Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Diplomaszerzés a házastárs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diplomaszerzés a házastárs kedvéért: mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Férjemmel lassan 10 éve vagyunk házasok. Mindig tudtam, hogy diplomás párt képzelt el magának, emiatt az eljegyzés után volt pár komoly beszélgetésünk. Én őszintén elmondtam, hogy szeretem a szakmám (pék és cukrász vagyok) és amíg megélek belőle, nem hiszem, hogy váltani fogok. Ha mégis, akkor a tanári szakma érdekel még, de szerinte meg az nem "rendes" diploma (elnézést minden tanártól, nem értek egyet vele). Ennek ellenére elvett és eddig minden rendben volt.


Most új munkahelyre került és elég sznob munkatársai vannak, akik szemében nagyon ciki hogy egy szakmunkás a felesége. Ez neki rosszul esik, én viszont nem akarok pénzt, időt és energiát fektetni egy olyan diplomába, amit valószínűleg sosem fogok használni. Ráadásul nem is biztos, hogy menne, mert szerinte "rendes" diplomát kéne szereznem. Nem vagyok buta, de mivel nem érdekelnek ezek a dolgok, nem biztos hogy sikerülne.


Mi a véleményetek? Neki kéne ezen túllépnie vagy nekem engedni?


2014. ápr. 12. 16:27
1 2 3 4 5
 31/43 Nádszálkisasszony ***** válasza:
85%
Kedves 30-as egy rendes szakmát, nem lehet megtanulni "gyorstalpaló" OKJ-n! :D Nem végzettség alapján kell megítélni az embereket! Egy orvos lehet hogy soha a büdös életbe nem tudnak úgy heggeszteni mint egy mesterember.
2014. ápr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 Nádszálkisasszony ***** válasza:
72%
*tudna
2014. ápr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
72%
Az én kedvesem is pék, és én nagyon büszke vagyok rá, és hiába van nekem diplomám, sokkal szélesebb látókörű, tájékozottabb, mint én. Ha a férjednek rosszul esik, hogy abban a társaságban Téged lenéznek, akkor vagy kiáll érted, és nem "barátkozik" velük, vagy sznobbá válik ő maga is, és kimondva kimondatlanul de ő is lenéz Téged. Nemrégiben egy buliba voltunk hivatalosak, ahol egy elég komoly nemzetközi cég pénzügyi igazgatója is ott volt a feleségével. A pasas szinte egész este az én pékemmel diskurált, pedig voltak ott nagyon magasan kvalifikált emberek is.
2014. ápr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
Kérdezõ a férjed melletted lett diplomás?En ugyanebben a cipõben vagyok, hogy a férjem az elsõ egyetemi évtõl a doktori megszerzéséig álltam mellette ki, biztattam, mindent felvállaltam.Csak a baj az,hogy magamról elfelejtkeztem az érettségi és a szakma megszerzése után.Most már a fejemhez van vágva, hogy nincs diplomám.Kimondottan szégyel, viszont már én nem megyek sehova vele. Ha a férjed is ilyen meg fogja utáltatni veled a munkádat és önmagadat is, és egy idõ után mindenkit jobbnak fog látni tõled.
2014. ápr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
81%

" a tudásszint igenis megkülönbözteti egymástól az embereket, a műveltebbek kiemelkednek a tömegből"

Édes Istenem, kár, hogy még mindig itt tart néhány ember.

Tudod mindenki képes megtanulni a tananyagot, legyen az orvosi, vagy élelmiszeripari, csupán fenék kell hozzá, de van akit ez a szakma, van akit pedig egy másik tesz boldoggá. Te nem lennél boldog ember vízvezetékszerelőként, de a gázos szakembered sem lenne valószínűleg jogászként.

Nem a szakmája, hanem a munkájának minősége emel valakit ki a társadalomból, te agyonmagolt. Úgy látszik, még sem sikerült mindent elsajátítanod.

Hidd el, a te diplomádnál, tőled százszor többet ér (mind fizetésben, mind megbecsülésben) sok nemdiplomás ember.


Egy 2 diplomás

2014. ápr. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ott követtél el hibát, hogy egyáltalán szóbaálltál egy ilyen emberrel. A férjemmel összesen van 4 diplománk, de az egyik idős rokon szerintem simán leköröz minket a tájékozottságával, műveltségével és olyanokat mond a családi ebédnél a világról, hogy csak lesünk.

Ráadásul a cukrász szakma kiváló, én már ezerszer megbántam hogy nem egy ilyen szakmám lett, hanem egy sz.aros diploma amivel nem tudok mit kezdeni....

Tedd helyre az önértékelésed és szerintem sürgősen hagyd ott ezt az embert. Jobbat érdemelsz.

2014. ápr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

Nos...

Először is a kérdésedre válaszolva, igen elvégeznék egy egyetemet, de azért hogy ÉN jól érezzem magam, nem pedig azért, hogy megfeleljek a sznob férjem, sznob elvárásainak...



Az meg, hogy a DR. Hakapeszik Shanemétlendöglik férjed és a kedves munkatársainak nem felel meg, hogy milyen végzettséged van, nem is értem miért vett feleségül, Téged azért nem értelek meg, hogy miért mentél hozza...


Harmadrészt meg írtad, hogy nem tudsz hozzaszólni a férjed végzettségével kapcsolatos dolgokhoz...hát, nekem 3 végzettségem van, nagyvonalakban, mégsem tudok hozzaszólni a vőlegényem orvoslással kapcsolatos dolgaihoz. Az az igazság, hogy nem nagyon érdekel...

2014. ápr. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
A 30-as válaszolót állítsuk már oda egy CNC-s gép mellé, hogy marjon már vele valamit vagy programozza be :D Elárulom, mindkét dologhoz elég egy OKJ-s végzettség, de lefogadom, hogy a kedves válaszoló nem tudna mit kezdeni vele. Mellesleg, amit itthon szakmai tanításnak hívnak, az egy nagy kupac szar. A szakmádat csak úgy tanulod ki, ha valahogy sikerült elhelyezkedned és ott évek alatt megtanulod és tökéletesíted a tudásod. Egy asztalos, cukrász, vízvezetékszerelő, stb. tudásában évek munkája áll és mégis ezerszer hasznosabbak, mint például a sok frissen szabadul bölcsész. Az orvos is meg lenne lőve, ha nem lenne a házában áram, víz és gáz....
2014. ápr. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
De te is meg lennél lőve, ha nem lenne iskola, ahol bölcsész tanárok tanítják a gyerekeidet. So underrated...
2014. ápr. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Amilyen tanárok tanítanak itthon, nem is akarnám itt iskolába adni a gyerekemet...
2014. ápr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!