Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződést szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződést szeretnék kötni párommal, viszont nem akarja aláírni. Jogos részemről az igény?

Figyelt kérdés

6éve vagyunk együtt, hamarosan esküvőnk lesz. Mindig eltartottam amióta együtt vagyunk, nincsenek anyagi gondjaink nekem köszönhetően. Lakást vásároltam önerőből, autót, vállalkozásom berindítottam. Biztosítottam mindent ami az élethez kell. Nagy anyagi különbség keletkezett, jelentős 0.8-1.1m fizetést/jövedelmet tudok a konyhára hozni havonta, ő pedig ennek a töredékét. Továbbá szellemi termékeim vannak is vannak és lesznek. Szeretném kikötni a szerződésben, hogy válás esetén a házasság ideje alatt elért anyagi javakat váláskor ez arányában osszuk fel. Ha lesz gyerek, vagy félrelépek akkor természetesen a fele őt illeti, hisz szeretem, nem becsapni akarom, viszont fordítva se szeretném hogy velem ezt tegyék. Mivel eddig is biztosítottam számára mindent szerződések nélkül is, hisz én keresem a többet, semmibe nem kellett beleszállni, csak magára kellett költeni ha akar, de azt is fedeztem, akkor szerintetek jogos hogy meg akarom magam védeni ha valami rosszul alakul? Köszönöm a választ.

28/F



2016. ápr. 6. 11:56
 91/134 anonim ***** válasza:
32%

#80: "de ELTARTANI,"


Nem tűnt fel, hogy a nő dolgozik?

2016. ápr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/134 anonim ***** válasza:
68%

jó és szerető férj leszek


Miközben eleve bele akarod venni a szerződésbe, mi van, ha megcsalod. Én emiatt a kitétel miatt nem írnám alá, és hozzád se mennék. Mert jogos, hogy védeni akarod a vagyonod, de úgy indulni, hogy előre terved van arra, mi van, ha félrelépsz, ocsmány.

2016. ápr. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/134 A kérdező kommentje:
ha elolvasod a kérdésem és nem csak a felét akkor választ kapsz a válaszodra
2016. ápr. 6. 18:05
 94/134 anonim ***** válasza:
54%

A férjem mindig legalább 6x-osát kereste az jövedelmemnek. Vannak ingatlanjai, nekem nincsenek.

Először zavart a nagy anyagi különbség, de annyira jól kezelte ezt a helyzetet ó, hogy mr nem feszélyez a dolog.

De nem ez a lényeg, hanem az, hogy házasság előtt felvetette a házassági szerzódést. Rögtön igent mondtam, kerestem ügyvédeket, utánaolvastam.

Tudjátok miért? Azért, mert nem pénzért, hanem szerelemból házasodtam. Miért tartanék igényt esetleges válás esetén arra a vagyonra, amit nélkülem hozott össze. Tartom annyira korrektnek, hogy nem hagyna sza@ban válás esetén sem. A szerződés elmaradt, de nem rajtam múlt, azóta gyerekeink vannak, és most is hálás vagyok neki, hogy jó életet biztosít nekünk, de most sem gondolom azt, hogy válás esetén felezni kellene mindent.

Amúgy ne legyünk ostobák, a házasságok sem tartanak mindig örökké, gyakori a megcsalás. Ez nem bizalom kérdése.

Aki megbántódik azon, hogy házassági szerződést akar a párja, annak nem tiszták a szándékai.

2016. ápr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/134 anonim ***** válasza:
65%

Lehet, sőt biztos, hogy ez a kérdés nem fog segíteni, de lenne egy kérdésem.

Ha önerőből vásároltad az autót, lakást, stb-t, akkor ezek nem a te neveden vannak? Mármint, akkor te rendelkezel tulajdonképpen ezek felett és, ha szétmentek, akkor magadtól adod oda neki azt, amire szüksége lehet, vagy jónak látsz.

2016. ápr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/134 anonim ***** válasza:
63%

Én totál megértelek, és szerintem jogos is. Nem stimmel, ha valaki ezen besértődik.

Sajna a házasság már régen nem a nagy bizalom és holtodiglan. Naiv, aki így indul neki. Én is ismerek olyat (és itt nem a nő volt a lehúzós), ahol minden jó volt, amíg jött a pénz, aztán bedőlt a házasság, a korábban nincstelen fél pedig keményen bedurvult, és olyanokat követelt, amihez erkölcsileg és anyagilag semmi köze nem volt, viszont a jog mellette állt. Bárki bármit mondd, nagyon fájdalmas odadobni az összes megtakarításodat egy mocskolódo exnek.

A fizetést nem kell forintra lerendezni, de szerintem a szellemi termékeidet mindenképp tisztázd le, ezek fontos dolgok, hiszen a te munkádnak a gyümölcsei, neki egy válás esetén nincs köze hozzájuk.

2016. ápr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/134 anonim ***** válasza:
47%

Hihetetlen, hogy így lepontozzák azokat az embereket, akik reálisan gondolkodnak.

A házassági szerződés nem a felek kisemmizéséról szól.

Fel kellene itt nőni sok embernek, es belátni, hogy nem más munkájából kell biztosítani a jövőnket!

2016. ápr. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/134 anonim ***** válasza:
25%

Megbeszéltem a párommal az egészet. Elsőre azt mondta, hogy jó ötlet. De aztán elkezdtem neki érvelni:

-az a hölgy, aki a kedvesed, teszem azt pld 20-30 év közötti. Például melletted lesz 15 évet. 15 év múlva történik valami, és elváltok. Neki, már bocs, hacsak nem egy szupernő, nem lesz akkora értéke a "piacon" mint annak idején. Mondjuk magamból indulok ki, elnézést, ha valakit megbántottam, de szerintem az idősebb férfiak is a fiatalabb hölgyeket preferálják. Többnyire. Nyilván van ellenpélda. Nyilván ha "élete javát" Veled tölti és egy idős hölgyet kiraksz az utcára teszem azt, már nem annyira kelendő a "piacon".

-Teszem azt, nem szerez magának lakást, mert írtad, töredékét keresi annak, amit Te. Tegyük fel, nem tesz félre. Akkor, ha véletlen épp munkája sem lesz, mert Te pl megcsalod, akkor mehet az utcára a mai albérlet-árak mellett.

-A megcsaláshoz két ember kell. Kettő, egy, akit megcsalnak és egy, aki megcsal. Én nem vagyok egy megcsalós típus, de tájékozódtam. Akkor lép félre valaki, ha unatkozik vagy valamit nem kap meg - kivéve ha csalfa típus. Ha Téged megcsalna a kedves nejed, akkor lehet, hogy nem kap meg Tőled valamit. Ha Te csalod meg őt, az is tegyük fel, erről szólna. Kérdem én, ha egy kapcsolat megromlik, és mondjuk Te elhanyagolod őt, akkor miért őt bünteted azzal, hogy gyakorlatilag nem adsz neki dolgokat, amik törvény szerint járnának?Ez olyan dolog, ha Te is oka vagy, hogy ő megcsal Téged, akkor szerintem egyáltalán nem fair őt azért büntetni. Bár nyilván nem szép dolog, és senkinek sem kívánom.

-Továbbá, ha ő megcsal Téged, és születik két gyereketek -többnyire az édesanyának ítélik őket. Neki lakása sem lesz, és mehet az utcára a két gyerekkel.

S ezek még a rózsaszínebb verziók voltak.


Szóval a párommal mindketten sajnos úgy látjuk, hogy inkább ne bolygasd ezt a dolgot. Ha tényleg őt akarod életed párjául, akkor add meg neki a tiszteletet, ami mindenkinek jár, vagy engedd el. Attól, hogy te szellemi tőke vagy, ő még nem lesz selejt, s nem jár Neked ennél fogva több.

Remélem, nem bántottalak meg!

2016. ápr. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/134 anonim ***** válasza:
80%

"az a hölgy, aki a kedvesed, teszem azt pld 20-30 év közötti. Például melletted lesz 15 évet. 15 év múlva történik valami, és elváltok. Neki, már bocs, hacsak nem egy szupernő, nem lesz akkora értéke a "piacon" mint annak idején. "


Tudod melyik nőknek szokták kifizetni az ellenértékét? Gondolom kitalálod.



"-Teszem azt, nem szerez magának lakást, mert írtad, töredékét keresi annak, amit Te. Tegyük fel, nem tesz félre. Akkor, ha véletlen épp munkája sem lesz, mert Te pl megcsalod, akkor mehet az utcára a mai albérlet-árak mellett. "


Ha semmit nem kell fizetnie, miért nem tesz félre? Kötelező fogyatékosnak lennie? Miért kellene eltartani valakit, akivel már nincs együtt? Sőt, miért kellene bárkit is eltartani?



"-A megcsaláshoz két ember kell. Kettő, egy, akit megcsalnak és egy, aki megcsal. Én nem vagyok egy megcsalós típus, de tájékozódtam. Akkor lép félre valaki, ha unatkozik vagy valamit nem kap meg - kivéve ha csalfa típus. Ha Téged megcsalna a kedves nejed, akkor lehet, hogy nem kap meg Tőled valamit. Ha Te csalod meg őt, az is tegyük fel, erről szólna. Kérdem én, ha egy kapcsolat megromlik, és mondjuk Te elhanyagolod őt, akkor miért őt bünteted azzal, hogy gyakorlatilag nem adsz neki dolgokat, amik törvény szerint járnának?Ez olyan dolog, ha Te is oka vagy, hogy ő megcsal Téged, akkor szerintem egyáltalán nem fair őt azért büntetni. Bár nyilván nem szép dolog, és senkinek sem kívánom. "


Tehát szerinted, ha a nő csalja meg nem szép dolog nem pénzelni, de ha a kérdező csalná meg, akkor sem szép dolog nem pénzelni. A lényeg, hogy mindig kapja a pénzt.


"-Továbbá, ha ő megcsal Téged, és születik két gyereketek -többnyire az édesanyának ítélik őket. Neki lakása sem lesz, és mehet az utcára a két gyerekkel. "


Van gyerektartás és lehet dolgozni. Vagy esetleg el kell felejteni, hogy minden a nőnek jár. Gyerekeket is beleértve.


"Attól, hogy te szellemi tőke vagy, ő még nem lesz selejt, s nem jár Neked ennél fogva több. "


Ez jó duma. Bujtatott kommunizmus?

2016. ápr. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/134 A kérdező kommentje:
szerintem ha hiba lesz és válás, akkor mindenki azt fogja meg amit beletett. Én sosem mondtam senkinek hogy nem mehet el dolgozni, nekem se mondta ezt senki. Más utat jártunk be mindannyian, máshogy gondolkodunk. Ha nem lennék akkor mire számíthatna? Szerződés nélkül is megadtam mindent. Mikor nem leszek utána miért akarja vki a javakat nélkülem amit összeküzdök? Ez továbbra sem fer dolog szerintem. Az meg ha gyerek lesz a képben akkor belelehet írni egy szerződésbe hogy a gyereké x% és kész. Én nem kisemmizni és utcára tenni szeretném, de fordítva sem szeretném ezt pláne nem úgy hogy én beteszem, más kiveszi. Ez nem egy nyerő autómata. Bocsánat a kifejezésért.
2016. ápr. 7. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!