Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségek és/vagy anyukák! Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségek és/vagy anyukák! Ti szoktatok főzni?

Figyelt kérdés

Nem szeretek főzni, unom. Próbáltam már filmet/zenét vinni magammal, nem használt. :)


Minden nap benn ebédelünk a cégnél, este meg hideget eszünk vagy rendelünk vagy épp hozunk haza kínait/törököt ilyesmiket. Havi egyszer elmegyünk valami értelmes étterembe is. Hétvégén szoktunk összeütni valami egyszerűt (Carbonara vagy egyszerűbb főzelékeket).


Ha majd gyerekünk lesz, akkor ez tartható lesz? (gondolok a bébiételre itt), vagy akkor majd valahogy meg kell oldanom?


Ti főztök? Ha nem, hasonlóképp oldjátok meg, mint mi?



2014. júl. 3. 17:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
67%

igen, szoktam. Vasárnap általában úgy főzök legalább 2 félét, hogy szerdáig elég legyen. És akkor szerdán főzök csütörtök-péntekre. Szombaton gyakran eszünk házon kívül vagy rendelünk valamit, de van, hogy szombaton is főzök.


Persze van, hogy borul a terv, és nem marad elég kaja, vagy megesszük egy nap alatt, akkor többször is főzök munka után. Jó esetben 8-kor elkezdem, és nagyon max. 10-re rend van a konyhában.

2014. júl. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
65%

Én 17 éves lány vagyok. Édesapám 3 műszakban dolgozik, édesanyám du. 4-5 óra körül ér haza a munkából. Testvérem nincs. Viszont iskolaidőben, iskola után amint hazaérek én főzök, és csak azután állok neki a leckeírásnak.

(Ételt rendelni nem tudunk, mert nincs honnan, plusz drága is.)

De örülök a kialakult helyzetnek, legalább ha felnőtt nő leszek rendes ételt rakhatok a férjem/gyerekeim elé :)

2014. júl. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
45%

4es vagyok és így is lehet élni. Tesóm a gyereket tejpép mellett pizzákkal, meg sült krumplival etette, akkor evett valami normálisabbat ha a nagyik főztek.

Most ott tartanak hogy a gyerek már csak sültkrumplit hajlandó enni, meg csokit és pizzát. Éhen még nem halt, de nem tudom mi lesz vele, hamarosan oviba megy és ott nem igazán ilyen kajákat fog enni. Ha máshogy nem megy, majd rendelsz kaját, ott is kilehet fogni jobbakat, csak a lényeg hogy ne étkezzen majd teljesen egyoldalúan.

2014. júl. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
66%

A moslék az túlzás...utálom a habzó szájú embereket, hogy a házikoszton kívül minden moslék pffff


Hogy válaszoljak is: szoktam főzni, kb. kétnaponta. De ha nincs időm, akkor rendelek. Azért főzök, mert viszem be a munkahelyre, nálunk nincs céges ebéd. Hétvégén a párom főz, vagy kaját rendelünk.

2014. júl. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
50%
Na pont ezt akartam írni a 7-es válaszolónak amit a kérdező a 8.válasszal írt!!! :D :D :-D
2014. júl. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
64%

Amíg nem volt gyerekünk és sokat dolgoztam, így csináltuk (mi vittük magunkkal mindig az ebédet): vasárnap főztem többet, megvolt a hétfői ebédünk is. Megfőztem továbbá egy főzeléket, amit kedden-szerdán ettünk. Csütörtökön ebédre szendvics, rendeltünk valamit vacsorára vagy összedobtam egy tésztát. Péntek rövidebb nap volt, akkor általában főztem valamit este.

Ha ebédre esztek főtt ételt, akkor én biztos nem főznék vacsorát, főleg ha sokáig dolgozol.

Ha otthon maradsz majd gyerekkel előnyös, ha megtanulsz/megszeretsz főzni, mert sokkal kevesebb pénzből kell kijönni, az otthoni főzés meg így kedvezőbb. Ha a babának nem akarsz főzni, akkor lehet neki üveges kajákat venni, nekem mindkettő azon nőtt fel. Ennek ellenére szeretnek enni, szeretik az ízeket, a kicsi különösen, ő mindent meg akar kóstolni.

2014. júl. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én szeretek sütni-főzni, de egyszerűen nem kívánjuk este a főtt ételt (mindenki meleget ebédel nap közben).

Néha rántotta vagy melegszendvics a vacsi, de jellemzően hideg valami.

Hétvégén viszont főzök rendesen, leves, főzelék, feltét, pörkölt, tészta, mikor mi.

Én is nagyon féltem a hozzátáplálástól, hogy 20 ml répapüréért dzsuvázzam össze órákig a konyhát, de sokkal könnyebb, mint azt ahogy az ember előre elképzeli, én kb. 80-90%-ban főztem a fiamnak, és csak akkor evett üvegeset, ha tudtam, hogy nem érünk haza délre.

2014. júl. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bár sokszor nagyon nincs kedvem! :)

A férjem speckó diétán van&olcsóbban jön ki, ha itthon készítem, magunknak is, így nyáron nagy kedvenc a hideg v görög gyümi leves, második meg rakott v egyszerűbb étel!

Alapjáraton szívesen főzök, de az esetek 70%-ában nem tudok belőle enni, mert hiába szeretem, megtelek az illatával v a kóstolással.

2014. júl. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon érdekelnek a válaszok! Mi nem főzünk, mert sokat dolgozunk mindketten, hanem egy kifőzdébe vagyunk befizetve, de annyira borzasztó a kaja, hogy most gondolkodunk, hogy lemondjuk, mert hiába olcsó (400 ft/nap, de ez csak főétel, nem menü), de a nagy részét kidobjuk, úgy meg már nem is éri meg annyira :( De amúgy gondolkodunk, hogy befizetünk máshova (óvodák, iskolák, ilyen helyeken olcsó szokott lenni, ha egész hónapot befizetsz), még az is megéri, ha valaki nagyon nagyon nem ér rá főzni! Erre még nem gondoltál?
2014. júl. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
100%

Még egyik sem vagyok, de szeretek. Hat évig belépni tilos volt a konyhába, vagy, ha mentem, leszóltak, mit-mért-hogy csinálok. Utáltam.


Viszont mióta összeköltöztünk a párommal, sokszor előfordul, hogy sütök valamit (amennyire féltem sütni, most már kb. mindennel kísérletezek, ami vagy összejön, vagy nem). 4 körülre érek haza és totál kikapcsol.

Jó, általában olyat csinálok, ami nem pepecselős, negyed-fél óra alatt kész.


Hét közben főzni nem (max. ha megkívánok valamit, és hamar kész), mert eszünk meleget, de hétvégén szívesen főzőcskézünk (vagy csak ő, vagy csak én, de többnyire együtt).

2014. júl. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!