Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Diplomaszerzés a házastárs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diplomaszerzés a házastárs kedvéért: mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Férjemmel lassan 10 éve vagyunk házasok. Mindig tudtam, hogy diplomás párt képzelt el magának, emiatt az eljegyzés után volt pár komoly beszélgetésünk. Én őszintén elmondtam, hogy szeretem a szakmám (pék és cukrász vagyok) és amíg megélek belőle, nem hiszem, hogy váltani fogok. Ha mégis, akkor a tanári szakma érdekel még, de szerinte meg az nem "rendes" diploma (elnézést minden tanártól, nem értek egyet vele). Ennek ellenére elvett és eddig minden rendben volt.


Most új munkahelyre került és elég sznob munkatársai vannak, akik szemében nagyon ciki hogy egy szakmunkás a felesége. Ez neki rosszul esik, én viszont nem akarok pénzt, időt és energiát fektetni egy olyan diplomába, amit valószínűleg sosem fogok használni. Ráadásul nem is biztos, hogy menne, mert szerinte "rendes" diplomát kéne szereznem. Nem vagyok buta, de mivel nem érdekelnek ezek a dolgok, nem biztos hogy sikerülne.


Mi a véleményetek? Neki kéne ezen túllépnie vagy nekem engedni?


2014. ápr. 12. 16:27
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
56%
El ne kezd az egyetemet miatta! Attól, hogy a férjed akkora paraszt, hogy nem képes odaszólni a haveroknak, hogy le lehet szállni a szakmunkás nejéről, aki egyébként az ételt alkotja meg az asztalukra, még ne te tegyél neki szívességet! Eleve, mint érett, felnőtt férfi túl kéne lépnie ezen a "ciki, nem ciki" dolgon. Pluszban, te korrekt voltál, még az eljegyzés alkalmával leültél vele és elmondtad neki, hogy te nem akarsz diplomát, mert szereted a munkádat. Ő így vett el téged, tudta, mi a helyzet. Akkor most ne verje az asztalt. Ezen felül odatolnám bármelyik IQ fighter Mr. Doktori Címet a sütőhöz, hogy "Süsd meg a reggelinek való kenyeret/zsemlét/akármit!", - mert ha ciki szakmunkásnak lenni, akkor senki se lesz pék - és megnézném, mit produkál....
2014. ápr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
61%
Csodálkoztam is azon, hogy pl. mért nincs cukrászati főiskola vagy valamilyen felsőfokú képzés. Ha belegondoltok, a versenyeken kész műalkotások kerülnek ki a kezeik közül.
2014. ápr. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
43%

Nem értem a férjed viselkedését!Ő most téged akar,vagy a nemlétező diplomádat??

Az én férjem is doktor,orvos dr.

Sőt a barátai is mind-mind orvosok.Mindenki diplomás,sőt a legtöbbnek a felesége is orvos,vagy dr.

Én nem!Csak egy szakmám van!És?Kit érdekel?Sose éreztem emiatt kevesebbnek magam,és nem is néztek le érte.Nagyon jól kijövök velük,sok közös programot is csinálunk.

Sose kérte a férjem,hogy diplomázzak le,csak azért mert az olyan jól hangzik.

Sajnálom,hogy ő ennyire felszines és bunkó! :(

2014. ápr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
46%
Javítanék!Sajnálom,hogy a te férjed ennyire felszínes és bunkó!
2014. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
24%
Ismétlem a többieket: Dr. Bunkó...
2014. ápr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem az a ciki, ha valakinek nincs diplomája, hanem az, hogy tudatlan és az intelligencia szintje a béka feneke alatt van. Ha nem vagy ilyen, akkor nem értem a férjedet. Egyébként ha valaki tényleg okos, akkor nem vág fel vele és nem nézi le a többi embert. Innen lehet megállapítani, hogy ki lett sznobságból doktor és ki az aki valóban intelligens. Egyébként ha olvasott, intelligens és művelt vagy akkor miért kell utánaolvasnod a dolgoknak beszélgetés előtt? Nekem ez fura. Szerintem nem illetek túlságosan össze. Lehet hogy nem a szakmunkás mivoltod miatt szégyell, hanem mert tudatlan vagy. De akkor össze se kellett volna házasodnotok.
2014. ápr. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

Csak tudnám mit enne a sok diplomás doktor, ha te nem sütögetnéd a kenyeret nekik.

Vagy mivel járnának, ha az elromlott autójukat nem lenne aki megjavítsa, vagy a hajukat levágja, vagy a házukat megépítse...

Sosem értettem miért kevesebb egy szakmáját űző ember.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél,és gondolom gyanítod, hogy ez mindig így marad, úgyhogy vagy teszed amit ő akar, és diplomát szerzel, vagy a saját utad járod. De ez mindig is probléma lesz a részéről.

2014. ápr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
A sporthíreknek kell utánaolvasnom, mert azokat nem követem :-)
2014. ápr. 12. 19:45
 29/43 anonim ***** válasza:
Hát, de ahhoz nem kell diploma, hogy valakit érdekeljen a sport, és én mindig is el tudtam beszélgetni férfiakkal a sport témakör nélkül is.
2014. ápr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
29%

"Sosem értettem miért kevesebb egy szakmáját űző ember."

Azért, mert a doktorí cím megszerzéséért minimum plusz 5 évig kell tanulni, miközben bármelyik szakmunkát el lehet sajátítani egy gyorstalpaló OKJ-s tanfolyamon is. Ha hirtelen nem lenne egyetlen pék, vagy fodrász sem, hát nem fordulna ki sarkaiból a világ, de képzeld el orvosok nélkül mi lenne... a tudásszint igenis megkülönbözteti egymástól az embereket, a műveltebbek kiemelkednek a tömegből.

2014. ápr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!