Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért az a normális, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért az a normális, hogy a feleség főz, mos, takarít a férj pedig egy rántottát nem tud elkészíteni egyedül, vagy mosni magára?

Figyelt kérdés

Jövőhéten el kell utaznom az ország másik felébe egy temetésre. Busszal megyek, tehát 2 napig nem leszek itthon.

A férjem már most bepánikolt, hogy addig ki fog főzni, mi lesz a takarítással és a mosással?

Megkérdeztem anyósomat, miért nem tanult meg a pici fia főzni, gondoskodni magáról?

Anyósom azt mondta, mert a nő dolga, hogy ellássa a férfit! Milyen hülye felfogás ez?!


2014. márc. 19. 11:19
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
87%
Ugyan, hagyjuk már, hogy a fiúkat nem tanítják meg otthon főzni. Engem sem tanítottak meg, pedig lány vagyok. Rántottán kívül semmit nem főztem otthon. És mégis, amikor különköltöztem, rögtön tudtam főzni, még vadast, bonyolultabb kajákat is. Nagyon jó receptes oldalak vannak a neten.
2014. márc. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
84%

Jesszus :)

KI fog főzni? Interneet, könnyű recept, megnéz, megcsinál.

Takarítás? Bemutatnám a porszívónak.

MOsás? 2 napig annyi szennyest terhel.

Szóval téged basztat, ahelyett, hogy amig nem vagy otthon meglepne és vacsival meg tiszta lakással várna!


Gratula!

2014. márc. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
62%

Miert az a normalis, hogy a ferj dolgozik reggeltol estig eltartja a csaladot, a feleseg pedig vagy nem dolgozik vagy ha igen akkor is joval kevesebbet keres a ferjnel?


Persze tudom, nem minden feleseg ilyen, de nem is minden ferj olyan mint te leirtad.


Az megint mas, hogy ha az egyik feladatbol az egyik fel jobban kiveszi a reszet (csaladfenntartas) akkor a masik feladatbol meg a masik fel vegye ki jobban a reszet (hazimunka) aranyosan, igazsagosan.

2014. márc. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
A párom nem tudott szabadságot kérni, ezért megyek egyedül.
2014. márc. 19. 12:43
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem túl igazságos. Egy felnőtt tudjon gondoskodni magáról, akkor is, ha férfi, akkor is, ha császár, és a fenéktörlésre is külön cselédje van.
2014. márc. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
74%

Ez egy baromság, mert egy férfi mindent meg tud csinálni, szerintem egy nő is, de ebben már nem vagyok annyira biztos.

Én kifejezetten szeretek főzni, van egy csomó minden, amit a nők nem tudnak úgy megcsinálni, mint egy pasi.

Persze nem volt ez mindig így, először mindenkinek odaéghet bármi, lehet elhirtelenkedni a rántotthúst, de nem tökkelütött az ember, megtanulja, mind a férfi, mind a nő.

Az én volt nejem borzalmas dolgokat kotyvasztott eleinte, de megettem fapofával, szemem sem rebbent, aztán volt, hogy együtt főztünk, a piacra is kikísértem, semmire nem tanítottam, magától is ellesett, mindent, sőt, hamarosan túl is tett rajtam és valóban, mikor gyesen volt, mindent Ő csinált, hiszen én korán mentem, későn jöttem, mert rengeteget túlóráztam, hajtottam a pénzt, hiszen szükségünk volt rá.

Szerintem ez egy kamu, ilyen pasi nincs, akár virslin, vagy pizzán is el tud lenni bármelyik pacák hónapokig, ha már lusta lecsót, vagy paprikás krumplit csinálni.

Velem még az is előfordul, hogy napokig nem is eszem, semmi fogyókúra, csak napközben elfelejtem, este meg túl fáradt vagyok, beszédülök az ágyba, főleg, ha már napok óta nem, vagy alig aludtam. Időnként kidobom, vagy a csöves markába nyomom az aszott tízórait, ha már megunom cipelni. Amikor éhes lenne az ember, akkor nincs rá idő falatozni, máskor meg oda sem figyelek, leköt a meló. A nadrágszíjjat bárki beljebb húzhatja egy lyukkal, ha már lusta egy hamburgert rendelni, vagy sajtot reszelni a főtt tésztára és rázuttyantani egy pohár tejfölt.

Ha rákap, a férfiak igenis szeretnek főzni és még sütni is. Legalább féltucat módon csinálom a hagymalevest, és gyakran előfordul, hogy fantázia kajákat dobok össze, sült hal grillezett gombával, zöldséggel és ha én főzök, minden tányér üres lesz a végére, nincs maradék, de mint már említettem, fakír is tudok lenni és szerintem minden férfi ilyen.

Az is lehet, hogy alig várja már, hogy végre egyedül maradjon és hagymás szalonnás reggeli után kedvére sörözzön az ágyban elnyújtózva és a zokniját a csillárra dobja, ha kedve tartja és meglehet, hogy igazából már előre kevesli a boldog két napocskát, már előre szomorkodik, hogy milyen hamar vége lesz a szabadságnak, amikor a házisárkány egzecírozása nélkül azt tehet, amit csak akar, de azért ezt nem állítom, hiszen nem ismerem a körülményeket, de mint lehetőséget figyelmedbe ajánlom.

:)

2014. márc. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Jó hülye nevelést kapott a férjed.

Én 21éves srác vagyok de mindent megtudok csinálni, a sütik sütésén kívül mindent megtudok főzni/sütni.

Engem így neveltek.

Ja és itt a koliban is a srácok 90%a tud mindent ugyanígy.

2014. márc. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
Á, igen. 25 éves lány vagyok, és sajnálom, hogy nem vagyok egy-két évvel fiatalabb, mert szerintem a most húszas éveik elején lévő fiúk lesznek azok, akik nem fogják kisasszonyosan a szájuk elé kapni a kezüket, ha főzniük kell magukra, vagy a saját ingüket kell kivasalniuk.
2014. márc. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szerencsére ilyen nincs. A párom (férfi, nyilván) tud és szeret is főzni, és mos is magára, ha kell. Nem nagy feladat berakni a gépbe a ruhát és elindítani egy mosást. Főzni meg megint csak akarat kérdése, nagy tudás nem kell hozzá, hiszen a neten minden recept aprólékosan le van írva :)


Egyébként régen valóban az volt a szokás, hogy a nő otthon van és ellátja a családot, míg a férfi dolgozik és eltartja őket. Nyilván ma már ez nincs így, mivel egy fizetés kb. csak a rezsire megy el... Én szeretem, ha egy férfi házias, és nem kell mindig kiszolgálnom.

No meg két nap nem a világ, rendelhet is magának valami kaját, de ha azt nem akar, akkor szendviccsel is ki lehet bírni ennyi időt. Vagy vannak gyorsfagyasztott ételek, ahhoz már tényleg nem kell diploma, hogy azt meg tudja csinálni magának..

2014. márc. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondani szokás: aki olvasni tud, az főzni is tud!

Ha én nő létemre egyedül kitapétázok és kifestek egy egész lakást, bútorhuzogatással együtt, akkor a férjem se legyen olyan kis szerencsétlen, hogy éhen haljon nélkülem.


Amúgy szerintem ez olyan lehet a férjednél, mint amikor valaki jajj de nagyon fél az orvosnál. Ha megy vele valaki, akkor előadja a hattyú halálát, ha egyedül van, akkor rögtön nem akar beájulni a vizsgálóasztal alá.

2014. márc. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!