Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Bizonyos nök miért akarnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bizonyos nök miért akarnak férjhez menni? Miért a házasság meglétén "mérik le" a kapcsolatukat?

Figyelt kérdés
Valaki magyarázza el. A papír jelentené az összetartozást? Nem is egyröl hallottam hogy nem akarták feleségül venni (jól megvoltak, szépen éltek) és a nö lelépett, és hozzáment máshoz. Élete álma teljesült, viszont boldogtalan, és visszasírja a házasság nélküli, de boldog kapcsolatát. Ti mit gondoltok erröl?
2013. júl. 14. 10:33
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
66%

Olyan párt kell választani, akivel megegyeznek a célok, elvárások az életben. Ennyire egyszerű!

Hogy miért akarunk házasodni? Számunkra ez az Élet rendje. Te és a hozzád hasonlóan gondolkodók ezt nem fogják sosem megérteni, így firtatni sem érdemes.


24N

2013. júl. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ez az élet rendje? :-O Ez is okos válasz volt. :-D
2013. júl. 14. 12:36
 23/42 anonim ***** válasza:
60%

számukra.

nekem nem. sokkal fontosabb, h idővel legyen közös gyerekünk, elérjük a céljainkat, eljussunk szép helyekre.

2013. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
83%

Számomra fontos volt a házasság. Afféle mérföldkőként érzékeltem.

De nyílvánvaló, hogy akinek ez nem fontos, az ne házasodjon. A férjemnek és nekem fontos volt, megtettül. Ez afféle jelzés, hogy a törvények és a társadalom számára is összetartozunk.

Barátnőmék nem házasodtak össze, mégis jó a kapcsolatuk. Számukra ez nem jelentett volna semmit.

A kérdésben megemlített hölgy viszont menyasszony-komplexusos. Csak azért hozzámenni valakihez, mert az hajlandó elvenni... Mintha a saját önértékelésével lenne gond.

2013. júl. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim válasza:
75%

Szia! Megpróbálom elmagyarázni Neked.

Persze ez csak egyféle nézőpont.


1. Ez egy érdekes dolog, mert ha mondjuk X év után feleségül veszel valakit, azzal tudod leginkább jelezni számára és a külvilág számára, hogy mennyire szereted, fontos Neked.


2. Manapság simán el lehet válni, írni egy házassági szerződést, hogy kinek mi jár. Mondjuk nem így indul neki eleve az ember a dolognak, ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha a férfi megházasodik, akkor az nem azt jelenti, hogy vége a világnak, neki már örökre befellegzett.


3. Ha élettársi kapcsolatban vagy, benne van, hogy akár holnap lelépsz. Egy házassággal jelzed, hogy nem szeretnél lelépni. De a házasságból is leléphetsz, max. nem holnap, hanem holnap után.


4. Nyilván nem 16 évesen kell megházasodni. De mondjuk úgy 30 körül, ha minden klappol, miért ne lehetne?

Mert az egy felelősségvállalás!

A mai világban azt a világot éljük, hogy ha valami nem tetszik, elromlik, nem megjavítjuk, hanem megy a kukába!

Mit csinálsz ha elromlik a TV, hűtő, telefon? KUKA! Ez van az emberi kapcsolatokban is.


6. Minden kislány úgy nő fel, hogy babázik, egyszer majd ő is anya lesz, és feleség. A mese végén a királyfi feleségül veszi a királykisasszonyt és élnek, míg meg nem halnak. Tudom, hogy ez egy mese, de ha egyszer az ember lánya meséken nő föl? Nyilván mindenki tudja hogy az élet nem úgy alakul mint a mesékben, de a tudatalattiban azért helyet foglal.


7. Ha a papír egy semmi, akkor miért nem lehet mégis örömet okozni vele annak, aki nagyon szeretné?


8. Miért van az, hogy manapság a házasság lassan ciki lesz? És miért van az, hogy ennek ellenére a melegek, leszbik éjjel-nappal azon harcolnak, hogy legyenek egyenrangúak a heterókkal, és összeházasodhassanak? Pedig csak egy papír!?


Én ismerek olyanokat, akik boldog házasságban élnek, és olyanokat is, akik boldog élettársi kapcsolatban.


A lényeg szerintem az, hogy ezek bizony elvek, és az lesz boldog, aki az elvei szerint élhet. Mert tényleg nem fontos mindenkinek.


És én tiszteletben tartom mindenki véleményét.

2013. júl. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
59%
Akinek nem számít a házasság az minek foglalkozik azzal, hogy más házas vagy sem?
2013. júl. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Akit zavar a kérdésem, az miért érez késztetést hogy írjon?
2013. júl. 14. 16:34
 28/42 anonim ***** válasza:
79%
Nem zavar, csak nem értem miért fontos egy embernek más házassága ha a sajátja nem? Kicsit ellentmondásos.
2013. júl. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
16:36 Mondtam én olyat hogy nem vagyok házas? Vagy mondtam én olyat hogy az vagyok? Én meg azt nem értem, minek kell szándékosan kötekedned. Mindenki szépen elmondta a véleményét. Te nem véleményt írsz, hanem kötekedsz.
2013. júl. 14. 16:43
 30/42 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nagyon fontos

Nem vagyok az elettars baratnoje a csaja hanem a felesege.

Egy jogviszony ami tobbet jelent az allam elott es a csaladban is.

Szamomra a tisztelet jele elismeri hogy osszetartozunk.

En direkt olyan ferfit kerestwm ak igy gondolkodik.

2013. júl. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!