Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a helyemben? A menyasszonyom terhes a közös gyermekünkkel és megvágta magát!

Figyelt kérdés

Ma konkrétan arra jöttem haza, hogy összevagdosta a karjait és a combjait elég csúnyán, tehát nem csak karcolások, szerencsére a hasát nem bántotta. Nagyon kiakadtam és ráüvöltöttem, hogy mégis hogyan gondolta ezt? Mert nem csak magát veszélyeztette (túl mély vágás, vagy fertőzés), hanem a picit is. Nekiállt hisztizni, hogy ahelyett, hogy megnyugtatnám őt, kiabálok vele. Inkább elmentem sétálni. Közben felhívott a testvére, hogy mekkora szemét állat vagyok, hogy ordibálok a nővérével és baja lehet a babának is. Csak a drága elfelejtette elmondani neki, hogy miért is kiabáltam, így a testvére némi kétkedés után nekem adott igazat.

Régen vagdosta magát, évekkel ezelőtt, de legyőzte. Néha említette, hogy megtenné újra is, de ilyenkor mindig biztosítottam, hogy mellette állok maximálisan bármiben, csak nehogy baja legyen.

A baba nem tervezett volt, viszont nagyon örült neki, egyből eltervezett mindent, a babaszobát, a lehetséges neveket, kis ruhácskákat nézegetett, tehát minden tökéletes volt, ma meg erre érek haza.

Most éppen a konyhában duzzog, hogy gonosz voltam vele. Nem képes megindokolni, miért tette.

A húszas éveink közepén járunk, stabil kapcsolat, lassan 6 éve vagyunk együtt, jövő évre terveztük a házasságot, csak becsúszott a bébi. Anyagi problémáink nincsenek, a baba is egészséges. 15 hetes terhes amúgy.

Ti mit tennétek a helyemben?



2014. szept. 17. 20:05
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
93%
# 24 válaszadót lepontozták, pedig ő igazi emberiességről tett tanúbizonyságot. Gratulálok a lepontozóknak. Igaza volt az adott válaszolónak, sötét középkor dúl itt. Remélem ezek az emberek nem nevelnek gyereket, mert semmi empátia nem szorult beléjük. Bezzeg, ha azt írta volna, hogy emiatt összeveszett a testvérével és azóta sem beszélnek, menne a zöld kéz a sok proli részéről.
2014. szept. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
52%

# 28

Ennyi, szépen leírtad.

2014. szept. 18. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
37%
Nem kellett volna ilyen labilis emberrel gyereket vallalnod. Gondolom akik itt irnak nem lattak meg pszichiatriai beteget,de mi van akkor ha majd a 4eves gyerek megy ra mikor vagdossa magat?
2014. szept. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
83%

"Megint..megint a kisbaba a fontosabb.... Jó értem, hogy fontos... De kisbabából lehet sok.. a menyasszonyodból meg csak egy van..."


Menyasszonyból is lehet több...



Kérdező, valóban nagyon szükséges lenne szakszerű kezelés a barátnődnek. A terhesség/gyerekágy minden ilyenre még két lapáttal rátesz. A gyereket fizikailag valószínűleg nem fogja bántani, de lelkileg instabil ember nem fog stabil lelkű gyereket nevelni.


Szóval ha nem szeretnétek, hogy ezt a mintát kövesse a gyerek (önutálat, önagresszió), akkor mindenképp addig járjatok szakembertől szakemberig, amíg nincs tényleges megoldás. Szerintem a pszichológus mellett pszichiáterre is szükség lenne, DE elsősorban kognitív terápia céljából.

2014. szept. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
35%
Biztos voltak ennek jelei hogy ennyire nagy baj van vele. En is azt mondom hogy vidd orvoshoz. Ne hagyd hogy a gyerek elott ilyen vagdosas tortenjen meg pesszimista,depresszios hangulatban eljen.
2014. szept. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon gyorsan vigyétek el pszichiáterhez! És nem gagyihoz, aki csak pénzért teszi az agyát, hanem komolyhoz!


Az ilyen fokú vagdosás mögött szinte biztos, hogy nagyon mély és nagyon komoly okok vannak (pl. kiskorában bántalmazták, és esetleg nemileg is). Ha így van, és a szülés alatt szakad fel ez a trauma nála, abba bele is őrülhet.

2014. szept. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
51%
Ostorozzátok csak a kérdezőt, én nem fogom. Spontán reakció volt. Aki meg azt mondja, nem közveszélyes: majd ha szülés után rájön a "kiakad az agyam, nem emlékszem, hogy kerültem a fürdőbe a késsel", a gyerek meg azalatt lila fejjel üvölt a kiságyban, az biztosan remek lesz.
2014. szept. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
48%

küld el orvoshoz,de nagyon gyorsan!

beteg! kezelni kell, mert magát és/vagy a gyereket fogja bántani

2014. szept. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
4%
Amikor megtudtad, hogy elmebeteg, akkor kellett volna rögtön lelépni. Bármit is mondanak, baromira nem normális, ha valaki vagdossa magát. Tudom kbaszott nagy tolerancia van, meg biztos lelki bajai vannak szegénynek... De akkor sem normális ha valaki önmagában szándékosan kárt okoz. Ilyennel sosem szabad tervezni.
2014. szept. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
13%

Pszichológushoz kéne beutalni, onnan meg zártosztályra vinni az ilyen elmebetegeket, akik magukat vagdossák....

Idióta picha, az életben nem nyúlnék hozzá, nem lenne kedvem hozzáérni a heges karjához, combjához, gusztustalan.

2014. szept. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!