Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Neki volt igaza, vagy én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Neki volt igaza, vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Párommal az összeköltözésünk előtt úgy döntöttünk, hogy az ő házában fogunk lakni, mert az nagyobb. (Nekem kisebb lakásom van). Ebben a házban élt együtt 3 évig egy nővel, akit megismerkedésünk előtt kb. 5 évvel dobott ki. Végig hallgattam az egész történetet elejétől a végéig, és alapból idegesít már az is, hogy folyton előjön a nő valamivel kapcsolatban. Néha már olyan, mintha valami távoli rokon lenne. Másfél éve vagyunk házasok. Kb. úgy egy éve kimentem a műhelyébe, ahol bütykölni szokott, és megláttam, hogy a falak össze vannak firkálva. Az említett hölgy rajzolgatott szívecskéket, irogatott ilyen "szeretlek", meg "macikám" dolgokat. Akkor megkértem, hogy tüntesse el a falakról, mert engem zavar. Már akkor mondta, hogy hát ennek semmi jelentősége, nem kell ebből fesztivált csinálnom. Elkaptam egy flakon festéket, és néhány feliratot átfirkáltam, majd kértem, hogy a többit is legyen szíves tüntesse el. Azóta talán egyszer voltam ott, úgy fél éve, megint kértem, hogy a firkálmányokat fesse át, mert nekem rosszul esik, ha belépek, ezeket látni. Tegnap beugrottam megint, és semmi változás. Szóltam, hogy fesse már át, erre azt reagálta: "ha annyira zavar, akkor fesd át magad". Mondtam neki, hogy én azt szeretném, ha ő tüntetné el önszántából. De ha nehezére esik, akkor inkább hagyjuk a p...ba az egészet. Mérgesen rámförmedt, hogy: "ezért jöttél ide, hogy provokálj?" Nagyon rosszul esett. Este a házban mondtam is neki, hogy felőlem oltárt is állíthat annak a nőnek, már nem érdekel. Mérgesen nézett, de nem szólt semmit, csak hogy őt ez nem érdekli. Erre rávágtam, hogy "majd érdekel, ha én is teleírom a szoba falát az exeim nevével." Erre felpattant, kiment a műhelybe és átfestett mindent. Reggelre sem múlt el a csalódottságom, megingott a bizalmam, és el vagyok keseredve, hogy miért nem lehet ebben a kacsolatban, hogy csak MI vagyunk, más nem. Szerinte én reagálom túl... Mi a véleményetek?

2013. aug. 6. 07:30
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
56%

Túlreagálod.

Az ex szerelmek, partnerek mindenkinél a múltja részeivé válnak, nem kéne tabutémává válniuk, nem kell őket szeretni, de felesleges hisztizni rajtuk vagy eltörölni a nyomukat is, minek?

2013. aug. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
100%

"Komolyan félek, hogy ez fogja tönkre tenni a kapcsolatunkat. "


Ez az önámítás, meg a felelősség áttolása másra. Ha valaki/valami tönkre teszi ezzel a kapcsolatot,az nem egy-két falfirka lesz, hanem a hisztériázásod által te magad.

2013. aug. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
83%
Emiatt tönkremenne egy kapcsolat? NEM! A hisztitől, meg a "még mindig az exed szereted" dumáktól fog!
2013. aug. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
64%

Elképedtem attól, amiket a kommentelők írtak.


Nem kéne összekeverni azt, hogy valaki egy tárgyat megtart, amit az exétől kapott vagy "szeretlek" falfirkákat hagy a falon. Ha ezt kellene néznem, én is mérges lennék és baromira zavarna, viszont az is igaz, hogy én nem csapnék balhét, hanem egész egyszerűen megmondanám a páromnak, hogy engem zavar és legyen szíves eltüntetni onnan, mert az, hogy az ex egykor szerette őt, már a múlté.


Sajnos a férfiak (ahogy az előző kommentekből kitűnik), hajlamosak minden problémát úgy felfogni, hogy a nő csak hisztizik.


Nem ismerem ugyan az összes férfit, de fordított esetben az én párom tuti, hogy addig mondogatta volna, hogy fessem le a falat, míg meg nem teszem. Biztos vagyok benne, hogy egy férfinek sem tetszene ez, most csak azért habzik mindegyiknek a szája, mert egy férfitársukról van szó.


Viszont nőként tanácsolom neked, hogy ne keríts nagyobb feneket ennek a dolognak, mint amekkora valójában, mert a végén tényleg rámehet a kapcsolatotok. Ha ez jelenti a legnagyobb problémát köztetek, akkor nincs nagy gond, nem érdemes kreálni a problémát.


És még valami: Én 12 évig éltem együtt az exemmel és bizony elég sokat beszélek róla a páromnak. Hogy miért? Mert szinte az életem felét az exem töltötte ki és minden emlékem, ami abban a 12 évben történt, vele kapcsolatos. Eleinte zavarta a páromat, de mára már megszokta és tudja, hogy nem azért beszélek róla, mert visszavágyódom, hanem azért, mert ez a múltam. Engem sem zavar, ha az exeiről beszél, sőt, néha úgy kell faggatnom, mert érdekel a múltja.


32/N

2013. aug. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit engem is zavart volna, de szerintem túlreagáltad. Én biztos választottam volna egy szabadnapot, amikor nem túl fáradt egyikünk sem és azt mondtam volna: Engem zavarnak azok a feliratok, meg amúgy is ráférne egy kis rendbetétel a műhelyre, mit szólnál, ha átfesteném?

Ha beleegyezik, esetleg megkérdeztem volna, nincs-e kedve kicsit segíteni. Ennyi.

2013. aug. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
18%
Nő vagyok, de ez akkor is hiszti volt. Te meg mit beszélsz az exedről folyton? Milyen jó lehet a mostani párodnak!
2013. aug. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
51%
Én nő vagyok és vannak kézzel fogható emlékeim a volt barátomtól amitől semmiképp nem szeretnék megválni,de ettől függetlenül nem érzek iránta semmit és csak a jelen számít a mostani párommal,de én valahogy úgy vagyok az ilyenekkel,hogy ha előveszem ezt a dolgot mindig olyan jó nosztalgiázni,nem feltétlenül arról,hogy milyen volt vele,hanem az akkori életemről stb. Nálam a dolognak max ennyi jelentősége van,de azért mondjuk ki őszintén a nagy szerelmeket sosem lehet elfelejteni és szerintem jó rá vissza gondolni,hacsak 10 évente egyszer is magamban.
2013. aug. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
70%

Veled van a baj, és sajnálom, hogy pillanatnyilag ilyen agresszív vagy. Eléggé rosszul kommunikáltok a férjeddel.


A férjednek az exe ugyanúgy a múltja része, mint akármi más. Ha meghalnak a szüleid, akkor sem dobsz ki mindent, ami rájuk emlékeztet. Attól még, hogy két ember szakít, még maradhatnak barátok és őrizhetnek egymásról emlékeket. Nem törölhetsz ki az életedből 5 évet csak azért, mert utólag úgy gondolod, mégsem ő volt az igazi.

A párod viszont ott rontotta el, hogy tényleg túl sokszor emlegette a nőt, annak ellenére, hogy ez zavart téged. Le kellett volna ülnöd vele és megbeszélned, hogy ez neked rosszul esik és ha szeret, akkor igyekszik kevesebbet emlegetni a volt kedvesét. Ti ehelyett folyamatosan hisztiztek és egymás nyakának ugrotok. A pillanatnyi elmérgesedett helyzetben nem tudom, hogyan tudnátok ezt helyrehozni.

2013. aug. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
94%
Igen az igaz,hogy a múltja része az embernek az exe. De nem muszáj,hogy a jelenben is szerepeljen,főleg ha az egyik felet ez zavarja.Bár túlreagáltad kérdező,de ennek ellenére,igen igazat adok abban,ha megkérem a párom rá,hogy fesse át tüntesse el mert engem zavar,bánt, akkor igenis tegye meg a kedvemért ,azért mert szeret,mert nem akar bántani,mert a kedvem keresi stb.
2013. aug. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is kicsit túlreagálod,de azért a pasi se 100as... Ez szerintem majdnem olyan mintha a tangáját tartaná a fiókjában meg a melltartóját,vagy a fogkeféjét se dobta volna ki
2013. aug. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!