Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Neki volt igaza, vagy én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Neki volt igaza, vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Párommal az összeköltözésünk előtt úgy döntöttünk, hogy az ő házában fogunk lakni, mert az nagyobb. (Nekem kisebb lakásom van). Ebben a házban élt együtt 3 évig egy nővel, akit megismerkedésünk előtt kb. 5 évvel dobott ki. Végig hallgattam az egész történetet elejétől a végéig, és alapból idegesít már az is, hogy folyton előjön a nő valamivel kapcsolatban. Néha már olyan, mintha valami távoli rokon lenne. Másfél éve vagyunk házasok. Kb. úgy egy éve kimentem a műhelyébe, ahol bütykölni szokott, és megláttam, hogy a falak össze vannak firkálva. Az említett hölgy rajzolgatott szívecskéket, irogatott ilyen "szeretlek", meg "macikám" dolgokat. Akkor megkértem, hogy tüntesse el a falakról, mert engem zavar. Már akkor mondta, hogy hát ennek semmi jelentősége, nem kell ebből fesztivált csinálnom. Elkaptam egy flakon festéket, és néhány feliratot átfirkáltam, majd kértem, hogy a többit is legyen szíves tüntesse el. Azóta talán egyszer voltam ott, úgy fél éve, megint kértem, hogy a firkálmányokat fesse át, mert nekem rosszul esik, ha belépek, ezeket látni. Tegnap beugrottam megint, és semmi változás. Szóltam, hogy fesse már át, erre azt reagálta: "ha annyira zavar, akkor fesd át magad". Mondtam neki, hogy én azt szeretném, ha ő tüntetné el önszántából. De ha nehezére esik, akkor inkább hagyjuk a p...ba az egészet. Mérgesen rámförmedt, hogy: "ezért jöttél ide, hogy provokálj?" Nagyon rosszul esett. Este a házban mondtam is neki, hogy felőlem oltárt is állíthat annak a nőnek, már nem érdekel. Mérgesen nézett, de nem szólt semmit, csak hogy őt ez nem érdekli. Erre rávágtam, hogy "majd érdekel, ha én is teleírom a szoba falát az exeim nevével." Erre felpattant, kiment a műhelybe és átfestett mindent. Reggelre sem múlt el a csalódottságom, megingott a bizalmam, és el vagyok keseredve, hogy miért nem lehet ebben a kacsolatban, hogy csak MI vagyunk, más nem. Szerinte én reagálom túl... Mi a véleményetek?

2013. aug. 6. 07:30
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
52%

Mikor megkérte a kezed még volt agyad amúgy?

Tényleg nem látsz különbséget a falon maradt firkák meg egy oltár emelése között?

Nyilván szerette az exét és szép emlékeket õriz róla. És ez így is van jól.

Elképesztõ, hogy amikor minden tökéletes, a nõk akkor is képesek valami orbitális baromságot kitalálni, csak hogy keverjék a szart...

Remélem kidob a csávó minél hamarabb.

2013. aug. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem ez kamu, ilyen bolond nő nincs.
2013. aug. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
79%

Szóltam, hogy fesse már át, erre azt reagálta: "ha annyira zavar, akkor fesd át magad". Mondtam neki, hogy én azt szeretném, ha ő tüntetné el önszántából.


Itt cseszted el,ha annyira zavart le kellet volna festened.

Önszántából???ezt most komolyan irod,ha saját akaratáról lenne szó akkor még mindig ott figyelnének a firkák.Túlajdonképp kihisztizted hogy lefesse,elérted amit akartál mostmár ne duzzogj mert ez már tényleg ovis szint.

2013. aug. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
72%

Atya ég...kik válaszolnak itt?


Zeljesen igazad van, de túlreagáltad.


Ha enm is nézem, hogy az ex rajzolgatott oda, hanem csak azt, hogy zavar ott, és fájt neki eltüntetni, nekem furcsa.


Viszont azt is el tudom fogadni, hogy neki nem jelent semmit, az eltüntetés pedig plusz munkával jár, viszont ha megkérted, akkor miért nem...?

Ezenfelül azért meghallgatmnám az ő verzióját is, hogy mindezt milyen stílusban adtad elő, hisztizve, vagy nyugodtan kommunikálva...


A sógorom párja amikor beköltözött hozzá, akkor megmondta, hogy most a-tól zettig kitakarítanak, ami az exeké(volt ott még 2 vel előtte barátnőtől hajgumi is) azt kidobják, elajándékozzák.

Ő hosz ezekben az ezotérikus dolgokban, szerinte elszívja az energiát a kapcsolatukból, ebben nem hiszek, viszont praktikusnak találom.

Jól tették...

Itt-ott elrejtett cetlik, fehérneműk a sógor inge közt, gyűrű a matrac alatt...stb (erről nem tudtam, de állítólag akik hisznek benne szerelmi kötésre is használták a régi babonások, nem is tudtam, hogy az a csaj hitt ilyenben, bár költözésekor olyan csúnyán ment el, hogy a sógor kedvenc ingét szétvágta ollóval...stb beteges


Nahszóval a lényeg, hogy szerintem is jó eltüntetni az ex dolgait, egyértelműen rá utaló tárgyakat...stb..

Serintem nem kell elfelejteni az exeket, hiszen már exek, azért vagyunkmolyanok amillyenek, mert az életünk részei voltak, változtattak minket, hiszen csiszolődtunk egymáshoz, ezek mindig megmaradnak.

Mi is szoktunk róluk beszélni nem zavar.

Viszont tutira nagyonnkiakadtam volna ezektől a reakciőkról, amt a férjed produkált. Nem értem, miért nemmlehetett ezt rendesen lekommunikalni.

Azt sem, hogy feleségként a házbam van "tabu" helyed...

Engem ha zavart volna tuti sólok egyszer, nem csinálta meg? Akkor megkérdeztem volna, hogy megtehetem-e én, nem lett volna 2 hétig ott a falon az tuti, ha zavar.

2013. aug. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:

Roscher Alfonzína


Hogy legyen az embernek önbizalma, ha havi min. 2-3x azzal néz szembe, azt hallgatja még most is, hogy: "amikor az exem itt lakott..." Mikor vettem (saját pénz) egy új konyhabútort, mert a régi konyha nagyon szutyok volt, azt mondta a párom: "az exemet nem érdekelte, hogy milyen a konyha, letojta, neki jó volt úgy is..." Na, ezektől vagyok már sík ideg. Még ha nem is dicséri, engem akkor se hasonlítgasson össze az exével. Én én vagyok, az meg az volt, kidobta, már nincs. Ez a falfirkálás már tényleg csak az utolsó csepp a pohárban.

2013. aug. 6. 08:18
 16/55 anonim ***** válasza:
47%
Én nőként mondom azt, hogy szerintem neki van igaza. Most őszintén te kidobtál mindent amit az exedtől kaptál?
2013. aug. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:

15-ös


Nekem is volt élettársam előtte, nem hoztam el semmit, amit tőle kaptam, ami tőle van, vagy róla szól. Új életet kezdtem, boldog akarok lenni, és véleményem szerint ebben már semmi helye az exnek. Ami volt, az volt. Most mi vagyunk. A mi otthonunk, a mi dolgaink. A párom azt mondta, hogy őt az dühíti, hogy én azt gondolom, hogy még mindig őt szereti. Viszont ha már nem fontos, akkor ne is ragaszkodjon tőle semmihez, és ne is emlegesse rendszerességgel. Én még ilyen helyzetben sosem voltam, hogy ennyit kellett volna hallgatnom a múltról. Komolyan félek, hogy ez fogja tönkre tenni a kapcsolatunkat.

Arról ne is beszéljünk, hogy utána néztem, hogy ki is ez a nő, és a sok alkoholtól fiatal kora ellenére (még 30 sincs) fel van puffadva a feje, eres az orra. Ki vagyok bukva. Úgy érezem, hogy nem viselem el többet, ha még egyszer említi. Elegem van!!!

2013. aug. 6. 08:26
 18/55 anonim ***** válasza:
61%
Csak egy önbizalom hiányos, a kapcsolata szilárdságaban kételkedő no gondolkodik es viselkedik igy, ahogy te. Múltja van mindenkinek es bizonyos témáknál fel merül az ex is. A konyhabútor témát épp boknak is veheted volna : a masik igénytelen volt, nem ugy, mint te.
2013. aug. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:

Nekem van az exemtől tárgyam és a férjemnek is.Valahogy minket ez enm zavar.Van egy plüsscicám,kimostam és azzal játszik a 3éves lányunk,képem is van az exről az albumomba.

Férjemnek meg a szekrényében van egy kis maci,tudom hogy az exetől kapta mert elmondta nekem.11éve vagyok együtt a férjemmel de soha nem volt még ebből gond.


Semmit nem jelent egyikünknek sem ez 100%ék,és annak nem örülnék ha tartanánk a kapcsolatot az exekkel a tárgyakkal nincs bajom.

2013. aug. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
jogos a kérdés 17es. Most esett le...te Fényképeket őrizgetsz az exeidről? a pasidnak meg le kell festenie a garázst vagy mit?
2013. aug. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!