Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Állatorvosként a munkahelyemen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Állatorvosként a munkahelyemen kívül is segítek az állatokon. Ezt miért nem lehet megérteni?

Figyelt kérdés

A feleségemmel 6 éve vagyunk házasok, már amikor megismerkedtünk akkor tudta, hogy a család mellet az állatok a legfontosabbak az életemben és így fogadott el. Eddig nem is volt ezzel baj de elkezdett veszekedni, hogy minek költök ennyi pénzt az állatokra, minek hozom őket haza amikor vannak fontosabb kiadásaink is. Ebben igaza van de ha éhen halok se hagyok az utcán egy beteg, sérült állatot sem. Nem maradnak véglegesen nálunk csak egy kis ideig amíg nagyjából rendbe jönnek. Van 3 kutyánk, 2 teknősünk, 2 macskánk, halaink és néha egyéb ideiglenes állataink. Ez a veszekedés pont a macska miatt alakult ki, mert amikor találtam éppen a halál szélén állt, vemhes is volt és 35.000Ft-ot költöttem rá, de megérte mert azóta is követ és állandóan mellettem van. Persze ettől még a feleségemet és a gyerekünket nem hanyagolom el. Nekik is próbálok megadni mindent csak ez nekem egy kicsit érdekes, hogy 6 évig nem volt problémája ezzel most meg hirtelen ennyire kiakad. Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel?

35/F



2013. júl. 20. 13:54
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos annyira nem latok bele a problemaba, hogy erdemi tanacsot adjak, de en ilyenkor mindig a jo oreg "uljunk le es beszeljuk meg" modszert ajanlom. Kiegeszitve azzal, hogy mindig szeretettel kell kozeliteni az ilyen hekyzetekben, soha nem tamadolag vagy felfujva magadat. Ha erzi a feleseged h szereted oket, szerintem felig mar sikerult is.


A masik, hogy el akartam mondani Neked, hogy csodalatosnak tartalak. Kedvem lenne megkoszonni es megolelni Teged minden kobor allat neveben. Olyan jo, hogy tele vagy szeretettel. Tudom h ez a helyzet Neked nem tul jo, de a kerdesed megis felvillanyozta a napomat. Remelem ezert nem haragszol meg :)

2013. júl. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:
Előre szólni szoktam, hogy hozok valakit csak akkor az egyszer nem tettem. Természetesen a gyerek az első, ha tudom, hogy most nem lehet akkor kitalálok valami mást ami mindenkinek jó, nem fogom elhanyagolni a gyerekemet.
2013. júl. 20. 15:11
 13/58 A kérdező kommentje:

#11 Legtöbbször amikor beszélgetni próbálunk a problémáinkról az a baj, hogy az elején sikerül, aztán csak mondja a magáét és meg se próbálja más szögből nézni a dolgokat. Ő utálja ha nem neki van igaza, én meg utálok tévedni.


Hát köszönöm :) Szerintem alapvető emberi tulajdonság kellene, hogy legyen hogy ha meglátunk egy segítségre szoruló állatot (bármilyen csúnya is és nem cuki) nem csak annyit kéne tenni, hogy "jaaaj szegéény" és tovább sétálni mintha mi sem történt volna mert ha egy állat találna így ránk biztos, hogy segítene ahogy tudna, és ha segítesz rajtuk ők meghálálják.

2013. júl. 20. 15:27
 14/58 anonim ***** válasza:
77%

itt a bibi:


Eddig ő is szívesen segített amiben tudott, most azt mondta, hogy szeretne másra költeni, (konkrét dolgot nem mondott)


konkrétat nem mondott, valószínűleg azért mert nem "merte" (még akkor is ha azt mondja hogy nem tudom, tuti hogy van valami ötlete máskülönben nem mondaná: pl nagyobb nyaralás, vagy a gyereknek akar valami drágább dolgot pl speciális óvoda/bölcsi/iskola vagy egyébb ilyen dolgok

2013. júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
46%

Nem baj, illetve nem az a baj. Az a baj, hogy olyat nőt vettél el, akinek egészen más az értékrendje, mint neked.


Azzal, hogy hazacibálsz mindenféle jószágot, nincsen gond, azzal sincs, hogy meg akarod menteni, hanem azzal van a gond, ha X mennyiségű pénzt elszórsz rá, ami másra kellene. Ha van pénzed, és nem gond a 35 ezer vagy bármennyi elköltése, akkor ez természetesen nem áll, és csak ürügy az asszony részéről, és a probléma gyökere másutt van.


Vannak olyan nők, akik rendkívül önző és kisajátító típusok. Mivel állatorvos lettél, úgy sejtem, hogy anyukád is ilyen típus volt, ezt szedted össze aztán feleségben újra. Az ilyen nő azt képzeli, hogy mindig és csakis vele és vele, és vele KELL foglalkozni, esetleg a gyerekkel - és már sem a volt osztálytárs, sem egy kóbor macska, sem senki más ember nem fér bele a képbe, mert az iylen ember azt hiszi, hogy ha mással is törődsz, akkor neki kevesebb törődés marad. Magyarul: azért cirkuszol, mert féltékeny a macskára is, amit megmentesz: amíg a macskával foglalkozol, addig sem vele. és az ilyen nőknél ez nagyon nagy bűnnek számít.


Azt lehet kezdnei a helyzettel, hogy először is leülsz a feleségeddel és igyekszel megbeszélni ezt az egészet, higgadtan és nyugodtan.


Neked szívszerelmed, szívügyed, plusz a szeretett munkád az, hogy állatokat mentesz (amit én nagyon díjazok, mert én magam is hasonló ember vagyok) Aki szereti az állatokat, az nem mondhat le erről a vonásáról - SENKI kedvéért sem. Különben önmaga ellen cselekszik.


Ha asszonypajtás nem hajlandó megbeszélni a dolgokat, akkor bizony érdemes a váláson gondolkodni, és legközelebb olyan csajt választani, aki megért téged és hasonló értékrendje, gondkodása van. (Nekem a férjem is hasonló ember, mint én.) Önző, birtokló hisztérikákkal mindig így fogsz járni, mint most a nejeddel.

2013. júl. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
34%
Válj el. A szívtelen soha nem fogja megérteni, hogy mekkora élmény megmenteni egy életet. Egy életeet igen, mert az állat is élet..
2013. júl. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
57%
inkább mentek állatot, mint embert.
2013. júl. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem meg a feleségednek van igaza. Egy beteg macskát egy egy éves gyerek mellé, ez undorító, és gondolom volt már más is.

Lehet eddig tűrt, mert szeretett téged de most elege van. Ha ő nem fontosabb neked mint a megmentendő állatok, akkor végülis nem szereted őt igazán. Lehet, hogy minden bolhás macskával együtt érzel, csak a feleségeddel nem, és ezt fájlalja. Lehet, hogy szülés utáni depresszióban szenved, de őt valahogy nem akarod megmenteni...


Ezt lehet úgy is értelmezni, hogy más az értékrendetek, igen. Van akinek az állat fontosabb az embernél, mert a szeretetét nem tudja az emberek felé kifejezni, aztán csodálkozik, ha a család nem boldog.

2013. júl. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem meg a feleségednek van igaza. Egy beteg macskát egy egy éves gyerek mellé, ez undorító, és gondolom volt már más is.

Lehet eddig tűrt, mert szeretett téged de most elege van. Ha ő nem fontosabb neked mint a megmentendő állatok, akkor végülis nem szereted őt igazán. Lehet, hogy minden bolhás macskával együtt érzel, csak a feleségeddel nem, és ezt fájlalja. Lehet, hogy szülés utáni depresszióban szenved, de őt valahogy nem akarod megmenteni...


Ezt lehet úgy is értelmezni, hogy más az értékrendetek, igen. Van akinek az állat fontosabb az embernél, mert a szeretetét nem tudja az emberek felé kifejezni, aztán csodálkozik, ha a család nem boldog.


+1!

2013. júl. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 A kérdező kommentje:
A szüleim szerették/szeretik az állatokat és eleinte együtt csináltuk ezt is a feleségemmel csak menet közben valami megváltozott. Nálam nincs olyan, hogy a család vagy a munka a fontosabb. Mind a kettő nagyon fontos. Senki kedvéért nem fogok lemondani az állatokról mert ez a kedvenc időtöltésem, hivatásom és erre esküdtem. Melyik jobb? Elhozzátok hozzám a beteg állataitokat én meg csak úgy csinálok mintha érdekelne mert lemondtam róluk valaki miatt és elpusztulnak, vagy érdekel, hogy mi van velük és próbálom a lehető legjobb egészségügyi állapotot biztosítani neki? Szerintem nem mindegy. A koszos, bolhás beteg macskától semmi baja nem lesz a gyereknek, ugyanis a macskanátha nem veszélyes az emberre és gondos ápolással, megfelelő oltásokkal kezelhető. Ezen kívül valóban bolhás volt, éhezett, el volt törve a farka és csipás volt. Ezek nem veszélyesek az emberekre. Ha valami fertőző betegségük lenne nyilván nem haza hoznám őket. Nem akarom, hogy a gyerekem undorodjon az állatoktól.
2013. júl. 21. 01:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!