Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért az a normális, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért az a normális, hogy a feleség főz, mos, takarít a férj pedig egy rántottát nem tud elkészíteni egyedül, vagy mosni magára?

Figyelt kérdés

Jövőhéten el kell utaznom az ország másik felébe egy temetésre. Busszal megyek, tehát 2 napig nem leszek itthon.

A férjem már most bepánikolt, hogy addig ki fog főzni, mi lesz a takarítással és a mosással?

Megkérdeztem anyósomat, miért nem tanult meg a pici fia főzni, gondoskodni magáról?

Anyósom azt mondta, mert a nő dolga, hogy ellássa a férfit! Milyen hülye felfogás ez?!


2014. márc. 19. 11:19
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
78%

Nekem ez normális, nem hülye felfogás, én is azt láttam otthon, hogy a nő dolga ez, a férfié meg más. Nálunk is én vásárolok, sütök, főzök, mosok, vasalok, cserébe nem metszem a szőlőt, nem nyírok füvet, nem én mosom a kocsit.

Nyilván, ha beteg vagyok (17 év alatt egyszer már előfordult, hogy két napig nem tudtam felkelni), a férjem megoldja, de alapvetően én nem várom el tőle ezeket.

De nem mondom, hogy csak ez a normális, és jaj, ne főzzön egy férfi,.


Az a normális, ami egy család minden tagjának megfelel, és működőképes. Hogy más mit csinál, nem érdekel.

2014. márc. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
88%

1. Az én férjem kiválóan tudja mindegyiket.

2. Valamiért mégse az enyémhez mentél hozzá, hanem a tiedhez. Ne feledd, hogy miért, és akkor nem borít ki ilyen hülyeségekkel.


Az én véleményem az, hogy az ember férjének nem abban a 2 napban kell főznie, takarítania és mosnia, amikor a feleség temetésre (vagy bárhova máshova megy).

2 nap alatt SEMMI nem történik, nem kell takarítani, nem kell mosni, és simán lehet szendvicset enni.

Az viszont elvárható, hogy ha a nő is ugyanolyan 8 órában dolgozik, mint a férfi, az otthoni munka folyamatosan meg legyen osztva.

2014. márc. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

12#

Igazad van, nem azért mentem hozzá, mert kíválóan vezeti a háztartást.

De ha nem is tud főzni, miért kell 2 nap miatt kétségbe esni? Ehet az anyósnál, vagy eszik szendvicset...

2014. márc. 19. 11:38
 14/43 anonim ***** válasza:
20%

tudod, nekem inkább veled van bajom. Ehet az anyósnál vagy eszik szendvicset? HA tudod, hogy ilyen életképtelen, ugyan, mibe került volna hétvégén többet főzni és lefagyasztani egy-egy adagot neki erre a két napra?

Ha lenne gyereketek, akkor is lerendeznéd azzal, hogy eszik szendvicset?


nem mondom egy szóval sem, hogy kötelességed lenne gondoskodni róla, félre ne érts, de nekem elképzelhetetlen, hogy ha ilyen férjem van, mint a tiéd, azzal rendezzem le, hogy egyen szendvicset. :(

2014. márc. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
88%
Nálatok nem szokás megosztani a házimunkát? Nálunk a kezdetektől megvolt a feladata mindenkinek. Barátom főz, felmos, porszívózik. Én mosok, teregetek, takarítok. Ha valakinek épp a másik dolgához van kedve, hát felcseréljük. Ezen mit nem lehet megbeszélni? Ezért lenne szükség arra, hogy mindenki egy kicsit egyeüdl éljen házasság előtt, akkro emgtanulná magát ellátni.
2014. márc. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudnék férfiként tekinteni valakire, aki nem tudja magát ellátni. Elvégre ez a felnőttlét definíciója.


Egyedül élek, lány vagyok, előző héten centri közben a mosógép úgy kattogott, mint az őrült. Leállítottam, kipakoltam, minden ruha csurom víz, előkaptam a mosógép használatiját, és benne volt, hogy a szűrőt időközönként tisztítani kell. Életemben nem hallottam ilyet, de követtem az utasítást, leeresztettem a vizet, kiszedtem a szűrőből a cérnagomolyagokat, visszaraktam, és olyan volt, mint új korában.


Ez nem nagy dolog, nyilván sokan tudnak erről, de én még életemben nem láttam senkit mosógépet szerelni - a férjed nyilván látott már serpenyőt, lábast, nyers húst.

2014. márc. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
97%

Ha csak ketten vagytok, két nap alatt sem vásárolni, sem mosni, sem takarítani nem kell, ha egyébként normál háztartást viszel.

Ehet a menzán, anyósnál, ehet hideget vagy esetleg főzöl neki előre, amit megmelegít.

Azt mondod, mosogatni tud, tehát nem lehet semmi gond.

2014. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk is én csinálom a házimunkát és a főzést. De! Mindent ő is meg tud csinálni. Tud mosni, takarítani, és össze is tud dobni néhány ételt. Azért csinálom én, mert ő többet dolgozik. De ha nem vagyok otthon, vagy ha beteg vagyok és nem tudom megcsinálni, akkor gond nélkül megcsinálja ő.

Szerintem neki ciki is lenne, ha ennyire önállótlan lenne, hogy ilyen alap dolgokat nem képes megoldani.

2014. márc. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
72%
Nem olvastam végig a vàlaszokat, de ha én utazok, akkor elõre megfõzök és beteszem a mélyhütõbe.Egyébként az én férjem mindent tud, sok mindenre megtanitottam,ha elfelejti,akkor ujra mutatom neki.A másik pedig, hogy kollégiumban lakott és mindent csinált ott is.
2014. márc. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
82%
Az igazság az, hogy a férfiak is szeretnek túldramatizálni dolgokat..:) Nálunk is én veszek ki nagyobb részt a házimunkából, de ennek ellenére, ha én nem csinálnám meg, akkor a párom is megtudja/megtudná, szokott segíteni is. De ahogyan észrevettem, ő is képes túlbonyolítani dolgokat, s mivel az a megszokott, hogy az Anya, a Nő a családösszetartó, aki megoldja a családi gondokat (érzelmi), és gondoskodik mindenkiről, hajlamosak bepánikolni, ha pár napra "magukra maradnak". :D Hidd el, meg tudja minden férfi oldani ezeket a dolgokat..az én vőlegényem mielőtt megismerkedtünk hajlamos volt 1 hétig rántottán és kolbászon élni, mert mást nem tudott vagy akart csinálni magának, "mert macerás." Aztán mikor összeköltöztünk, meg előtte együtt főztünk, akkor rájött, hogy nem nagy kunszt. Az anyja pedig az öccsét aki még velük él, a mai napig pátyolgatja, mos rá, takarítja a szobáját, kiszolgálja, így hát persze, hogy kicsit életképtelen. De ha rászolrulna, meg tudná oldalni, másnem menne az önsajnálat..amit épp a férjed is tesz. Nem olyan szerencsétlenek ők mint ahogyan néha beállítják magukat...:D :))
2014. márc. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!