Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a helyemben? A menyasszonyom terhes a közös gyermekünkkel és megvágta magát!

Figyelt kérdés

Ma konkrétan arra jöttem haza, hogy összevagdosta a karjait és a combjait elég csúnyán, tehát nem csak karcolások, szerencsére a hasát nem bántotta. Nagyon kiakadtam és ráüvöltöttem, hogy mégis hogyan gondolta ezt? Mert nem csak magát veszélyeztette (túl mély vágás, vagy fertőzés), hanem a picit is. Nekiállt hisztizni, hogy ahelyett, hogy megnyugtatnám őt, kiabálok vele. Inkább elmentem sétálni. Közben felhívott a testvére, hogy mekkora szemét állat vagyok, hogy ordibálok a nővérével és baja lehet a babának is. Csak a drága elfelejtette elmondani neki, hogy miért is kiabáltam, így a testvére némi kétkedés után nekem adott igazat.

Régen vagdosta magát, évekkel ezelőtt, de legyőzte. Néha említette, hogy megtenné újra is, de ilyenkor mindig biztosítottam, hogy mellette állok maximálisan bármiben, csak nehogy baja legyen.

A baba nem tervezett volt, viszont nagyon örült neki, egyből eltervezett mindent, a babaszobát, a lehetséges neveket, kis ruhácskákat nézegetett, tehát minden tökéletes volt, ma meg erre érek haza.

Most éppen a konyhában duzzog, hogy gonosz voltam vele. Nem képes megindokolni, miért tette.

A húszas éveink közepén járunk, stabil kapcsolat, lassan 6 éve vagyunk együtt, jövő évre terveztük a házasságot, csak becsúszott a bébi. Anyagi problémáink nincsenek, a baba is egészséges. 15 hetes terhes amúgy.

Ti mit tennétek a helyemben?



2014. szept. 17. 20:05
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
24%
Azért olyan mélyen nem vághatta meg magát, ha nem is mentetek az ügyeletre. Ha ott vagytok a doki tuti pszichiáterhez küldi- Bevallom én is szánalmasnak tartom ha valaki vagdossa magát.
2014. szept. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
95%

Pszichológushoz vinném, amilyen gyorsan csak lehet. A kiabálással pedig a lehető legrosszabbat tetted, amit csak lehetett. Neki segítségre van szüksége, nem pedig arra, hogy még te is rúgj egyet belé.


Tapasztalat: terhesen az ember lelkiállapota nagyon labilis. (még annak is, aki egyébként lelkileg egészséges). Egyik pillanatban örül a babának, másik pillanatban teljesen kétségbe esik, hogy mit kezd majd vele, jó anyuka lesz-e, mi van, ha baja lesz a babának, egészségesen fog-e születni. Félhet a szüléstől, az elhízástól, attól, hogy nem fog kövéren, pattanásosan és hisztisen tetszeni neked...stb. Millió ok lehet, ami kiválthatja belőle ugyanazt a szorongást, vagy pánikhelyzetet, ami miatt (régen is és) most is vagdosni kezdi magát. Igaz, én sem értem mi a jó ebben, de nála biztosan oka volt ennek a kényszercselekvésnek, és ez a hangulatingadozás a terhesség alatt szerintem még fokozódni fog.


Vigyázz rá, támogasd, vidd pszichológushoz, és ne kiabálj vele.

2014. szept. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
35%
Jajaj, ezek szerint nemigen figyeltél az intő jelekre, vagy szándékosan félrenéztél ! Ebből sajnos nemigen fog jó kisülni. Készülj fel. Szülés után jön majd a depresszió, meg a boldogtalan családi élet.
2014. szept. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 A kérdező kommentje:

Nyilván nem olyan vészesek a sebei, hogy ügyeletre kellett volna vinni, viszont nem is a karcolás kategória.


Tudom, hogy nem kellett volna kiabálni vele, nagyon bánom. Nagyon megijedtem, de ez sem mentség.

Már rengetegszer elmondtam neki, hogy nekem ő a mindenem, ő kell nekem mindenhogy, ha meghízik, kócos lesz a haja és tele lesz pattanással, akkor is. Mert szeretem őt. Eddig is mindig mellette álltam, és támogattuk egymást jóban-rosszban.


Eddig semmi változás nem volt a viselkedésében. Hatalmas összhang van köztünk, és egy intő jel sem volt, amiből ezt gondolhattam volna. Teljesen megdöbbentem.

Tele vagyok kétséggel, hogy mi lesz így. Mi lesz, ha a kicsit is bántani fogja, ha mondjuk síros lesz?

Megoldás, ha pszichológushoz megyünk?

2014. szept. 17. 20:30
 15/69 anonim ***** válasza:
30%

Vicc nélkül, egészen komolyan: Holnap azonnal vidd orvoshoz! Keress pszichológust, vagy a háziorvostól kérj neki beutalót.


Ez igazán nem vicc, addig kell lépni, míg meg nem öli a babát is egy elborult pillanatában.

2014. szept. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
85%

Ha magától nem hajlandó elmenni a nyugodt kérésedre, érveidre, akkor hívd ki az ügyeletet..


Barátnőm apukája így akasztotta fel magát... Mindenki kiegyensúlyozott, kedves, jó humorú embernek ismerte, még a felesége és a barátnőm sem vettek észre semmit... :( Ismertem én is, tehetséges, klassz ember volt...... Egy elborult pillanat, és a felesége így találta a lakásban.....:'(


Ne hagyd egyedül, és csípd el a problémát még idejében!

2014. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim válasza:
12%
Menekülj amíg lehet.
2014. szept. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mi lenne a helyes döntés. Félek, hogy csak rosszabb lesz minden. Olyan, mint egy rossz rémálom.


Azt tudom, hogyha még egyszer kárt tesz magában, amíg terhes, vagy bántja a babát, akkor azt szeretném, ha neki max. felügyelt láthatási joga lehetne a picihez, mert ez nem csak az ő gyermeke, hanem az enyém. Már most szeretem a picurt és nagyon várom.

Erre amúgy van valami lehetőség?


Sikerült beszélnem az egyik barátommal, ő ajánlott egy iszonyatosan jó pszichológust, holnap el is megyünk hozzá.

2014. szept. 17. 20:52
 19/69 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj már, de te egy iszonyatosan nagy barom vagy.


A menyasszonyod régebben is vagdosta magát, nyilvánvalóan súlyos lelki problémái vannak akkor is, ha ezek egy ideje szunnyadnak. A legtöbb ilyen esetben javulás elérhető, de teljes gyógyulás sokszor egyáltalán nem.


A sérült, lelkileg beteg embereknek a legfontosabb a támogatás, megértés, és az, hogy valaki mellettük áll. Te tisztában vagy és voltál is vele, hogy a menyasszonyodnak ilyen gondjai vannak, és a terhesség alatt érő stresszhatások révén még jobban szüksége van a támogatásodra.


Azt, hogy most mi váltotta ki belőle ezt az állapotot, nem említetted meg a kérdésben, mindegy is, ha rajtad kívülálló tényező volt az.


De az, hogy elkezdtél vele kiabálni, majd magára hagytad a lehető legrosszabb, amit tehetsz vele. Állj mellette, és segítsd át ezen az időszakon, ahelyett, hogy cserben hagyod.

2014. szept. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
84%
csak hiszed, hogy mellette állsz :(
2014. szept. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!