Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem lépnek ki a rossz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem lépnek ki a rossz kapcsolatokból?

Figyelt kérdés
Egy csomó helyen azt látom főleg nők részéről, hogy tudják, hogy a kapcsolat rossz, mert a párjuk nem törődik velük, bunkó/agresszív/önző/csak magára költ/nem segít semmit a háztartásban/nem lehet vele beszélni se, mert nem fog fel semmit és sorolhatnám. Mégis bent maradnak egy ilyen házasságban. Én ezt komolyan nem értem! Minek kínozzák magukat? Ennél már egyedül is jobb lenne.

2014. jún. 2. 22:26
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
Pontosan így van, kérdező. Ezért kell úgy kezelni a dolgot, hogy radikálisan gondolkodni és a fenyegetéseket mindenképp betartani. Nem kell hisztizni, csak vaalmi olyat mondani/tenni, amitől megáll benne az ütő, aztán már többet fogsz érni a szemében. A "házisárkánykodással" semmit nem érsz el.
2014. jún. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 A kérdező kommentje:
21 Én azt tapasztaltam, hogy az ilyen embert semmi nem hatja meg, amíg ott nem hagyják őket. Addig minden csak kamu. Aki ilyen zsarnokoskodásra hajlamos, attól jó messzire kell menekülni, mert soha az életben nem fog emberi módon gondolkozni.
2014. jún. 3. 00:51
 23/56 anonim ***** válasza:
100%

" Az ül rózsaszín felhőkön, aki azt hiszi, h van tökéletes pasi, meg tökéletes és hibátlan kapcsolat."


53 %-os, te nem vagy normális. Magyarul oké, hogy valakit szexre kényszerít a férje, mer' háát nincs tökéletes férfi? Az egy dolog, hogy nem minden tökéletes állandóan, de jó, hogy ne legyek hálás, mert csak megver meg megerőszakol. Akér fe is köthetne, nem?

(Nem, nem vagyok feminista, de basszus, a feleség köszönje is meg a verést, mi?)

2014. jún. 3. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
35%
Bocsánat hogy ilyet merek feltételezni (a mai világban), de nem lehet hogy azért (is) marad benne valaki egy házasságban (lettlégyen az bármilyen, bizonyos határokon belül), mert komolyan veszi a fogadalmat, amit tett és mondjuk kitart a saját felelősséggel meghozott döntése mellett...? Meg mert esetleg úgy gondolja hogy a hűség (nem csak szexuális értelemben) és a szeretet bizonyos értelemben kötelezi, akkor is, amikor éppen nem fenékig tejfel minden egy kapcsolatban...?
2014. jún. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
100%
Akinek rossz a házassága és a fogadalom miatt nem lép az meg is érdemli...
2014. jún. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nagy a nyomás az emberen. Az első kapcsolatomból közel két év vívódás után léptem csak ki. Ennek kismillió oka volt. Amikor összekerültünk, a tojáshéj még a fenekemen volt, nem is tudtam elképzelni, milyen lehet az élet nélküle. A családom szerette, mert kedves, vicces, segítőkész ember volt. Folyamatosan azt hallgattam, hogy milyen jól egymásra találtunk, és hogy nagyon helyes, amit csinálunk, így kell csinálni, nem agyba-főbe pasizni, hanem szépen a közös életünket építeni.

Igazából el se tudtam képzelni, hogy milyen lehet nélküle. No meg 24 évesen kezdjek új életet? Öreg vagyok már ehhez, gondoltam. Azóta évek teltek el, kapcsolatok jöttek-mentek. Azóta megerősödtem, már nem tűröm el a megalázást, tudom, mit akarok egy kapcsolattól, és csak olyanba vagyok hajlandó belekezdeni, amitől ezt meg is kapom. Bár nagyon vágyom már családra, gyerekre, nem érzem azt, hogy mindenáron. Nem érzem azt, hogy bele kell ugranom valami hülyeségbe, csak mert "itt az ideje". Inkább legyen később családom, de az jó legyen.

Néha eszembe jut a régi énem, mosolygok rajta. Kis naiv, azt hitte, hogy nincs élet az akkori pasin túl :)


Van viszont olyan barátnőm, aki nem ment át ezen. Fiatalon lett egy pasija, de sose éreztem azt a nagy szerelmet rajtuk. 7 év alatt nem jutottak egyről a kettőre, de akkor már jó, ha havonta szexeltek. Én meg értetlenül álltam a dolog előtt. És pontosan ugyanazokat az érveket hozta fel az együtt maradás mellett, mint én a régi kapcsolatomban. Öreg már, gyereket akar, és ezt a pasit legalább ismeri. Úgyhogy eljegyeztette magát - és utána se változott semmi. Sajnálom őt, mert ezzel a helyzettel az a gond, hogy minél jobban belemászik az ember, annál nehezebb utána kimászni. De azon kívül, hogy elmondom a véleményem, ha kérdezi, nem sok mindent tehetek.

2014. jún. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:

erdekes, h hazassag nelkul is lattam ezt.

verte a baratja, a gyerek a lany szuleihez nem mert menni mert kapott volna ennek ellenere csak egyutt voltak 2 evig.

erre mit lehet mondani? aki norma gyerek volt azt meg ott hagyta...

2014. jún. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
100%

Ez sokkal bonyolultabb téma annál, mint hogy általánosságban lehessen boncolgatni.

Az biztos, hogy minden sz.rság gyerekkorból jön. Egy feltétel nélküli szeretetben felnőtt gyerek nem fog egy agresszorhoz "kötődni". Az ilyen nőknek gyenge az önértékelésük, ezért nem mernek lépni. (tapasztalat) Amíg helyre nem teszik magukat, addig nem készek a változásra és hiába válnak el, egy újabb szemétládába habarodnak bele.

2014. jún. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztalom, azt láttam eddigi életem során, hogy nagyon sokszor egy kapcsolatban a két fél közül az egyik sokkalta gyengébb (gyengébb jellemű akár, vagy sokféle értelemben mondhatni), míg a másik bizonyos értelemben hozzá képest sokkalta erősebb. S kívülről ez "furcsam mód" pont úgy tűnik hogy fordítva van. Pedig igazán az az erős sokszor, aki képes kitartani sok rossz ellenére is a másik mellett és elszenvedni sokmindent a másiktól, illetve a másikért. Ami kívülről nézve sokszor értelmetlen megaláztatásnak, szenvedésnek tűnik és érthetetlen hogy hogy tudja szeretni valaki mégis azt a másikat. Csakhogy van ennek a dolognak egy olyan vetülete is, és én azt gondolom hogy sokszor a másik, a gyengébb ember elveszne, ha nem volna mellette egy erősebb jellem, egy jobb lélek, aki ha sokszor a szenvedése árán is, de valahogy mégis a felszínen tartja a másikat. Persze kizárólag egyfajta materialista életszemlélettel (amiről nem feltétlen tehetnek az emberek) nézve a dolgot, ez a fajta altruista hozzáállás hogy valaki megmarad -mondjuk úgy sarkosan- egy hülye mellett, annak minden hülyesége ellenére, nehezen érthető, illetve egyáltán nem is értelmezhető. Mégis ez is lehet szeretet. Valki egyszer régen valahogy úgy mondta, hogy az szeret igazán, aki életét adja a barátaiért, aki az életét adja a másikért...
2014. jún. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:

Az csak látszat erősség utolsó! Az agresszor is gyenge, bizonytalan valójában. Két bizonytalan ember egymásba kapaszkodása. Mindkét oldalról függőség.

milyen szeretetet tud adni az, aki magát sem szereti? Aki hagyja, hogy lábtörlőnek használják?

2014. jún. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!