Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződést szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződést szeretnék kötni párommal, viszont nem akarja aláírni. Jogos részemről az igény?

Figyelt kérdés

6éve vagyunk együtt, hamarosan esküvőnk lesz. Mindig eltartottam amióta együtt vagyunk, nincsenek anyagi gondjaink nekem köszönhetően. Lakást vásároltam önerőből, autót, vállalkozásom berindítottam. Biztosítottam mindent ami az élethez kell. Nagy anyagi különbség keletkezett, jelentős 0.8-1.1m fizetést/jövedelmet tudok a konyhára hozni havonta, ő pedig ennek a töredékét. Továbbá szellemi termékeim vannak is vannak és lesznek. Szeretném kikötni a szerződésben, hogy válás esetén a házasság ideje alatt elért anyagi javakat váláskor ez arányában osszuk fel. Ha lesz gyerek, vagy félrelépek akkor természetesen a fele őt illeti, hisz szeretem, nem becsapni akarom, viszont fordítva se szeretném hogy velem ezt tegyék. Mivel eddig is biztosítottam számára mindent szerződések nélkül is, hisz én keresem a többet, semmibe nem kellett beleszállni, csak magára kellett költeni ha akar, de azt is fedeztem, akkor szerintetek jogos hogy meg akarom magam védeni ha valami rosszul alakul? Köszönöm a választ.

28/F



2016. ápr. 6. 11:56
 81/134 anonim ***** válasza:
83%

A jelenlegi helyzetben jogosnak érzem az igényed. De azt írtad, hogy "Szeretném kikötni a szerződésben, hogy válás esetén a házasság ideje alatt elért anyagi javakat váláskor ez arányában osszuk fel." Ha te most mondjuk 80%-ot hozol a közösbe, ő meg 20%-at, de aztán a házasság ideje alatt ez az arány mondjuk megfordul, akkor nem lenne igazságos, ha egy válás esetén ennek ellenére téged illetne 80%, őt meg csak 20%. Tehát akkor erre az esetre is gondolni kell, és azt is szerződésbe kell foglalni, hogy ha jelentős mértékben változna az arány a keresetetekben, akkor a feltételek is változzanak ezzel együtt!


30/N

2016. ápr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/134 anonim ***** válasza:
31%

"Na ezért hülyeség gyakorikérdésekre ilyeneket kiírni, mert csupa okoskodó 19 éves válaszol, akik közelében sincsenek nemhogy a házasságnak, de még egy tartósabb kapcsolatnak sem"


Na ez volt a legjobb érv mindközül... Szerintem fogalmad sincs, hogy kinek írtad, és hogy az hány éves ilettve házas-e.


Remélem a kérdezőnek lesz annyi esze, hogy a válaszok közül kiszűrje azt, hogy "hol lóg ki a lóláb".

2016. ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/134 anonim ***** válasza:
28%

Az "okoskodó" 19 éves vagyok.


1, Nem azt mondom hogy legyen az apukája, viszont nálunk a dolog így működik. Dolgozok, suli (+ösztöndíj) én kiegészítem ha neki kell valami, ő ha nekem.


Lehet hogy okoskodónak hiszel, de mit tudsz te rólam?

Több mint 1,5 éves kapcsolatban élek, más a neveltetésem mint a korombeli, általad jól leírt okoskodó, iphone, plázabu zi rinyacsajoknak. Nem érdekelt a bulizás sose. Nem vágyom csicsafónra, úszómedencés házra, mercire és egy pasira aki mindezt alám rakja. Dolgozok egyetem mellett, ami szerintem alapnak kellene lennie egy egyetemista életében. A családi hátteremről se tudsz semmit, ebbe nem mennék bele. TÖbbet láttam és többet éltem meg mint a korombeliek többsége. Az ha tanácsot adok vagy kifejtem a véleményem, még nem jelenti hogy mérvadó vagy azt kell betartani. Csókolom! :)

2016. ápr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/134 A kérdező kommentje:
kiváncsi voltam más hogyan döntene, mit tenne. Nem zavar a negatív vélemény sem, mert mások vagyunk máshogy látjuk, s kicsit tanácstalan lettem, hogy csak én érzem-e úgy hogy vmi itt nem stimmel...
2016. ápr. 6. 16:23
 85/134 anonim válasza:
84%
Szerintem egyszerüen nektek nem kellene összeházasodni, pláne ha így érzed, hogy valami nem stimmel.
2016. ápr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/134 anonim ***** válasza:
72%

Nem írnám alá még úgy se hogy én keresek többet.

De nekem még a külön kassza is gáz, mert számomra a házasság a közös célokról, vágyakról.. ezek közös eléréséről szól és nem csak pénzt lehet "beletenni" egy jól működő kapcsolatba, így a "szerzemények" keresetalapú megosztása szerintem teljesen igazságtalan.


Az meg, hogy miért fél aláírni, ha nem akar elhagyni...

Egy házasság nem csak az egyik fél hibájából, nem csak megcsalás..stb. miatt mehet tönkre, és ha teszem azt évekig szívemet-lelkemet beleadnám a kapcsolatba, nevelném a közös gyerekeinket (nyilván nem azért hogy váláskor profitáljak belőle)... akkor igencsak fájna, ha X év boldogság és Y kevésbé boldog év után pucér fenékkel kelljen kiszállnom a dologból, holott nyilván az én otthoni helytállásom miatt is jutottunk oda, ahova.


Egyébként felesleges az egész, Mo.-n nem köthetsz ilyen szerződést.

2016. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/134 anonim ***** válasza:
76%

NEm olvastam el a hozzászólásokat, nem tudom, hol tart most a történet. LEírom a miénket.


A feleségem tanárnő. 2 gyermekünk van, most otthon van a kisebbikkel, 133.000-t kap plusz a két gyerek utáni családit, az nem tudom mennyi, olyan 30-40.000.

Én 1.500.000- 2.200.000 között hozok haza havonta. Plusz évente még más melókból 5.000.000-8.000.000-t. Nem írtunk szerződést, mert nekem nem az a házasság. Igen, mielőtt valaki megkérdezné, mi van, ha lelép egy faszival, azt is meggondoltam. Balek vagyok? Nem hinném. Így is marad bőven amiből megéljek.


Otthon neveli a gyerekeinket, mellette tanít otthon, mert szereti csinálni, de nem igazán éreznénk meg, ha kiesne a fizetése.


Szeretnénk még gyermeket és azt is, hogy ne a a bölcsi nevelje őket, hanem mi. Nekem jó így, neki is, másnak semmi köze ehhez.

2016. ápr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/134 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen mindegy, jogos-e az igényed, ha ő nem írja alá.

Inkább azt a kérdést tedd fel magadnak, hogy kell-e neked annyira, hogy szerződés nélkül is feleségül veszed.

Ha hamarosan esküvő lesz, felteszem, már kimentek a meghívók. Elég kínos lesz értesíteni a rokonokat, barátokat, hogy az esküvő házassági szerződés hiányában elmarad.:-)

2016. ápr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/134 anonim ***** válasza:
68%
Még mindig nem értem miért kell ezen összeveszni, mindeni úgy tegye ahogy neki jó, a saját véleménye szerint. 6 év alatt nem volt erről téma? Nem beszéltétek meg? Ha ebből vita van, akkor mi lenn ha válnátok? Én is kötnék szerződést.
2016. ápr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/134 anonim ***** válasza:
76%

#71: "a nők 90%-a el tudja látni a háztartást és dolgozik is. "


És miért tenné egyedül? Miért lenne munka mellett kiszolgáló személyzet? Elég lúzer, akinek ez természetes.

2016. ápr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!