Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A barátnőm terhes lett és úgy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm terhes lett és úgy érzem, hogy nem kéne megtartani, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Nem vagyok ez a fórumon tanácsot kérő típus, de most úgy érzem jól jönne idegenek véleménye, ugyanis teljesen össze vagyok zavarodva. Barátnőmről kiderült, hogy terhes pedig rendszeresen védekeztünk, számomra érthetetlen az egész, de az orvos azt mondta, valami ideiglenes gyógyszer gyengítette a fogamzásgátló hatását. 21 és 23 évesek vagyunk, még főiskolások, 2 éve ismerjük egymást. Szeretjük egymást, de nincs saját lakásunk, én meg nem vagyok egy apatípus vagy fogalmam sincs.. nagyon ideges vagyok már napok óta, fogalmam sincs hogy kezeljem. Aki volt hasonló helyzetben, leírná, hogy ő mit tett?
2013. jún. 5. 15:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/89 anonim ***** válasza:
69%
Amiket felsoroltál jogos félelmek amik előrordulhatnak,de a gyereket nem törnéd össze ,belejönnél !
2013. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/89 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező (#49), ettől, hogy "nem lesz minden ugyanolyan" kár félned, ugyanis más lehetőségetek NINCS, ha elvetetitek akkor sem lesz minden ugyanolyan mint régen, ha megtartjátok, akkor még inkább nem lesz minden ugyanolyan, mint régen, szóval az a választás, hogy "minden ugyanolyan lesz" nem létezik. Azt kell kell végiggondolnotok közösen, hogy milyen változásokkal járnának a dolgok, és hogyan tudnátok a változásokat kezelni, és akkor azt is meglátjátok, hogy melyik út számotokra a vállalhatóbb az életetek jelen szakaszában.
2013. jún. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/89 anonim ***** válasza:
47%

Nem igaz, hogy minden kapcsolat tönkremegy abortusz után, és az sem igaz, hogy akinek abortusza volt, annak többet nem lehet gyereke. Ebben az szokott tetszeni, hogy az abortusz ellen érvelők mondanak ellent maguknak, mikor mondják, hogy na bezzeg XY negyedjére megy abortuszra. Ha abortusz után nem lehet terhes a nő, akkor négyet hogy hoz össze?? Nyilván van egészségügyi kockázata, de talán nem mondok újat, annak is van, ha valaki terhességet és szülést vállalt be.

A másik meg a lelkiismeret furdalás... Nekem akkor lenne, ha akkor azt a gyereket megtartottam volna és nem kap olyan életet, amilyet megérdemel. A sok önző ősanya csak egyet fúj, hogy kell a gyerek, kell a gyerek, megölni bűn. De vajon rossz életre kárhoztatni a saját önző vágyaik kielégítése érdekében, nem bűn?

Ebben nem lehet okos tanácsot adni, nektek kell újra és újra átbeszélni és minden kétséget kizáróan állást foglalni a döntésetek mellett. Amíg csak a legkisebb kétely is megvan az akármilyen döntéssel kapcsolatban, addig kell végiggondolni mindent.

Csak legyetek őszinték egymással, ez a legfontosabb. És tartsatok ki a döntésetek mellett, akármi is legyen az.

2013. jún. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/89 anonim ***** válasza:
52%
Az egyik bnöm 18 volt a barátja 20 és becsuszott a baba elvetteték majd egy év mulva megint becsuszott hozzáteszem védekezzéssel csak sok antibiotikum miatt mégis lett. Megtartották mert ugy gondolták biztosak egymásba és egyszer ugyis lesz gyerek ha most jött akkor most.Az elsőt nem tartották meg, mert a sokan felelőtlenségnek tartották lakáshiány miatt és már meg is bánták az első elvesztését. Sok mindenről le kellett mondaniuk nagyszülők és barátok hiányában de már nem hiányzik annyira a régi életük mert ebbe más boldogság van.
2013. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/89 anonim ***** válasza:
70%
És kifogástalanul nevelik a picit
2013. jún. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/89 anonim ***** válasza:
92%

Itt en is hoznek egy ellenpeldat,hiszen en is ateltem/elek hasonlo helyzetet.Mar irtam egyszer, en is 21 evesen estem teherbe.

A felelmeiddel kapcsolatban:

1. A barataim nem tavolodtak el tolem, epp ellenkezoleg, rengeteg segito kez akadt a pici korul.

2. A szorakozas egy ideig nem nagyon fog foglalkoztatni, hiszen nagyon faradtak lesztek egy ujszulott mellett. A kesobbiekben viszont erre vannak a nagyszulok, baratok vagy a babysitter.

3. Szemely szerint a mi karrierunket nem befolyasolta negativ ertelemben, epp ellenkezoleg.Friss diplomaskent kicsi a valoszinusege, hogy eleted munka lehetosegerol mondanal le a pici miatt.Ahhoz munkaban toltott tapasztalat kell, es mire azt megszerzed, a gyerkoc is odaer korban, hogy el is fogadhatod az eloleptetest.(28 eves vagyok, es mindketten kozepvezetoi pozicioban dolgozunk a ferjemmel, a kisfiam 7 eves)

Az atlag elvaras gondolom az lenne, hogy a karriered csucsan jojjon a baba.Szerintem akkor joval tobb lemondassal jar.

A kisfiam soha nem nelkulozott semmit, epp ellenkezoleg.

Nem az osanya beszel belolem, de az eredeti kerdes ez volt: "Aki volt hasonlo helyzetben, leirna, hogy o mit tett?"

Szoval probalom a sajat tapasztalatomat megosztani, hatha segit a dontesben.

Persze ha jelenleg a szorakozason van a hangsuly a kerdesek kozul, nem pedig altalanos felelemrol van szo,akkor valoban nem szabad a babat vallalni.

2013. jún. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/89 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk én voltam 20 éves, a párom 21, amikor (szintén védekezés mellett) besikerült a baba. Megtartottuk úgy, hogy az egyetem mellett dolgoztunk, és egy szobában laktunk pár évig, késöbb két szobás lakást béreltünk.


A baba mellett böven volt lehetöségünk a barátokkal tartani a kapcsolatot, eljártunk idönként szórakozni (ilyenkor az egyik vagy másik nagymama vigyázott a picire), persze valamennyire azért be voltunk korlátozva, de nem úgy, hogy megszüntünk fiatalnak lenni.


Ami szerintünk - igy utólag nézve -kimondottan elöny volt, hogy mire a gyerek középiskolába került, akkor még mi is elég fiatalok voltunk, hogy sok mindent tudjunk csinálni: nagyobb nyaralás, szórakozni járni, stb. amit a legtöbb szülö nem tud átélni, mert mire a gyerek(ek)et egyedül lehet hagyni kicsit hosszabb idöre, addigra annyira öregek, hogy nem tudnak már semmit csinálni.


Eleinte mi sem voltunk tökéletesen képzett szülök, de annyira nem nehéz, problémás, mint ahogy sokan gondolják, hogy egy gyerek után megszünik az életük.

2013. jún. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/89 anonim ***** válasza:
58%
Én épp elkezdtem a főiskolát, barátom pedig akkor állt munkába, mikor kiderült, hogy terhes vagyok. 2 éve voltunk együtt, nekem is fogamzásgátló mellett jött össze. Mi nem tartottuk meg, egyáltalán nem volt alkalmas, eltartani se tudtuk volna, még mi magunk sem tudtunk összeköltözni, mivel én nem dolgoztam. Nagyon jó döntés volt úgy gondolom. Azóta is együtt vagyunk, már én is lediplomáztam és dolgozok, így jövő nyárra tervezzük az esküvőt, utána pedig leállunk a fogamzásgátlással, és jöhet a baba, amikor jönni szeretne. Viszont ha megtartottuk volna, akkor ott kellett volna hagynom a sulit, legalábbis egy időre, borzalmas körülmények között éltünk volna egy fizetésből gyerek mellett, és ez teljesen megmérgezte volna a kapcsolatunkat, ebben biztos vagyok.
2013. jún. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/89 anonim ***** válasza:

Ha a gyermek nevelese szempontjabol aggaszt a kerdes,es attol felsz,esetleg o fizeti meg a tapasztalatlansagodat,akkor a fiamrol is irnek nehany szot.

Elso osztalyos,jelenleg a legjobb tanulo az osztalyban.Gyonyoru,nyitott,kiegyensulyozott kisfiu.1,5 eves kora ota jaratjuk kulonbozo szabadidos foglalkozasokra.Zenebolcsi,lovaglas,kung-fu,es karate volt amiket eddig kiprobaltunk,mire rajottunk,hogy igazi kis tenisz tehetseg.1 het mulva lesz az elso komolyabb bajnoksag amin reszt vesz.

Mi vagyunk a legfiatalabb szulok ilyen koru gyerekkel a szomszedsagban,megis sokkal tobb dolgot megadunk neki,mint sokan akik ugymond "erett fejjel" vallaltak gyereket.

Egy szo mint szaz,nem kortol fugg,hogy mennyire vagy jo szulo.Ez csak rajtad mulik,es nem a jelenlegi hattereden,vagy masok velemenyen a felelossegrol.


Ezt azert tartottam fontosnak leirni,mert nagyreszt negativ peldakat latok,konkret pozitivumot kevesen irtak.Ettol fuggetlenul jo ha tudod,lehet szep eleted es boldog csaladod,attol fuggetlenul,hogy mikor kezded.(az elozo hozzaszolo vagyok,aki szinten 21 evesen vallalt gyereket)

2013. jún. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/89 anonim ***** válasza:
52%
Mennyi gyerek csúszik be tabi mellett, mondjuk meg kéne kérdezni az orvost, hogy amit felír nem e gyengíti a fogamzásgátló hatását, vagy inkább (biztos, ami biztos) gumit húzni, hisz benne van a betegtájékoztatóban is...
2013. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!