Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségek és/vagy anyukák! Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségek és/vagy anyukák! Ti szoktatok főzni?

Figyelt kérdés

Nem szeretek főzni, unom. Próbáltam már filmet/zenét vinni magammal, nem használt. :)


Minden nap benn ebédelünk a cégnél, este meg hideget eszünk vagy rendelünk vagy épp hozunk haza kínait/törököt ilyesmiket. Havi egyszer elmegyünk valami értelmes étterembe is. Hétvégén szoktunk összeütni valami egyszerűt (Carbonara vagy egyszerűbb főzelékeket).


Ha majd gyerekünk lesz, akkor ez tartható lesz? (gondolok a bébiételre itt), vagy akkor majd valahogy meg kell oldanom?


Ti főztök? Ha nem, hasonlóképp oldjátok meg, mint mi?



2014. júl. 3. 17:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
16%

Én is csak gyerek után tanultam meg főzni,mert az anyámat hiába kértem nem tanított meg.Aztán emiatt én is a gyors éttermi ételeken éltem.

De gyerek szülés után muszáj megtanulni főzni.

Egyébként innen,gyakorikérdésekből tanultam meg jól főzni,mert a főzőcskézős weboldalak nem igazán jók.Itt az igazi háziasszonyoktól tanultam meg az egyszerű alap ételek trükkjeit.

2014. júl. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
35%
Halkan meg súgom az éttermek hétvégén lefőzött töltött káposztályát, sültjeit simán felmelegitve tálalják 4-5 nap mulva is... Dolgoztam itt, tudom... Jelenleg kereskedelemben dolgozok innen is tudnék mesélni érdekes dolgokat pl szines, szagos csirke mell? Tetszik? Szerinted az éttermek milyen alapanyagot használnak fel? ... Lemegyek a piacra zöldség,gyümölcs, tejtermék,hús megkapható frissen! :)
2014. júl. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
42%

Utolsó!


Elég gáz, ha ilyen étteremben dolgoztál. ISO-ról ti sem sűrűen hallottatok szerintem...

2014. júl. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
29%
én kb.két naponta főzök.(26éves vagyok.)párom fizikai munkát végez,tehát nem adhatok neki vajas kenyeret,mindig van fött kaja,igényli is hogy legyen amúgy én szeretek sütni-főzni.bár 1x-2x van hogy rendelünk kaját vagy amikor összejön a család rendelünk gyrost vagy pizzát. de hétköznap és hétvégén is rendszeres a főzés.:)
2014. júl. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
51%

Hétköznap csak én főzök munka után. fél6 körül érek haza, a férjem meg fél 10-re, szóval ideje sem lenne rá mert többet dolgozik.

Én szeretek főzni, kikapcsol. Zenét hallgatok közben, vagy a tvt hangosítom fel.

Hétvégén, ha van tojás, akkor a férjemet szoktam megkérni hogy süssön nekem tükörtojást, mert az nekem folyton szétszakad...valamiért képtelen vagyok megcsinálni. Szóval azt ő süt, illetve akkor veszem igénybe, amikor be kell gyújtani a sütőt:), mert én félek tőle. Palacsintát is én sütök mert ő nem tud. Még az anyja sem tudott:D Ez az egyetlen olyan kaja ami fölött ott kell állni. Amúgy nem állok ott amíg pl felforr a víz a tésztához pl, mert megőszülök...

Hétvégén viszont a férjem nem kelt fel azért hogy kaját csináljak neki. Simán ő is meg tud süti pár fasirtot, vagy rántott sajtot, vagy amit akar. Amikor pedig felkelek, csinálok kaját. Amúgy semmi extra nagy dolgot nem főzök, csak átlagos kajákat. Fasirt, rántott húsok, pörkölt, zöldséges tészta, rizses ételek, paprikás krumpli, spagetti, carbonara, palacsinta, vaníliás bundás kalács, pudingok, vajkaramella stb.


Havonta 1x szoktunk gyrost enni. Olyankor kettőt kettőt hoz haza. 2-3 havonta pedig ő mekit, én kínai kaját eszem, ezt is hazahozzuk. Néha pedig belefér a kfc-s csípős csirke egy egész vödörrel, illetve grillcsirke is.

Illetve 3 havonta pizzás hétvégét is tartunk. Boltban vesszük, és itthon megsütjük.


Ezeken felül főzök. Sokkal olcsóbb így, mint állandóan rendelni. Azt nem bírnánk agyagilag. Illetve én nem is szeretek étteremben enni. Hanem itthon kényelmesen az épp aktuális sorozatot nézve:)

Inkább főzök olcsón, és mellette veszünk könyveket, mert mindketten szeretünk olvasni. És ezeket pl majd a gyerekek is elolvashatják ha lesznek.

2014. júl. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
66%
én sem főzök,utálom és időpocsékolás. csakis hétvégén,de akkor kiteszek magamért. amúgy itthon vagyok. kisgyereknek bébiétel,tejpép. nagyoknak pedig rendelek ugyanúgy ahogy magamnak. /Teletáltól,ahol még kismama és fogyi menü is van/itthon vagyok amúgy. sztem igenis kell időt spórolni azzal amivel csak lehet. ilyen jó találmány még a mosogatógép és a szárítós mosógép is.
2014. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
55%

Amíg nem volt gyerek, ritkán főztem, mert 6-ra értem haza, bent ettünk nem volt rá szükség. Hétvégén viszont nem estem kétségebe, ha mégis kellett főznöm, de a pihenés fontosabb volt azért. :-)


A gyerekeknél viszont, alig kellett bébiételt venni, inkább én csináltam, sőt a gyerekvállalás kapcsán inkább a tudatos életmód felé fordultunk. Azóta rendszeresen főzk, általában 2 napra, viszont előfordul, hogy kifőzdéből hozunk.


Hamarosan vissza megyek dolgozni, hogy ezután hogy lesz, az kérdéses. Szeretnék főzni, de annyi minden lesz, hogy gyanítom heti 3 esetleg 4 alkalomnál többször biztosan nem fog menni.

2014. júl. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
83%
miert kell lepontozni azt aki azt irja hogy minden nap foz????
2014. júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
89%

Hm...Az én barátnőm nem szeret főzni, ereje sincsen rá munka után, és nem is várom el. Hm, akkor mi "gázak" vagyunk?

Mondjuk gyakran eszünk saláta+hús kombót, főzeléket, azt könnyen megcsináljuk mindketten.

Elég érdekes volt néhány válaszból kiolvasni, hogy minimum elvárás az, hogy a dolgozó-gyerekező nő még meló után a konyhában fáradozzon, és a férj az egekig van magasztalva, ha esetleg hétvégén csinál valami kaját.

Félre ne értsetek, nem azzal van a bajom, ha valaki szeret főzni! Csak furcsa, hogy így leszólják páran a kérdezőt, mert ételt rendel, mintha kutya kötelessége lenne női mivolta miatt főzni. Ez kb. hasonló, mint a "férfiak csak ne sírjanak".


26/F

2014. júl. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy ezt a lepontozást én sem értem. Valaki leírja a heti rutinját, hogyan főz, stb. abban mi a kivetnivaló? :)
2014. júl. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!