Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Állatorvosként a munkahelyemen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Állatorvosként a munkahelyemen kívül is segítek az állatokon. Ezt miért nem lehet megérteni?

Figyelt kérdés

A feleségemmel 6 éve vagyunk házasok, már amikor megismerkedtünk akkor tudta, hogy a család mellet az állatok a legfontosabbak az életemben és így fogadott el. Eddig nem is volt ezzel baj de elkezdett veszekedni, hogy minek költök ennyi pénzt az állatokra, minek hozom őket haza amikor vannak fontosabb kiadásaink is. Ebben igaza van de ha éhen halok se hagyok az utcán egy beteg, sérült állatot sem. Nem maradnak véglegesen nálunk csak egy kis ideig amíg nagyjából rendbe jönnek. Van 3 kutyánk, 2 teknősünk, 2 macskánk, halaink és néha egyéb ideiglenes állataink. Ez a veszekedés pont a macska miatt alakult ki, mert amikor találtam éppen a halál szélén állt, vemhes is volt és 35.000Ft-ot költöttem rá, de megérte mert azóta is követ és állandóan mellettem van. Persze ettől még a feleségemet és a gyerekünket nem hanyagolom el. Nekik is próbálok megadni mindent csak ez nekem egy kicsit érdekes, hogy 6 évig nem volt problémája ezzel most meg hirtelen ennyire kiakad. Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel?

35/F



2013. júl. 20. 13:54
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
60%
A feleséged amíg tartott a szerelem addig elhitette veled hogy szereti ezt csinálni de amikor már belekényelmesedik a kapcsolatba az ember akkor már nem teszi meg. Ezért kell olyan párt találni aki hasonló gondolkodású mint te mert ahogy halad előre a kapcsolat csak olyanok maradnak együtt szeretetben akik hasonlóan gondolkodnak és hasonló dolgokat szeretnek csinálni. Amikor egyik a másik idegeire megy a szokásaival ott nagy a baj. Te idegesíted a feleségedet azzal hogy segítesz minden beteg elesett állaton akit meglátsz. Téged pedig idegesít a feleséged hozzááláása. Egyikőtöknek sincs igaza. A helyzet az hogy ti nem illetek össze. Keress olyat aki elfogadja az állatmániádat. Egyébként én is igyekszem minden állaton segíteni bár haza hozni nem nagyon szoktam őket de már olyan is előfordult vagy befogadtam éhes, sérült macskákat. De kell egy határt szabni. Vagy ha nem tudsz akkor olyat kellett volna elvenned feleségül aki hasonlóan állatbarát mint te.
2013. júl. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
83%

Néha úgy érzem magam mint egy űrlény, mert hasonlóan gondolkodom az állatokkal kapcsolatban mint te, és mindenki hülyének néz, nem is értik (érzik) miről beszélek. Ahogy előttem is írták; jó tudni, hogy vannak hasonló emberek, kár hogy csak ritkán találják meg egymást.

Amit írtál, abból számomra az derül ki, hogy te maradtál ugyanaz aki megismerkedésetekkor voltál, és ő az, aki nagyon megváltozott. Hiszen 6 évig semmi kifogása nem volt a "másik életed" ellen. Tehát nem hiszem, hogy neked kellene változnod. Ő ennek tudatában ment bele a házasságba. Jóban-rosszban....vagy mi. Ne add fel magad a kedvéért, szépen lassan felőrölnéd magad, és meggyűlölnéd őt érte. Szerintem el kellene döntenie, hogy folytatni akarja-e a házasságot, ha semmi sem változik. És ha nem, hagyni kell elmenni. Te azt írtad, a családodat nem hanyagolod el az állatok mellett, tehát azt hiszem neked már nem kell ennél több kompromisszumot kötnöd.

2013. júl. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
74%
Csodállak :) Őszintén :) És üzenem a feleségednek, hogy ha neki nem felelsz meg így, akkor van rád jelentkező ;)
2013. júl. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim válasza:
100%

Minél több állatot mentesz meg,annál jobb ember leszel :)

Mert egy olyan,aki tényleg szereti az állatokat nem csak annyit mond,hogy jaj szegény...

13 éves vagyok,de hetente hozok haza állatokat,mivel sajátom sajnos nincs :(

Annyit mentek meg,amennyit csak tudok...most is befogadtam 2 kutyát *-*

2013. júl. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 A kérdező kommentje:
Hát... nem tudom, hogy olvassa-e még valaki de elválunk. Sajnálom nagyon és rossz meg minden de valahogy nem érzem azt, hogy hiba volt nem lemondani az állatokról.
2013. szept. 6. 21:00
 36/58 anonim ***** válasza:
15%
Mert a véred nem olyan fontos mint az állatok. Pszichológus még segíthet rajtad! Azt eszed amit főztél.
2013. szept. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
20%
Legalább akkor nem teheted ezt meg, mert kötelező lesz fizetned, nem veheted el a számlák elől a pénzt.
2013. szept. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
71%
Mert nem is hiba lemondani róluk. Aki nem érti meg az elhivatottságodat, és még el is ítéli, az primitív. Mindenesetre sajnálom hogy így alakult, de nem hiszem, hogy egy kapcsolatért kötelező lenne feladnod önmagad. Majd lesz aki elfogad így! :)
2013. szept. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
17%
Persze, akinek fontosabb a családja, gyermeke mint az állatok az primitív. A férfi gyermeke apa nélkül nő fel a mániája miatt. Majd talál másikat!
2013. szept. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
83%

Jól tetted, hogy nem mondtál le az állatokról! (Mondtam, hogy van rád jelentkező ;) )

A gyerekeidnek pedig nagyin jó példa lehet, hogy ilyen elhivatottan törődsz azokkal, akik nem tudnak segítséget kérni! Igyekezz ezután is sok időt tölteni velük!

2013. szept. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!