Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki él házasság nélküli tartós...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki él házasság nélküli tartós kapcsolatban? Mennyi ideje vagytok együtt? Van különösebb oka, hogy nem házasodtatok? Fogtok házas életet élni, vagy ez, ki is van zárva?

Figyelt kérdés

2015. máj. 29. 15:14
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
Olvass utana oroklesi szabalyok
2015. aug. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
A gyerekek örökölnek a házastárs nem.
2015. aug. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

Alapvetően azt mondom mindenki éljen úgy ahogy akar. Ki házasságban, ki élettársi kapcsolatban. Mi csak fél évet éltünk együtt az esküvő előtt, de már jóval hamarabb tudtuk, hogy össze akarunk házasodni.


Én személy szerint az élettársi kapcsolatot kevésnek érzem, a saját életemben. Igényem volt rá, hogy férj és feleség legyünk, legyen egy szolid esküvő, és utána egy ebéd a szűk családi és baráti körben, szaloncukor ruha és pénzkidobásos milliós lagzi nélkül. Szerettem volna karikagyűrűt, szerettem volna a férjem nevét viselni, és ha úgy mutat be mint a feleségét, és nem barátnőjét. Kamaszoknál még oké a járogatás, pasim, csajom, de 30-40-50+ évesen is csak a barátnője legyek? Számomra ez komolytalan. Nekem ez kevés. Mert ha nem a férjem, akkor csak a pasim lehet. Hivatalosan nem családtag az élettárs, hiába költöztek össze. A bejegyzett élettársi kapcsolat pedig nincs heteroszexuális pároknak. Ha nem vagytok házasok, és ne adj isten nem lehet gyereketek (bárkivel megtörténhet), nem fogadhattok örökbe gyereket sem.


Lehet jönni azzal a dumával, hogy akik házasodnak, nem bíznak eléggé a párjukban és ezzel biztosítékot akarnak, de ez úgy ahogy van, marhaság. Hiszen létezik válás a világon. A házasság semmi biztosítékot nem ad, ahogy az élettársi kapcsolat sem, és a gyerekvállalás sem. Ennyi erővel akkor azt is mondhatnám, hogy az aki nem házasodik nem bízik a párjában, abban, hogy a kapcsolata halálig kitart, és meg akarja úszni a válási macerát, ezért nem házasodik. Oda-vissza működik a dolog.


Le nem nézek senkit nyilván azért ha élettársak, és nem akarnak házasodni, ez az ő dolguk, de akkor az élettársi kapcsolatban élők se nézzék le, ugassanak be annak aki igen is szeretne házasságban élni, és esetleg nem törvénytelen gyereket akar szülni. Mert tetszik, nem tetszik, a házasságon kívül született gyerek még mindig törvénytelennek minősül. Had ne írjam le, hogy nevezték régen, szerintem mindenki tudja. Továbbá, én megalázónak tartottam volna esetleg úgy gyereket vállalni, hogy még bizonygatni kell ki az apja és papírral szaladgálni aláírni stb...


Kinek mi a jó, éljen úgy. Nekem az élettársi kapcsolat kevés lett volna. A férjem is büszke rá, hogy felesége van. Nekem mindegy ki házasodik és ki nem, addig amíg nem szólnak be annak aki merészelt megházasodni, merte ilyen formában vállalni a kapcsolatát.

2015. aug. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!