Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Most tenyleg ekkora baj ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most tenyleg ekkora baj ez?

Figyelt kérdés

28 eves no vagyok,ferjem 30 eves. 5 eve hazasodtunk ossze.

Hazassagunk elott kulon kasszan voltunk, viszont amikor osszehazasodtunk mindkettonk szamara magatol ertetodo volt,hogy akkor kozos kassza lesz. Ez eddig teljesen jol mukodott,vagyis mukodik most is,csak en ugy gondolom,hogy mivel no vagyok,ezert vannak alapveto szuksegleteim. Mint peldaul piperecucc,ruhak,szepsegapolasi dolgok stb. Az en fizum 180,ferjeme 210. Az en 180-as fizumbol havi rendszeresseggel el szoktam tenni 30 ezer forintot,hogy ha esetleg ho vegen nem marad penz,akkor en akkor is meg tudjam venni,ha valamire szuksegem van. Pl. kineztem valamit,kijott egy uj piperecucc stbstb.

Na most a ferjem tegnap megtalalta a dugipenzem(ami eppen most 58 ezer forint,mert nem mindig koltok pont 30 ezret havonta. Van,hogy csak 10-et koltok,de volt mar 45 is),es elkezdte nekem mondani a magaet,hogy en becsaptam ot,es hogy en tulajdonkeppen minek is rakok felre magamra,es hogy egy hazassagban nem megengedett a dugipenz, stbstb.

Most szoba se all velem. Tenyleg ekkor problema ez? Hogy no letemre szuksegem van arra,hogy figyeljek magamra,es ne hagyjam magam el?

Szerintetek ez tenyleg ekkora problema,hogy nekm van dugipenzem? Hogy velekedtek errol?

Ferjek/felesegek! Nektek van dugi penzetek? Ha nincs,akkor miert nincs?

Elore is koszonom a valaszokat!


(Bocsi a terjedelem miatt,es az ekezethasznalat miatt is,de sajnos angol billentyuzetem van.)



2014. ápr. 6. 15:07
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
62%

Primitív a hozzászólók nagy része. A kérdező nem a férje pénzét lopja, mert ő maga is keres, a sajátjából pedig JOGA VAN félretenni, ha akar.

Egyébként tapasztalat, hogy sok férfi szerint a pipere, sminkcucc, stb felesleges baromság, és csak a cirkusz megy rajta, ha az asszony hazaállít egy új akármivel. Nekik jár a közös pénzből amire akarják, de sokan a nőjük nyakára lépnének amiért ki mertek adni 3 ezret egy rúzsért.

Szerintem jogos a kérdező igénye arra, hogy félretegyen, főleg így hogy fel sem tűnt a férjének a hiány, ha nem találta volna meg (ez is érdekelne azért, hogy sikerült neki), soha nem derült volna ki. Aki szerint tolvaj az az ember, aki keres, dolgozik, és van pofája a saját fizetését beosztani, az ássa el magát, mert egy primitív véglény.

2014. ápr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

#1 Nem az,hogy nem engedne,csupan nem nezne jo szemmel.


#8 BECSAPTAM? Hat basszus az en fizumbol engedd mar meg,hogy annyit koltsek,amennyit jol esik.....


#9 Ki mondta,hogy nem rakunk felre nyaralasra? Nem mintha kozod lenne,hozza,hogy mennyit teszunk felre nyaralasra,de elmondom,hogy 50-60 ezer kozott teszunk felre.


#12 Mert a kozosbol a csaladi dolgokra megy,szamlak,nagybevasarlasok,csalaslatogatasok=benzin)


#13 Szerintem nem elunk luxusban,atlagosnak mondhato a fizetesunk.


#19 Kerlek,ne titulalj rogton betegnek.


#20 - Alljon meg a menet! Nem loptam meg senkit! A sajat fizumbol csiptem le,nem a ferjemebol.

- SZOVEGERTES. Lehet,hogy elrakok a SAJAT fizumbol 30-at,de nem koltom el az osszeset. Ezert irtam,hogy hol 10-et koltok,hol 45-ot. Tehat nem 45 ezret csipk le a fizumbol,hanem peldaul,ha egyik honapban nem koltom el a harmincat,es marad mondjuk 15,de jovo honapban 45 ezres dolgot akarok venni,akkor az elozohavi maradekot hasznalom fel.


Egyebkent mar kibekultunk:):):):):)

2014. ápr. 6. 18:45
 23/36 A kérdező kommentje:

Koszonom 21-es,hogy megvedtel.

A tortenetet privatban leirom kesobb.

2014. ápr. 6. 18:47
 24/36 anonim ***** válasza:
87%
Eszembe nem jutna, hogy a saját férjem elől dugdossak pénzt! Ezek szerint ő azt sem tudja, hogy neked mennyi a fizetésed? Igen, azt gondolom, hogy teljesen jogosan haragszik rád. Ha az én férjem dugdosna pénzt az állítólagos közös kassza ellenére, őszintén nagyon rosszul esne! Lehet, hogy neki is vannak olyan dolgok, amiket szívesen megvenne magának, de inkább beteszi a közösbe az arra szánt pénzt, veled ellentétben, aki havi nem kis összeget tesz félre saját magának... Ez nem normális házasság! Nem egyszerűbb a legelején megbeszélni, hogy neked van ilyen igényed, szeretnél erre költeni, és mennyit tudtok erre rászánni? Szerintem sokkal tisztább lett volna. És csodálkozunk, hogy ennyi válás van? :D
2014. ápr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
52%
Akik szerint bűn az ha a saját pénzét rakja el, azok nem is tudom mit mondanak arra az emberre aki havi szintén ugyanennyit elkölt cigire...
2014. ápr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
17%

igen, becsaptad, ez tény. ha nem becsapnád, miért rejtegetnéd? a sajátodból csíped le, akkor minek dugod el?


mindenki megengedi, hogy arra költs, amire akarsz. de ha felteszel egy kérdést, ne neked álljon már feljebb, ha nem olyan válaszokat kapsz, amilyeneket vársz!


nem, nem átlagos a fizetésetek. nem kell magyarázkodni, de ez jóval több, mint az átlag. az én munkahelyem egy nagy országos cég, diplomám nincs, de 3 szakmám van, az egyikben dolgozom, felelősségteljes irodai munka, de feleenyit vszek haza. ugyanennél a cégnél a kétdiplomás mérnökemberek 170 körül visznek haza. nem átlagos a 200 ezer.

2014. ápr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
41%

nem értem meg azokat, akik kiírnak valamit, és fel vannak háborodva, ha nem azt válaszolja a többség, amit hallani akarnak.

tessék akkor megkérdezni anyucit meg a jó barátnőket, azok majd bólogatnak, mint a kiskutya, és akkor megnyugodhatsz.

de itt van egy teljesen vegyes közönség, akik választ adnak az ő normáik szerint, ha nagy részük szerint loás és bunkóság, és ez neked nem tetszik, akkor nem kell magánéleti kérdéseket kiírogatni ide!


jaj, ez még nagy kedvencem, amikor valami szupertitkos magánéleti kérdés után a kérdező flegmán ideírja, hogy "szerintetek érdekel a véleményetek?" meg "nehogy már ti mondjátok meg!" meg "nem vagyok köteles nektek részletesen beszámolni az életemről".


vérig vagy sértődve, flegma lettél, mert mások el merték mondani a véleményüket.

2014. ápr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
88%

"A kérdező kommentje:


#8 BECSAPTAM? Hat basszus az en fizumbol engedd mar meg,hogy annyit koltsek,amennyit jol esik..... "


A kérdésben pedig: "Hazassagunk elott kulon kasszan voltunk, viszont amikor osszehazasodtunk mindkettonk szamara magatol ertetodo volt,hogy akkor kozos kassza lesz."


Vagyis te a "dugipénzedet" a KÖZÖS kasszából vetted ki. Amiben a férjed pénze is benne van.

Egyet nem értek: a kassza közös, mindkettőtök pénze benne, mindketten akkor vesztek ki belőle, amikor akartok/kell. Mi a bánatnak kell neked "dugiban" rejtegetni a pénzt?

Nem jól írják sokan, mivel közös kassza, a férjedet nem megloptad - hiszen a te pénzed is benne van - hanem sokkal rosszabbat tettél: becsaptad.

Ő minden pénzét a közös kasszába teszi, de te nem, neked van "dugipénzed", viszont a közös kasszából nyilván ugyanúgy költesz, mint ő. Nem a pénz a lényeg, hanem az, hogy átverted őt.

2014. ápr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a havi 30 ezer ft pipere valóban túlzás, ha csak azt nézzük, hogy az egy évben közel 400 ezer ft, akkor iszonyú nagy raktárad lehet mind piperéből, mind ruhákból. Ennyire nincs szüksége senkinek, hogy havi rendszerességgel meghatározott összegben igenis elköltöd azt a pénzt,kivéve ha valamit pszichésen kompenzálni akarnak az életükből.

Kedves kérdező, szerintem a ti fizetésetek nagyon is átlagon felüli, ezt ne is vitassuk.

Igen, a dugipénznek nincs helye egy jól működő kapcsolatban, lehet hogy azóta ezt már beláttad. Sikeres és további problémamentes életet kívánok , sose legyen nagyobb gondod.

2014. ápr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Mivel élet- és vagyonközösség van egy házaspár között,

ezért amit "eldugsz" a férjed elől, az igenis lopásnak számít.


Az, hogy más válaszolók is lopnak otthon a közös kasszából, még nem ment fel téged!!


"a ferjem tegnap megtalalta a dugipenzem"

Te is érzed legbelül, hogy meglopod, hiszen ezért is dugdosod előle.


Ha tisztességes nő lennél, akkor megbeszélted volna vele már az elején!!

2014. ápr. 7. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!