Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a helyemben? A menyasszonyom terhes a közös gyermekünkkel és megvágta magát!

Figyelt kérdés

Ma konkrétan arra jöttem haza, hogy összevagdosta a karjait és a combjait elég csúnyán, tehát nem csak karcolások, szerencsére a hasát nem bántotta. Nagyon kiakadtam és ráüvöltöttem, hogy mégis hogyan gondolta ezt? Mert nem csak magát veszélyeztette (túl mély vágás, vagy fertőzés), hanem a picit is. Nekiállt hisztizni, hogy ahelyett, hogy megnyugtatnám őt, kiabálok vele. Inkább elmentem sétálni. Közben felhívott a testvére, hogy mekkora szemét állat vagyok, hogy ordibálok a nővérével és baja lehet a babának is. Csak a drága elfelejtette elmondani neki, hogy miért is kiabáltam, így a testvére némi kétkedés után nekem adott igazat.

Régen vagdosta magát, évekkel ezelőtt, de legyőzte. Néha említette, hogy megtenné újra is, de ilyenkor mindig biztosítottam, hogy mellette állok maximálisan bármiben, csak nehogy baja legyen.

A baba nem tervezett volt, viszont nagyon örült neki, egyből eltervezett mindent, a babaszobát, a lehetséges neveket, kis ruhácskákat nézegetett, tehát minden tökéletes volt, ma meg erre érek haza.

Most éppen a konyhában duzzog, hogy gonosz voltam vele. Nem képes megindokolni, miért tette.

A húszas éveink közepén járunk, stabil kapcsolat, lassan 6 éve vagyunk együtt, jövő évre terveztük a házasságot, csak becsúszott a bébi. Anyagi problémáink nincsenek, a baba is egészséges. 15 hetes terhes amúgy.

Ti mit tennétek a helyemben?



2014. szept. 17. 20:05
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
72%
Lószart nem tudnak itt az emberek arról, mi zajlik le abban, aki bántalmazza magát. Kényszergyógykezelés? Meg csecsemőgyilkosság? Antiszociális barmok vagytok, akik az életben nem láttak még közelről embert, csak gyakorin osszák az észt a megkeseredett, elcseszett életüket siratva. Nevetséges... :D
2014. szept. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
81%
Na jó, ez kamu. Nem mond ilyet egy pszichológus.
2014. szept. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
97%
Ez akkora kamu, mint a ház. Az utolsó kommenteddel árultad el magad kérdező. Egy pszichológusnál nem egészen így mennek a dolgok. :D Legalább utánanézhettél volna. :D
2014. szept. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
80%

"Jelentenie kellett, hogy ez megtörtént, és meg fogják vizsgálni, hogy a menyasszonyom alkalmas-e a gyermek ellátására."

Ezt azért nem értem, mert a pszichológus nem orvos. Hol és kinek kellett jelentenie?

2014. szept. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 zabmester ***** válasza:
46%

Attól, hogy nem orvos, még van jelentési kötelezettsége. Egy "mezei" szociális munkásnak is jelentenie kellene, pedig az sem orvos, se nem hatósági személy. Olyan érdekes ez, most mindenki értetlenkedik, de ha valaki a már megszületett babáját bántalmazza (és ezzel nem állítom azt, hogy a kérdező menyasszonya ezt fogja tenni!), akkor mindenki ki van akadva, hogy "hol a védőnő? hol a gyermekvédelem?"

Bármilyen segítő szakmában dolgozónál komoly szakmai dilemma, hogy milyen mértékben és mikor avatkozzon be, kit vonjon még be, árt-e vele a családnak, vagy éppen segít.

2014. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
60%
Erőt, kitartást kívánok nektek a nehézségek leküzdéséhez !
2014. szept. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
70%
Ez egy komoly betegségnek tűnik, azonnal orvoshoz fordulnék vele a helyedben. Sajnos ha erre hajlamos és régen is ilyen volt akkor segítség fog kelleni neki ezt leküzdeni. Gondolom a terhesség előhozta belőle :( Sajnos ha kiabálsz vele tényleg nem sokat ér bár teljesen megértelek, csak az ő szempontjából ez egyfajta "sértés" olyan mintha velem azért kiabálna a párom mert vérzik az orrom (pedig nem tehetek róla). Lehet rossz hasonlat volt, csak azt akartam ezzel mondani hogy valamilyen szinten őt is megértem, rossz lehetett neki és még te is leb.sztad
2014. szept. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:

Anya ugyan ilyen volt, mint a Maga barátnője. Depressziós volt a születésem előtt, a terhessége alatt, sőt még ma is vannak kisebb rohamai. De SOHA nem bántott.

Felnevelt, egészséges gyerek lettem, semmi bajom, évfolyamelső vagyok a sulimban...

Én is vagdostam magam... (na most ez ellent mond annak hogy semmi bajom...). Nem a családi helyzetem miatt, adódtak más szociális problémáim.... Ekkor mondta el anya hogy ő is csinálta régebben, és segített mindenben.

És ha egyszer lesz gyerekem, akkor remélem, ugyan olyan jó anya leszek, mint ő.

2014. szept. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
91%

# 61


Végre. Valaki.

A kérdés meg kamu. Csak a sok blikken nevelkedett lángelme nem vágta le - "há olvastam valahol, hogy zártosztály. meg kisbaba. megvágja." Komolyan iszonyúan sok tájékozatlan ember van.

2014. szept. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!