Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti mit tennétek a helyemben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a helyemben? A menyasszonyom terhes a közös gyermekünkkel és megvágta magát!

Figyelt kérdés

Ma konkrétan arra jöttem haza, hogy összevagdosta a karjait és a combjait elég csúnyán, tehát nem csak karcolások, szerencsére a hasát nem bántotta. Nagyon kiakadtam és ráüvöltöttem, hogy mégis hogyan gondolta ezt? Mert nem csak magát veszélyeztette (túl mély vágás, vagy fertőzés), hanem a picit is. Nekiállt hisztizni, hogy ahelyett, hogy megnyugtatnám őt, kiabálok vele. Inkább elmentem sétálni. Közben felhívott a testvére, hogy mekkora szemét állat vagyok, hogy ordibálok a nővérével és baja lehet a babának is. Csak a drága elfelejtette elmondani neki, hogy miért is kiabáltam, így a testvére némi kétkedés után nekem adott igazat.

Régen vagdosta magát, évekkel ezelőtt, de legyőzte. Néha említette, hogy megtenné újra is, de ilyenkor mindig biztosítottam, hogy mellette állok maximálisan bármiben, csak nehogy baja legyen.

A baba nem tervezett volt, viszont nagyon örült neki, egyből eltervezett mindent, a babaszobát, a lehetséges neveket, kis ruhácskákat nézegetett, tehát minden tökéletes volt, ma meg erre érek haza.

Most éppen a konyhában duzzog, hogy gonosz voltam vele. Nem képes megindokolni, miért tette.

A húszas éveink közepén járunk, stabil kapcsolat, lassan 6 éve vagyunk együtt, jövő évre terveztük a házasságot, csak becsúszott a bébi. Anyagi problémáink nincsenek, a baba is egészséges. 15 hetes terhes amúgy.

Ti mit tennétek a helyemben?



2014. szept. 17. 20:05
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
11%

"Teljesen automatikusan csinálta, egyik pillanatban még olvasott, a következő emléke az, hogy a fürdőszobában nyiszálja magát."


Na az ilyen elmebeteg nőtől sajnos el kell venni a gyereket. Egyik pillanatban a konyhában dudorászik, a következő pillanatban pedig a gyerek torkát vágja át.

2014. szept. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
19%
jobb lenne ha elvetetné a babát, kárt fog tenni benne, hidd el
2014. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
22%

Azért nem kell megölni a babát, csak mert elmebeteg az anyja. Megszületés után felügyelettel szoptathassa, és utána átadni az apjának, hogy felnevelhesse.

Én egy percig sem merném egyedül hagyni vele a gyereket.

2014. szept. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
19%

és ki lesz 0-24-ben vele meg a gyerekkel?

elég egy perc is, és megöli egy ilyen beteg.

meg amilyen a magyar jogrendszer, anyuka normális lesz a tárgyaláson és vele maradhat a gyerek, aztán ha baj lesz, akkor "hoppá"

2014. szept. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
80%

Úgy látom a legtöbb válaszoló minden este a krimiket nézi.

Kérdező, én biztos kérnék segítséget: pszichológushoz vinném. De azért nem f.snék hitelbe, és nem dramatizálnám túl, meg nagyítanám fel a történteket valami tévés krimihez hasonlóan.

Vidd orvoshoz, pszichológushoz, és rendben lesz minden. A zártosztály nem erre való.

2014. szept. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
79%

Még valami.. ha engem valaki zártosztályra vinne... gyógyulásom után az első dolgom lenne ott hagyni a p.csába.

A zártosztályon egyébként legtöbbször értelmi fogyatékosok vannak, akik intézetekből érkeznek, mert összevesztek egy másik bentlakóval, és a szinte nulla szaktudással és empátiával rendelkező "nevelők" nem tudták kezelni a helyzetet. Ennyit erről.

2014. szept. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
58%

56, te képes lennél egy kisbabát olyannal hagyni, aki egyszercsak bekattan, nem emlékszik semmire, és késsel véresre vagdosta magát?


Hát gratulálok.

2014. szept. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
82%

Ti Mónika show-n szocializálódott agybetegek! Mi lenne, ha nem uszítanátok, és ijesztgetnétek egy amúgy is kiborult kispapát? És nem csesznétek el egy párkapcsolatot, ahova egy kisbaba is útban van? Nem kapnátok meg a mai gyönyörötöket, ti majmok?

Ekkora baromságokat én itt még nem olvastam. Elmebeteg, zárt osztályra vele, megöli a gyereket... NORMÁLISAK VAGYTOK? Láttatok már élő pszichés beteget? Nyilván nem.

Na, én régen vagdostam magam. Már régóta nem, de a hegeim örökre rajtam maradnak. Ugyan nem vagyok terhes, de ha teherbe is esnék, akkor se bántanám a gyerekemet SOHA. Az, hogy magamat esetleg bántanám, az egy dolog, de a saját kisbabámat biztosan sem. Sőt, mondok valamit: másét sem. Sőt: senki mást sem. Sőt: még egy macskát SEM.

Azért vagdostam magam, és azért vagyok még a mai napig is depressziós, mert kiskoromban molesztáltak, 15 évesen megerőszakoltak, aztán 16 évesen is, utána pedig volt egy bántalmazó párkapcsolatom is. Emiatt nyilván én is megölném a gyerekemet, és rakjanak zárt osztályra, ugye?

Velem is volt, hogy kiborultam (szar dolog ám az emlékbetörés), és bevettem egy marék Xanaxot, amitől természetesen semmi bajom nem lett, és NYILVÁN nem tenném meg, ha terhes lennék, mert sosem ártanék a gyerekemnek. Viszont ha a párom így reagált volna, párom lábbal rúgtam volna ki.


Menjetek pszichológushoz. A legrosszabb, amit tehetsz, ha otthagyod, és megpróbálod eltiltatni a gyerekétől (ami egyébként nem fog sikerülni, nem közveszélyes).

2014. szept. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim válasza:
49%
Szerintem meg tiszteletreméltó az, hogy ennek ellenére kitartasz a párod mellett. Nagyon sok gyáva pasi szakítana ilyen helyzetben. Én javasolnék egy pszichiátert is, lehet, hogy kicsit skizofrén személyiség. Ezt úgy tudom gyógyszerrel lehet kezelni. A vagdosást szerintem is egy pszichológus tudná kezelni, hogy miért bünteti ilyen módon saját magát. A család, a gyermek óriási nagy felelősség és nagyon megterhelő élethelyzet, ha még ezt az "egyszerű" életet is nehezen kezeli, mi lesz, ha már a baba is az életetek része lesz? Talán valamit képtelen elmondani vagy feldolgozni, nem tudom, de nagyon SOS pszichológus és/vagy pszichiáter, mert itt már csak pár hónap és egy sokkal nehezebb élethelyzet jön. Aki meg azt mondja, hogy vetesse el, 15 hetesen már nem lehet elvetetni.
2014. szept. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 A kérdező kommentje:

Na, jelentkezek a friss eseményekkel.

Elmentünk a pszichológushoz, akit a barátunk ajánlott. Egy rossz szava sem volt, abszolút nem ellenkezett, sőt. Helyesnek gondolta, és megértette. Többször is elmondta, hogy fél magától, mert sosem volt még olyan, hogy kimaradt volna két esemény között az összekötés. Nagyon ki van borulva, mert ő sem szeretné, ha a picinek baja esne.

A pszichológus meghallgatta, átolvasta a régi papírjait, amiket kapott (régen járt már orvoshoz, terápiákra, ám évekkel később stabilnak minősítették, mert akkor már évek óta nem vagdosta magát és a személyisége is rendeződött). Jelentenie kellett, hogy ez megtörtént, és meg fogják vizsgálni, hogy a menyasszonyom alkalmas-e a gyermek ellátására. Szerinte nincs sok esély erre, mivel veszélyeztette a babát, de nem is kizárt, hogy nevelheti. Szerinte pszichiáterre lesz szükség, adott is egy névjegykártyát, hogy ő kit ajánl. Felhívtam, hétfőn fogad minket.

Beszélgettünk menyasszonyommal is. Már a pszichodoki előtt is mondta, hogy szeretné, ha inkább én lennék itthon a babával, mert fél, hogy megint szörnyeteggé válik és semmi esetre sem szeretné bántani a picurt. Így eléggé valószínű, hogy én maradok itthon a kicsivel, ha megszületik.

Erre a hétre és a következőre szabit vettem ki, hogy a menyasszonyommal tudjak lenni. Szerencsére elég rugalmas a munkahelyem, így ez nem volt gond.

Remélem megoldódik a helyzet, mert ez így senkinek sem jó.

2014. szept. 18. 14:47
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!