalább megtudjátok, miben tudnak-tudnának segíteni, ha úgy döntötök, hogy megtartjátok.

Higgyétek el, hogy az ilyen őszinte kommunikáció csodákra képes, sok minden kitisztul és könnyebb lesz dönteni.

2013. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/89 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsolatok tönkremenetelének okai a gyermekáldással összefüggésben:


1. Nem kívánt terhességből származó gyermek

2. Nem kívánt terhesség miatti abortusz

3. Meddőség

4. Tervezett gyermek megszületése


Na már most ebből kitűnik, hogy az ember bármibe belebukhat. Jó tanácsot adni lehetetlenség.


Az egész azon múlik, hogy Ti hogyan dolgozzátok fel a döntéseitek következményét. Bárki írhat ide akármit...

2013. jún. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/89 anonim ***** válasza:
21%
Szia .Én még mindig azt javaslom,hogy most ne vállaljátok be ezt a babát .Ráértek még ,mint ahogy te is irtad ,most inkább még élvezzétek az életet . Mi is ilyen fiatalon kerültünk össze ,mint most ti vagytok ,akkor nekünk is besikerült a baba ,amit nem tartottunk meg . Mérlegeltünk,gondolkodtunk és úgy éreztük az a helyes ,ha még ketten éljük az életet . Fiatalok vagytok még ,bőven ráértek 5-10 év múlva gyereket vállalni . Szerintem nagyon sok ember átesett már terhesség megszakitáson,biztos olyan is ,aki most az abortusz ellen voksol ,hidd el ne mások érvei alapján döntsetek,csak az számitson ti mit szeretnétek .
2013. jún. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/89 anonim ***** válasza:
50%
Azért megnézném az itt válaszolók közül ki az aki 100% megtartaná a babát ,nem számit valahogy úgyis lesz alapon ! A legkönnyebb otthonról irni ,hogy tartsák meg ,mert elvetetni gyilkosság .stb .Szerintem az is felelőségteljes gondolkodás,hogy nem vállalják be a semmire a gyereket ... arra is rámehetne a kapcsolatuk ,nemcsak az abortuszra . Szerintem nem törhet senki pálcát a fiatalok felett ,ha most még nem alapitanak családot ! Joguk van nekik dönteni ... és ha erős a kapcsolatuk a terhesség megszakitás körüli procedúrát is átvészelik együtt .
2013. jún. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!