Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek egy férjes asszony...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek egy férjes asszonynak praktikusabb nagyon rövid és felnyírt hajat vágatni?

Figyelt kérdés

Egy hónapja volt az esküvőnk. Akkor hát középig érő hajam volt. Esküvő után, anyukám és az anyósom többször is megjegyezte, hogy lassan le kéne vágatnom a hajam rövidre. Ezzel részben én is valahol egyet értek, mert mán unom a hosszút és változásra vágyom. Egy hete elmentem a fodrászhoz és levágattam fülig érő rövidre fazonra, de felül kicsit hosszabb maradt. Sokkal kényelmesebb mint a hosszú haj és a férjemnek is tetszik. Amikor ezek után voltunk a szülőknél látogatóban, anyukám és az anyósom mondták, hogy nagyon jól tettem, hogy levágattam, de ők úgy gondolják, hogy lehetett volna sokkal rövidebb is. Ők azt részesítenék előnyben, ha egész rövid fiúsra vágatnám a hajamat és hátul a tarkómat felnyíratnám. (Megjegyzem, hogy nekik is ilyen hajuk van már elég régóta.)

Én szeretném kipróbálni a rövid hajat, de fokozatosabban akarom levágatni és nem ilyen gyorsan. Anyum, jövőhétre már be is jelentett a fodrászához. Azzal győzköd, hogy tetszeni fog és minden szempontból kényelmesebb és praktikusabb a rövid haj. Be akarom vállalni, de úgy gondolom, hogy korai. Viszont az is tény, hogy jobban kinéznék asszonynak egy ilyen hajjal.

Szerintetek levágassam?

Keresgéltem videókat és valami ilyesmire gondoltak:

https://www.youtube.com/watch?v=IZUFqthUFNM



2015. jún. 21. 15:40
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%

vágasd le

hízzal vagy 30kg-t

na akkor szép asszonyos leszel! ja és nehogy borotválkozz akárhol is :D

2015. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad semmi olyanra rábeszélni, amit nem TE akarsz.

Nekem egész gyerekkoromban rövid hajam volt, mert levágatták és mindig hosszú hajra vágytam. Középiskolában növesztettem meg derékig érőre, kb. 10 évig volt derékig érő hajam. Aztán levágattam rövidre, nem ilyen felnyírt borzalomra.

Aztán pár év után újra megnövesztettem igaz, most kicsivel váll alá ér, de össze lehet fogni.

Imádom a hosszú hajat, pedig férjnél vagyok. Nem mellesleg a férjemnek is tetszik.

Azért vannak dolgok, amiket magam is el tudok dönteni, és nem kell anyukám vagy anyósom befolyásoljon.


Mi az hogy egy asszonynak praktikusabb a rövid haj? Nekem speciel a hosszú sokkal praktikusabb: elég 3 havonta fodrászhoz menni, elég 5 naponta megmosni, nyáron nem kell beszárítani, mert úgy is jól áll, ha magától szárad, stb.

2015. jún. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, milyen baromság ez? Miért lenne ez most hirtelen praktikusabb? Eddig is együtt éltetek, nem? Eddig zavart a hajad az együttélésben? Ha nem, akkor most miért zavarna házas nőként? Az egy másik dolog, hogy te már ki akartad próbálni a rövid hajat, ezzel semmi gond, de mi a fenéért kellene azért levágatnod, ráadásul ilyen tipikus "nincs vele gond, csutkára van nyírva, jó ronda, de legalább hozzá se kell nyúlnom" stílusú frizurára?

Nekem ősszel lesz az esküvőm, én pont, hogy növesztem a hajam, mert egy ideje már rövid volt, de az esküvőre szeretnék valami különlegesebb frizurát, amihez nem árt, ha van miből dolgozni. Eszembe nem jutna, hogy utána levágassam, főleg nem erre a nyanyás rondaságra. Ja, meg mi az már, hogy jobban kinézel úgy asszonynak? Miért, anélkül nem tudod, hogy férjnél vagy? Tényleg a frizurádon múlik? A férjed mitől néz ki férjnek? Neki is kell valami ilyen hülyeséget csinálnia magával?

2015. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%

vannak itt paraszt beszólások, de szerintem egy házasságban az a legfontosabb, hogy a férjedre hallgass, ne az anyukádra, meg az anyósodra. ha ennyire könnyen adsz mások véleményére és ennyire befolyásolnak téged, olyan személyek, akik valójában nem is a tőcsaládhoz tartózik (mint a férjed), akkor ez későbbiekben a kapcsolatok rovására is mehet.

szerintem az a legfontosabb, hogy a férjednek legyél vonzó, és hogy az ő véleményét részesítsd előnybe, a tiéd mellett.

de véleményem szerint ez a haj, amit te szeretnél (youtube link), nem nőnek való. :) - bocsánat, ha esetleg megsértettelek, nem az volt a szándékom, de ez a szerény véleményem

2015. jún. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%

24-es vagyok, pedagógusként mondhatom, hogy napjainkban sokkal több hosszú hajú anyukákkal találkozok. :)

szerintem a "fiús" haj nőknél 50 felett érdemes. addig szerintem nem :)

nagymamámnak még mai napig hosszú derékig érő haja van, amit naponta befon és kontyol. azt mondja, hogy nem vágja le semmi pénzért, mert olyan jó érzés 80 felett is azt érezni, hogy van hosszú haja. :)

2015. jún. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
92%

Nekem aztán mindenféle hajam volt már rövid, vállig érő, derékig érő, stb.


Bizton állítom, hogy a rövid NEM praktikus. Mindig be kell lőni, könnyen elfekszed, és ha úgy kelsz fel reggel, mintha a kutya szájából rángattak volna ki, akkor nem tudod egy perc alatt összefogni, hanem muszáj beszárítani/kivasalni/begöndöríteni. Vagy úgy nézel ki ahogy...


Nagynénémnek elég régóta rövid haja van, de mindig divatos és nőies. Nagyon jól és fiatalosan néz ki, de minden reggel min. 20 percet vacakol vele.


De továbbmegyek szerintem kifejezetten a lapockáig érőnél hosszabb hajjal a legkönnyebb bánni. Ott kezdődik, hogy hetente egyszer mosok hajat. Ha kiszárítod, akkor a súlya úgyis lehúzza kb egyenesre, és jól néz ki 3-4 napig 1perc fésülködéssel reggel. Aztán összefogod/befonod/felkontyolod/stb. reggel max 5 perc alatt. Ugyanez a szitu a "nyáron meleg" sirámmal. Aha. a Rövid haj is meleg nyáron csak még a fejedre is tapad, mint egy undi úszósapka...


Na mindegy van olyan nő akinek nagyon jól áll a rövid és olyan a hajszerkezete, hogy nem is kell vele törődnie állati trendi és gyönyörű. Egy ilyet ismerek. EGYET. A többinek vagy szarul áll, vagy sokat szenved vele reggel.

2015. jún. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámnak hosszabb haja volt, ő is levágatta annó, nagyon sokáig röviden hordta, aztán mikor egyszer kicsit megnőtt, mondtam neki, hogy milyen jól áll neki, azóta megnövesztette kicsit hosszabbra, és szerintem sokkal jobb.


Nekem amjdnem fenékig érő hosszú hajam van. 1 éve vagyok házas, eszembe sem jut levágatni, nagyon szeretem, hogy ilyen hosszú. Mi az, hogy nem való egy házas nőnek hosszú haj? Gyerekvállalás mellett praktikusabb lehet a rövid, mert valamivel könnyebb karbantartani, de fel lehet a hosszú hajat tűzni, én is általában lófarokban, vagy egy gyorsan feltekert kis kontyban hordom. Akinek macerás a haja, pl. nagyon göndör, esetleg nagyon vékony szálú, annak még megértem, ha levágatja, de csak azért, mert valaki férjhez megy, nekem ez elég fura.


Különben meg te érzed belül, hogy neked mi a jó. Nem tudom, anyukád miért akar annyira elrángatni a fodrászhoz, hogy még rövidebbre nyírják az amúgyis rövidre vágott hajad, de ha te nem akarod, akkor ne menj el. Azért mert ők levágatták, mert náluk az volt a szokás, vagy mert így akarták, vagy nem tudom miért, attól még neked miért kellene? Én biztos megmondanám, hogy én majd elmegyek, amikor én úgy érzem. De te tudod.

2015. jún. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a férjem sem díjazná, ha levágatnám:)
2015. jún. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

Ez az úgynevezett (felénk legalábbis) asszony-frizura.

Én 15 éve mentem férjhez és a férjemnek egy kikötése volt, ilyet semmiképp ne csináltassak :) Akkoriban az ő falujukban mindenki ilyet csináltatott lagzi után, mára szerencsére kiment a szokásból, a legtöbb embernek van olyan hajviselet ami előnyösebb mint ez az egyenfej. (Persze van akinek pont ez áll jól tényleg)


Szerintem egy házasságban sokkal fontosabb hogy a férjed lásson nőnek mint hogy anyósod asszonynak.

2015. júl. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim válasza:
88%
Milyen kapcsolat van a rövid haj és a házasság között? Valaki magyarázza el! :D
2015. szept. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!