Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Neki volt igaza, vagy én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Neki volt igaza, vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Párommal az összeköltözésünk előtt úgy döntöttünk, hogy az ő házában fogunk lakni, mert az nagyobb. (Nekem kisebb lakásom van). Ebben a házban élt együtt 3 évig egy nővel, akit megismerkedésünk előtt kb. 5 évvel dobott ki. Végig hallgattam az egész történetet elejétől a végéig, és alapból idegesít már az is, hogy folyton előjön a nő valamivel kapcsolatban. Néha már olyan, mintha valami távoli rokon lenne. Másfél éve vagyunk házasok. Kb. úgy egy éve kimentem a műhelyébe, ahol bütykölni szokott, és megláttam, hogy a falak össze vannak firkálva. Az említett hölgy rajzolgatott szívecskéket, irogatott ilyen "szeretlek", meg "macikám" dolgokat. Akkor megkértem, hogy tüntesse el a falakról, mert engem zavar. Már akkor mondta, hogy hát ennek semmi jelentősége, nem kell ebből fesztivált csinálnom. Elkaptam egy flakon festéket, és néhány feliratot átfirkáltam, majd kértem, hogy a többit is legyen szíves tüntesse el. Azóta talán egyszer voltam ott, úgy fél éve, megint kértem, hogy a firkálmányokat fesse át, mert nekem rosszul esik, ha belépek, ezeket látni. Tegnap beugrottam megint, és semmi változás. Szóltam, hogy fesse már át, erre azt reagálta: "ha annyira zavar, akkor fesd át magad". Mondtam neki, hogy én azt szeretném, ha ő tüntetné el önszántából. De ha nehezére esik, akkor inkább hagyjuk a p...ba az egészet. Mérgesen rámförmedt, hogy: "ezért jöttél ide, hogy provokálj?" Nagyon rosszul esett. Este a házban mondtam is neki, hogy felőlem oltárt is állíthat annak a nőnek, már nem érdekel. Mérgesen nézett, de nem szólt semmit, csak hogy őt ez nem érdekli. Erre rávágtam, hogy "majd érdekel, ha én is teleírom a szoba falát az exeim nevével." Erre felpattant, kiment a műhelybe és átfestett mindent. Reggelre sem múlt el a csalódottságom, megingott a bizalmam, és el vagyok keseredve, hogy miért nem lehet ebben a kacsolatban, hogy csak MI vagyunk, más nem. Szerinte én reagálom túl... Mi a véleményetek?

2013. aug. 6. 07:30
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is előfordul, hogy szóba kerülnek az exek.

Sőt, mind a ketten rendszeresen össze is futunk velük.

Intelligens emberek között ez egyáltalán nem okoz problémát.

Az ok nélküli féltékenység csak a nagyon ostoba emberek szokása...

2013. aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
69%

Ez így van! Csak nem tudhatjuk, hogy náluk milyen beszélgetés alkalmából kerül elő az ex!

Pl. Drágám!Ezt a rétest a Kati jobban megsütötte! Megkérdezzem tőle, hogy milyen recept alapján dolgozik?

2013. aug. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
100%
Fura válaszokat olvastam. Szerintem az nem hiszti ha megkéred szépen, hogy fesse át az exe szeretlekjeit. Én sem nézegetném szívesen, és a párom sem várhatja el hogy nézegessem. Elmondásod szerint akár fél év is eltelt mire újra arra jártál és újra megkérted hogy fesse le. Ezután jött még pár hónap és ekkor lettél erélyesebb, amit totálisan megértek. Ezt nevezik mások hisztinek? Plusz az hogy sokszor felemlegeti az exet nem oda illő témákban csak még érthetőbbé teszi az álláspontodat. Én ugyanezt csináltam volna a helyedben, vagy még inkább oda költözés előtt kértem volna meg hogy ha ezután ez lesz a közös otthonotok legyen szíves azt "élhetővé" tenni számodra is. Érdekes módon ahogy te említetted, hogy akkor majd te is kipingálsz egy szobát az exed neveivel rögtön kapcsolt, hogy hoppá, ez nem is olyan vicces vagy jelentéktelen dolog. Azt tapasztalom 39 évesen, hogy amit megengedsz nekik, azt fogják természetesnek venni a pasik. Ha pedig túl sokat engedsz akkor simán átgázolnak az érzéseiden és még téged állítanak be hisztisnek. És azt sem értem, ha neki ennyire nem volt fontos a falfirka az oké, de az sem volt neki egyáltalán fontos, hogy téged, akit elvileg szeret, imád, téged ez zavar? Milyen ember az ilyen, aki tojik arra hogy mit érez a másik, csak az számít amit ő érez. Hát olyan mint a párom akit most hagytam ott 8 év után, miután a kedvét kerestem mindenben és semmi nem volt elég jó, de bezzeg hogy most elhagytam én lettem az isten és a tökéletes. Lehet hogy a te férjednek is csak akkor fog leesni a tantusz mikor összecsomagolsz, aztán majd sírhat.
2013. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
68%

Hát nem tudom. Sem én, sem a férjem nem őrizgetünk se fényképet, se plüssmacikat se mütyürkéket az exektől. Biztos velünk van a baj. Ez a MI közös otthonunk és nincs benne helye a volt szerelmeknek, semmilyen szinten. Nincs rá igényünk. Őszintén szólva erősen csodálkoznék, ha azon kapnám a férjem, hogy merengve nézi a volt barátnője képét és közben nagyokat sóhajt, mélabús tekintettel...de örülök, hogy ezek másoknak tök természetes dolog, nekem nem lenne az. Összehasonlítani pedig hülyeség azzal amit rokonoktól, barátoktól kap az ember.

Egyetlenegyszer találtam egy cipőt a volt barátnője után, engem jobban sokkolt mint őt, de rövid habozás után kivágtam a szemétbe. Jólesett. :)

2013. aug. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva pedig, nem te reagálod túl, ha kicsivel intelligensebb lenne a párod akkor magától átfestette volna még mielőtt észreveszed. Ötéves koromban talán még nem bírtam volna elszakadni az átlőtt szivecskéktől, de egy felnőtt férfitól talán már elvárható az ilyesmi....gondolom.
2013. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
Nyugi én teljes mértékben megértelek. Én ugyan ilyen vagyok. Szerintem nem reagáltad túl, igazad volt. Ha új életet akar kezdeni veled, akkor fesse le a falat. Ez a minimum.
2013. aug. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
38%

Hagyjuk már ezt az új életet kezdeni baromságot...

Miért kéne valakinek komplett új életet kezdeni azért, mert szakított egy exével??

Nekem ilyet mondana egy nő kiröhögném és elmennék sörözni a haverokkal...

2013. aug. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
22%

"Neki volt igaza, vagy én reagálom túl?"


XDDDD IQ bajnok lehetsz...

2013. aug. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Látom, azért akadnak olyanok is, akik átlátják a helyzetet. Egy kicsit sem érzem, tartom magam unintelligensnek, és sosem bíráltam a hozzám hasonlókat, akik nem hajlandók beengedni a hétköznapjaikba az ex emlékét. Nem az agyát akarom kimosatni, csak én nem vagyok kíváncsi a másik nőre. Én is voltam előtte szerelmes, nem is egyszer, mégsem őrizgetek tőlük semmit. Elmúlt, szakítottunk, lezártam, nem érdekel mi van vele. Idegen a számomra. Ha találkozunk köszönök... ennyi! Sosem hittem abban sem, hogy "legyünk barátok!" Minek? Nem hinném, hogy az új párok szívesen hallgatnák egy sörözés alkalmával a közös story-kat. Persze teljesen más, ha van közös gyerek. Ott fontos (lenne) a mormális viszony, bár azt sem kell túlzásba vinni.

Azt még nem is írtam le, hogy az ex iránti allergiám abból indult, hogy idióta leveleket irogatott (nekem is) a FB-on. Le is lett tiltva a p...a. Engem bosszantott egy ideig, párom meg csak nevetett rajta, hogy "mi van ostoba, fáj, hogy van tőled jobb is?" Már akkor kértem, hogy zárjuk ezt le, mert elmegyek utána, és nyakon verem. Az én idegeim sincsenek kötélből. Nem arra vágyom, hogy még egy év után is ezzel kelljen foglalkoznom. Lehet, hogy nem szép dolog, de határozottan megkértem, hogy utoljára szólok, hogy mától előttem ne beszéljen róla, ha van még valami ügyük, akkor zárja le. Sőt, azt is felajánlottam neki, hogy eladjuk a lakásomat, és elköltözünk egy nagyobb házba, ami már tényleg csak a miénk, és nem valami h**ye ex után költöztem be.

Após is egyszer benyögte, hogy "mikor itt lakott a..." Most meg csodálkozik, hogy ha jön, inkább megyek csinálok valamit, hogy ne kelljen beszélnünk. Nekem ne szidja, ha akkor jó volt, most már ne blamálja, főleg ne nekem.

2013. aug. 6. 18:02
 50/55 anonim ***** válasza:

aha

Bocs kérdező, de te nem látod a fától az erdőt.

Hogy a párod sem 100 az tutti. Értelmes férfi ilyet nem mond:

mi van ostoba, fáj, hogy van tőled jobb is?


De értelmes nő ezt nem tűri.


Én kezdem azt érezni, hogy te az ex árnyékában fogsz megöregedni. És tetszik vagy sem ezt te választottad magadnak. Mert hittél benne, hogy változni fog bármi.


Innentől inkább szánni való a történet, ha belegondolok ,hogy lehettél volna egy megbecsült boldog nő is.


No mindegy nem az én életem. Jó túlélést kívánok!

2013. aug. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!